Coraline

7,4/10  (7 Oy) · 
23 okunma  · 
2 beğeni  · 
821 gösterim
Coraline's often wondered what's behind the locked door in the drawing room. It reveals only a brick wall when she finally opens it, but when she tries again later, a passageway mysteriously appears. Coraline is surprised to find a flat decorated exactly like her own, but strangely different. And when she finds her "other" parents in this alternate world, they are much more interesting despite their creepy black button eyes. When they make it clear, however, that they want to make her theirs forever, Coraline begins a nightmarish game to rescue her real parents and three children imprisoned in a mirror. With only a bored-through stone and an aloof cat to help, Coraline confronts this harrowing task of escaping these monstrous creatures.


Gaiman has delivered a wonderfully chilling novel, subtle yet intense on many levels. The line between pleasant and horrible is often blurred until what's what becomes suddenly clear, and like Coraline, we resist leaving this strange world until we're hooked. Unnerving drawings also cast a dark shadow over the book's eerie atmosphere, which is only heightened by simple, hair-raising text. Coraline is otherworldly storytelling at its best.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  162
 • ISBN:
  9780061139376
 • Yayınevi:
  William Morrow Paperbacks
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
08 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Neil Gaiman’ı severim. Ancak okuduğum kitapları bir dolu, bir boş şeklinde oluyor. Bu da bence boş kitaplarından biri. Tarz olarak biraz Narnia, biraz Spiderwick Günceleri gibi. Küçük dostumuz Coraline – Caroline değil- yeni taşındıkları evi keşfederken, misafir odasında hiçbir yere açılmayan bir kapı buluyor. Bu kapı daha sonra Coralin’in gerçek hayatındaki her şeyin kötü bir kopyasının bulunduğu başka bir dünyaya açılacak.

Kitap kısa, 176 sayfa. Bahse konu kapıdan geçen Coralin’in, öteki dünyadaki varlığı kandırıp kendi dünyasına dönmesini konu alıyor. İlkokul çocukları için belki biraz ürkütücü sayılabilir. Ama ondan sonra okurun yaşı ile birlikte gereksizliği artmakta. Elinize alıp, uykudan önce çocuğunuza da okuyamazsınız. Ama neyse ki 5 TL civarında bir fiyatla çok büyük bir kayıp değil. ucalisan.blogspot.com.tr/2015/05/coraline.html

angelsbooks 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Korku hikayesi beklemiyordum ama korku çıktı :) Yani küçük yaşta okusaydım kesin korkar, ışık filan açık uyurdum sanırım. Keşif yapmaya bayılan küçük bir kız olan Coraline, başladığı maceranın altından cesareti ve zekasıyla sağ çıkmaya çalışıyor. İlginçti, yalnız çocuklarınıza okutmadan önce sizin okumanızda fayda var. Zaten iri puntolu ve kolay okunur bir ‪kitap‬.

Asude 
19 Mar 18:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Filmine aşık olduğum, defalarca izlediğim bir eser
Durum böyle olunca kitabını da okumak istedim hemen ama kitap beklentimi karşılayamadı. Boş bir kitaptı sanki

Kitaptan 2 Alıntı

“Adın ne?” diye sordu Caroline kediye. “Bak, ben Caroline’ım. Tamam mı? “Kedilerin adı olmaz,” dedi kedi. “Olmaz mı?” dedi Caroline. “Olmaz” dedi kedi. “Siz insanların adı olur çünkü siz kim olduğunuzu bilmiyorsunuz. Biz kim olduğumuzu biliyoruz, bu yüzden adlara ihtiyacımız yok.”

Coraline, Neil GaimanCoraline, Neil Gaiman
Umut Çalışan 
08 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Peri masalları gerçeklerden ötedir; bize ejderhaların var olduklarını anlattıkları için değil, ejderhaların bile yenilebileceğini gösterdikleri için.

Coraline, Neil GaimanCoraline, Neil Gaiman

Kitapla ilgili 1 Haber

Sayfalar Arasından Zihinlere Temas Etmeyi Başaran 14 Kadın Karakter
Sayfalar Arasından Zihinlere Temas Etmeyi Başaran 14 Kadın Karakter Edebiyat sahnesinin gizemli figürleri daima kadınlar olmuştur. Geçmişten günümüze ataerkil olan dünyanın hazineleri de, hep onların arasından çıkar. Zihne, yüreğe, fikre işleyen 14 müthiş kadın: