Gece Sesleri

7,3/10  (85 Oy) · 
569 okunma  · 
40 beğeni  · 
2.352 gösterim
Çağdaş Türk edebiyatının en sevilen, en çok okunan yazarlarından biri olan Ayşe Kulin, Gece Seslerinde kapalı bir yapısı olan Anadolulu Türk ailesinin gizlerini kurcalıyor. Egeli büyük bir ailenin kuşaklardır içinde gizlediği sırların peşinde akan bu roman, şaşırtıcı olay akışıyla olduğu kadar ustalıklı kurgusuyla da okuru nefes kesen bir serüvene sürüklüyor. Özünde bir ana-kız romanı olan Gece Sesleri, bir yandan ailenin bu çok tartışmalı ilişkisini gözler önüne sererken, bir yandan da Türk toplumunun yaşadığı derin sarsıntıları dile getiriyor.

Yakın tarihin simalarını ve tarihini kurguyla gerçekliği en mükemmel biçimde harmanlayarak ele alan Ayşe Kulin, Gece Seslerinde de yüz binleri bulan okurları için neden vazgeçilmez bir yazar olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  265
 • ISBN:
  9786051410722
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilan Demir 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 17 günde · 3/10 puan

Kitabı beğenmedim. Sade bir dil kullanmış. Zaten kitabın sonunda olayların nasıl şekilleneceğini tahmin ediyorsunuz. Ayşe kulinin okudugum ilk romanı sanırım tek romanı olacak.

Derya Özyurt 
29 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sanırım Ayşe Kulin'in en kısa sürede okuduğum kitabıydı. Film izler gibi okuyorsunuz kitabı. Edebi bir kitap değil elbette fakat sürükleyici bir roman diyebiliriz.

Cocoisreading 
27 Haz 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Olay örgüsünü, kimin kim olduğunu tahmin ettiğim için oldukça zayıf buldum. Ama kitap edebi bir değeri olmasa da genel anlamda okunabilir, hoş.

Pınar özen 
29 Ara 2016 · Kitabı okumadı · 10/10 puan

Ayşe Kulin Üstad harika bir eseri. Bir annenin nasıl Fedakarlıkta olduğunu ve her annenin de aynı fedakarlıkları yapacagına inanarak yazılan bir eser. Harika ve İlerledikçe heyecanlı. Teşekkürler.

Pandomimin sesi 
23 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Sır perdeleri aralanan insanların saf yüzlerini gösteren bir kitap..Tabi ben bir de anne kıymetini hissettim..Sadece annenize değil de sevdiğiniz insanlara değer verin bazen yargılamayı bırakıp sevin..Ve güveneceğiniz insanı doğru seçin..
Dili yalın, akıcı, bir çırpıda okuduğum bir kitap oldu.

Aslında konusuyla, işlenişiyle tipik bir Ayşe Kulin romanı: kuşak çatışması ve birtakım aile dramları... Elbette aşırı derecede akıcı, öyle ki elinize aldığınız an bitirme hissiyle doluyorsunuz. Lakin ek bir faydası olduğunu ya da okunması gerektiğini söyleyemeyeceğim. Hani, bir tatil günü, daha ağır şeyleri okumaktan yorulduğunuz bir vakitte, dizi filan izlemeyi sevmediğinizden, basit çaplı bir şeyler okumak istersiniz ya, işte öyle anlarda işinize yarayacak bir kitap Gece Sesleri. Zira estetik bir haz verdiğini bile söyleyemem. Okumasanız, birileri size içeriğini anlatsa da o oranda zevk alacağınız türden. Dinlenmek için okunabilir ama yine de pek tavsiye etmiyorum.

Susamber Kara 
04 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ayşe Kulin'in heme hemen tüm kitaplarını okudum. Bazıları sevmiyor ama özellikle "Gece Sesleri" okunması gerken bir eser. Gerçi ben diğer kitaplarını da çok beğenerek okudum. Çok şey öğrendim.

gamze altun 
18 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Oldukça güzel bir hikaye çok şaşırtıcı.

Kitaptan 7 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 21 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Gençlik
İnsan gençken her şeyi bildiğini zanneder, oysa hiçbir şey bilmez. Gençlik biraz aptallık ve hırçınlıktır.

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 11 - everest)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 11 - everest)

Ne tarihten ders alıyor, ne de yaşarken öğrenebiliyorduk işin doğrusunu. Sürekli kavga, sürekli uyuşmazlık, sürekli başkaldırı, aşırı kıskançlık, pire için yorgan yakmak ve bunu marifet sanmak, istediklerimizi şiddete başvurarak elde etmek, başkaldıranı şiddetle yola getirmek... Bu kısırdöngünün içinde yuvarlanıp gidiyorduk...

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin
Mert 
25 Nis 2015 · Kitabı okuyor

"Benimle birlikte sen de çekiyorsun bu azabı baba, oysa senin hiç günahın yok?" demiştim.Yorgun sesiyle verdiği yanıt hiç çıkmadı belleğimden,
"Hepimiz bir günahın bedelini ödüyoruz , Ayda.Hepimiz suçluyuz bir şekilde."

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 19)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 19)

"Dua et de taksi bulalım dadı," diyorum, "yoksa eve kadar yürümemiz gerekecek."
"Bugün çok dua ettim," diyor yaşlı kadın, "şimdi bir de taksiyi sokuşturma araya. Yukarıdakinin aklı karışmasın."

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin

Memur etmek! Esir etmek gibi bir şey. Vakit geçsin diye, memura yakışacak M harfi ile başlayan başka sözcükler bulmaya çalıştım. Memur ve mahmur. Memur ve mahzun. Memur ve memnu. Memur ve muhtaç. Memur ve memnun... Ah, o mümkün değil işte! Hem memur hem de memnun olmak olası değildir, bilirim, ben de bir memurum çünkü. Memurluk bir iş veya meslek değil, bir 'insanlık hali'dir benim ülkemde. Bu dünyaya, düzeyli bir yaşamı az parayla kotarmayı, tok gözlü ve sabırlı olmayı öğrenmek için yollandıklarını düşünmüşümdür memurların. Elbette bir zamanlar boyu kısa aklı uzun bir başbakanın sahip çıktığı cinsten işini bilen memurlarlardan değillerse eğer.

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin