Gece Sesleri

7,3/10  (111 Oy) · 
650 okunma  · 
59 beğeni  · 
2.525 gösterim
Çağdaş Türk edebiyatının en sevilen, en çok okunan yazarlarından biri olan Ayşe Kulin, Gece Seslerinde kapalı bir yapısı olan Anadolulu Türk ailesinin gizlerini kurcalıyor. Egeli büyük bir ailenin kuşaklardır içinde gizlediği sırların peşinde akan bu roman, şaşırtıcı olay akışıyla olduğu kadar ustalıklı kurgusuyla da okuru nefes kesen bir serüvene sürüklüyor. Özünde bir ana-kız romanı olan Gece Sesleri, bir yandan ailenin bu çok tartışmalı ilişkisini gözler önüne sererken, bir yandan da Türk toplumunun yaşadığı derin sarsıntıları dile getiriyor.

Yakın tarihin simalarını ve tarihini kurguyla gerçekliği en mükemmel biçimde harmanlayarak ele alan Ayşe Kulin, Gece Seslerinde de yüz binleri bulan okurları için neden vazgeçilmez bir yazar olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  265
 • ISBN:
  9786051410722
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilan Demir 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 17 günde · 3/10 puan

Kitabı beğenmedim. Sade bir dil kullanmış. Zaten kitabın sonunda olayların nasıl şekilleneceğini tahmin ediyorsunuz. Ayşe kulinin okudugum ilk romanı sanırım tek romanı olacak.

Ayse Kulin bu kitabını sevdim mi sevmedim mi pek bilemedim. Konusu biraz değişik kitaba gelecek olursak Anadolu da Türk ailesinin sırlarını yıllar sonra annesinin beyin kanaması sonucu bulduğu günlüklerini sonucunda tüm sırlar açığa çıkıyor. Dili akici sizi çok sıkmadan okuyacağınız malesef hayatımızda olan olayları anlatmaktadır. Koskoca bir konak ve entrikalar la dolu koskoca yaşamlar herkesin bir sırrı var. Bakalım siz begenecekmisin iz. İyi geceler arkadaşlar güzel bir anlatım olmadı ama kitabı pek sevemediğim için herkese iyi geceler....

Merve B 
 26 Mar 19:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ayşe Kulin'in okuduğum dördüncü kitabıydı. Ama kesinlikle ötekilerden aldığım tadı bunda bulamadım. Hatta okuduğum diğer kitapları ile kıyaslayamam bile. Tamamen bitsin de kurtulayım düşüncesiyle okudum. Tavsiye edemiyorum dolayısıyla.

Derya Özyurt 
29 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sanırım Ayşe Kulin'in en kısa sürede okuduğum kitabıydı. Film izler gibi okuyorsunuz kitabı. Edebi bir kitap değil elbette fakat sürükleyici bir roman diyebiliriz.

Cocoisreading 
27 Haz 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Olay örgüsünü, kimin kim olduğunu tahmin ettiğim için oldukça zayıf buldum. Ama kitap edebi bir değeri olmasa da genel anlamda okunabilir, hoş.

kinokume 
20 May 16:20 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ayşe Kulin i severek okurum genelde. Bu kitabın sonunu, daha başından vermiş okuyucuya yazar. Bu nedenle hiç heyecanı kalmadan sürükleyiciliğine kanarak devamını getirdim kitabın. Bir konak ,konakta yaşayanlar, başlarına gelenler ,sırlar... Sevmedim diyemem, haksızlık olur ama bayılarak okuduğumu da söyleyemeyeceğim.

Özlem Ekiz 
28 Nis 00:30 · Kitabı okudu · 1 günde · 1/10 puan

Hayal kırıklığına uğradım bu kitapta. Üç hikaye birbirine bağlanarak bir sonuç elde edilmiş ancak hikayeler konuyla uygun bir şekilde gitse de hikayeleri sevemedim.

Dua su 
21 May 10:56 · Kitabı okudu

Basit bir dil kullanmis ayse kulin. İlk basta heyecanli bir kitaba benzesede sonlarina doğru ayse ablamiz bir an once bitsede baskiya yetisse diye dusunmus.

Pınar özen 
29 Ara 2016 · Kitabı okumadı · 10/10 puan

Ayşe Kulin Üstad harika bir eseri. Bir annenin nasıl Fedakarlıkta olduğunu ve her annenin de aynı fedakarlıkları yapacagına inanarak yazılan bir eser. Harika ve İlerledikçe heyecanlı. Teşekkürler.

Deliler Cumhuriyeti 
23 Mar 13:22 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Klasik Türk aile yapısını bir ana - kız ilişkisi içinden bakarak anlatıyor. Ayşe KULİN ciddi ve önemli bir yazar. Muhakkak okunmalı. Hem anlattıkları hem de anlayış tarzı ile bunu hak ediyor.

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 21 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Gençlik
İnsan gençken her şeyi bildiğini zanneder, oysa hiçbir şey bilmez. Gençlik biraz aptallık ve hırçınlıktır.

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 11 - everest)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 11 - everest)
Şeyma Taş 
26 Mar 16:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Hepimiz suçluyduk; biz öğrenciler de, idareciler de hükümet de. Genlerimize işlemiş suçumuz, asırlar öncesine aitti. Otoriteye sorgusuz teslim olmak ile hiçbir düzene boyun eğmemek arasında gidip gelen zırdeli insanlarıydık çileli memleketin. Ne tarihten ders alıyor ne de yaşarken öğrenebiliyorduk işin doğrusunu. Sürekli kavga, sürekli uyuşmazlık, sürekli başkaldırı, aşırı kıskançlık, pire için yorgan yakmak ve bunu marifet sanmak, istediklerimizi şiddete başvurarak elde etmek, başkaldıranı şiddetle yola getirmek... Bu kısırdöngünün içinde yuvarlanıp gidiyorduk. ''

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 24)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 24)

Ne tarihten ders alıyor, ne de yaşarken öğrenebiliyorduk işin doğrusunu. Sürekli kavga, sürekli uyuşmazlık, sürekli başkaldırı, aşırı kıskançlık, pire için yorgan yakmak ve bunu marifet sanmak, istediklerimizi şiddete başvurarak elde etmek, başkaldıranı şiddetle yola getirmek... Bu kısırdöngünün içinde yuvarlanıp gidiyorduk...

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin
Mert 
25 Nis 2015 · Kitabı okuyor

"Benimle birlikte sen de çekiyorsun bu azabı baba, oysa senin hiç günahın yok?" demiştim.Yorgun sesiyle verdiği yanıt hiç çıkmadı belleğimden,
"Hepimiz bir günahın bedelini ödüyoruz , Ayda.Hepimiz suçluyuz bir şekilde."

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 19)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 19)
failimuhtar 
05 Eyl 2016 · İnceledi · 6/10 puan

"Dua et de taksi bulalım dadı," diyorum, "yoksa eve kadar yürümemiz gerekecek."
"Bugün çok dua ettim," diyor yaşlı kadın, "şimdi bir de taksiyi sokuşturma araya. Yukarıdakinin aklı karışmasın."

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin
failimuhtar 
05 Eyl 2016 · İnceledi · 6/10 puan

Memur etmek! Esir etmek gibi bir şey. Vakit geçsin diye, memura yakışacak M harfi ile başlayan başka sözcükler bulmaya çalıştım. Memur ve mahmur. Memur ve mahzun. Memur ve memnu. Memur ve muhtaç. Memur ve memnun... Ah, o mümkün değil işte! Hem memur hem de memnun olmak olası değildir, bilirim, ben de bir memurum çünkü. Memurluk bir iş veya meslek değil, bir 'insanlık hali'dir benim ülkemde. Bu dünyaya, düzeyli bir yaşamı az parayla kotarmayı, tok gözlü ve sabırlı olmayı öğrenmek için yollandıklarını düşünmüşümdür memurların. Elbette bir zamanlar boyu kısa aklı uzun bir başbakanın sahip çıktığı cinsten işini bilen memurlarlardan değillerse eğer.

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin