7,0/10  (10 Oy) · 
12 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.892 gösterim
Kazandığı ödüller arasında John W. Campbell Anma Ödülü, Philip K. Dick Ödülü, Theodore Sturgeon Anma Ödülü bulunan ve yaşayan en iyi bilimkurgu yazarlarından biri olan Robert Charles Wilson`dan, mucize kıta Darwinya`nın gizemli öyküsünün anlatıldığı nefes kesici bir roman.1912`de insanlık tarihi bir mucizeyle altüst olur. Avrupa topraklarında artık Darwinya adlı yeni bir kıta ortaya çıkmıştır. Amerika`dan Darwinya`ya keşfe giden Guilford Law, hayal edebileceğinin çok ötesinde bir kaderle yüz yüze gelir. Usta yazar Robert C. Wilson, çok farklı bir yirminci yüzyılı anlattığı bu bilimkurgu romanında, sadece tarihe ve evrime bir alternatif getirmiyor, aynı zamanda modern insanın ve yaşadığımız dünyanın "öteki"sine yönelik tekinsiz bir yorum sunuyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786053753995
 • Çeviri:
  Sönmez Güven
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yaprak Onur 
30 Mar 13:49 · Kitabı okudu · 18 günde · 8/10 puan

Yazının aslı ve tamamı --> https://yaprakonur.wordpress.com/...bert-charles-wilson/

Kısaca Darwinya, mükemmellikten bir adım uzak da olsa ilginç kurgusu ve fikirleriyle okunmaya değer bir kitaptı. Bu fikirleri görmek için çok yüksek olmayan bir beklentiyle okunmasını tavsiye ederim.

Daniela Hunter 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çoğu kitapta olduğu gibi başlarda okuması sıkıcı olsa da, daha sonra her şey yerine oturuyor. Kendinizi okumadan duramayan biri haline getirmek istiyorsanız, okumanız gerekiyor. Ayrıca betimleme ve karakterleriyle de beni çok memnun etti. Okunması gereken kitaplardan biri.