Gece Sesleri

7,2/10  (139 Oy) · 
737 okunma  · 
81 beğeni  · 
2.831 gösterim
Çağdaş Türk edebiyatının en sevilen, en çok okunan yazarlarından biri olan Ayşe Kulin, Gece Seslerinde kapalı bir yapısı olan Anadolulu Türk ailesinin gizlerini kurcalıyor. Egeli büyük bir ailenin kuşaklardır içinde gizlediği sırların peşinde akan bu roman, şaşırtıcı olay akışıyla olduğu kadar ustalıklı kurgusuyla da okuru nefes kesen bir serüvene sürüklüyor. Özünde bir ana-kız romanı olan Gece Sesleri, bir yandan ailenin bu çok tartışmalı ilişkisini gözler önüne sererken, bir yandan da Türk toplumunun yaşadığı derin sarsıntıları dile getiriyor.

Yakın tarihin simalarını ve tarihini kurguyla gerçekliği en mükemmel biçimde harmanlayarak ele alan Ayşe Kulin, Gece Seslerinde de yüz binleri bulan okurları için neden vazgeçilmez bir yazar olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  265
 • ISBN:
  9786051410722
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilan Demir 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 17 günde · 3/10 puan

Kitabı beğenmedim. Sade bir dil kullanmış. Zaten kitabın sonunda olayların nasıl şekilleneceğini tahmin ediyorsunuz. Ayşe kulinin okudugum ilk romanı sanırım tek romanı olacak.

Nazan gercek 
22 May 22:59 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Ayse Kulin bu kitabını sevdim mi sevmedim mi pek bilemedim. Konusu biraz değişik kitaba gelecek olursak Anadolu da Türk ailesinin sırlarını yıllar sonra annesinin beyin kanaması sonucu bulduğu günlüklerini sonucunda tüm sırlar açığa çıkıyor. Dili akici sizi çok sıkmadan okuyacağınız malesef hayatımızda olan olayları anlatmaktadır. Koskoca bir konak ve entrikalar la dolu koskoca yaşamlar herkesin bir sırrı var. Bakalım siz begenecekmisin iz. İyi geceler arkadaşlar güzel bir anlatım olmadı ama kitabı pek sevemediğim için herkese iyi geceler....

Merve 
 26 Mar 19:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ayşe Kulin'in okuduğum dördüncü kitabıydı. Ama kesinlikle ötekilerden aldığım tadı bunda bulamadım. Hatta okuduğum diğer kitapları ile kıyaslayamam bile. Tamamen bitsin de kurtulayım düşüncesiyle okudum. Tavsiye edemiyorum dolayısıyla.

Derya Özyurt 
29 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sanırım Ayşe Kulin'in en kısa sürede okuduğum kitabıydı. Film izler gibi okuyorsunuz kitabı. Edebi bir kitap değil elbette fakat sürükleyici bir roman diyebiliriz.

DUA 
 21 May 10:56 · Kitabı okudu

Basit bir dil kullanmış Ayşe Kulin. İlk basta heyecanlı bir kitaba benzese de sonlarına doğru Ayşe ablamız bir an önce bitse de baskıya yetişse diye düşünmüş.

Yağmur 
26 Ağu 20:11 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoi içerir.Bir takım aile sorunları ve kuşak çatışması vardı.Ara ara demiyeyim de ara ara'dan birazcık,bir milim fazlası sıkan ve benim kitaptan kopmama neden oldu.Çünkü bana göre biraz ağır bir ilerleyişi olan bir içeriğe sahip olarak geldi ama içerik genelde iyiydi.

Bozova'da yaşayan bir ailenin sırları,bu sırların aile üzerindeki etkisi,anne-kız çatışmaları ve üniversite yılları yer alıyor.

Okuyacak olanlara keyifli okumalar... :)

şule uzundere 
07 Haz 21:25 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Gece Sesleri konu olarak klasik Türk dizileri tadında. (Zaten 2008 yılında dizisi de çekilmiş.) Anadolu’da bir konak… Ağalar, beyler, hanımağalar, konakta çalışanlar, bol dedikodu, entrika, kıskançlık falan filan… Ne demek istediğimi anladınız. Yazar sade bir dil kullanmış. Kitap akıcı, kendini bir şekilde okutuyor. Vaktiniz varsa bir günde okuyup bitirirsiniz. Yazarın hayranı değilseniz okumasanız da olur.

Cocoisreading 
27 Haz 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Olay örgüsünü, kimin kim olduğunu tahmin ettiğim için oldukça zayıf buldum. Ama kitap edebi bir değeri olmasa da genel anlamda okunabilir, hoş.

kinokume 
20 May 16:20 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ayşe Kulin i severek okurum genelde. Bu kitabın sonunu, daha başından vermiş okuyucuya yazar. Bu nedenle hiç heyecanı kalmadan sürükleyiciliğine kanarak devamını getirdim kitabın. Bir konak ,konakta yaşayanlar, başlarına gelenler ,sırlar... Sevmedim diyemem, haksızlık olur ama bayılarak okuduğumu da söyleyemeyeceğim.

Özlem Ekiz 
28 Nis 00:30 · Kitabı okudu · 1 günde · 1/10 puan

Hayal kırıklığına uğradım bu kitapta. Üç hikaye birbirine bağlanarak bir sonuç elde edilmiş ancak hikayeler konuyla uygun bir şekilde gitse de hikayeleri sevemedim.

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

mavera 
10 Tem 00:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Memur ve mahmur. Memur ve mahzun. Memur ve memnu. Memur ve muhtaç. Memur ve memnun... Ah, o mümkün değil işte! Hem memur hem de memnun olmak olası değildir, bilirim, ben de bir memurum çünkü. Memurluk bir iş veya meslek değil, bir 'insanlık hali'dir benim ülkemde..

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 3)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 3)
Didem 
11 Ağu 14:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

" Rüşvet işi kartopu gibidir, her gün biraz daha büyüyerek ve hızlanarak yuvarlanıp gider ve çığ olur."

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin
mavera 
10 Tem 16:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiçbir yere ulaşamadan dönüp duruyorum olduğum yerde, aynı tatsız sesi çıkararak ve hiçbir yere varamayacak... Tam bir kısırdöngü benim durumum. Hiçbir şey olmuyor, hiçbir şey değişmiyor, hiçbir şey düzelmiyor..

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 207)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 207)
Didem 
 09 Ağu 20:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

" Otoriteye sorgusuz teslim olmak ile hiçbir düzene boyun eğmemek arasinda gidip gelen zırdeli insanlarıydık çileli memleketin.

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin
ŞeymaTe. 
26 Mar 16:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Hepimiz suçluyduk; biz öğrenciler de, idareciler de hükümet de. Genlerimize işlemiş suçumuz, asırlar öncesine aitti. Otoriteye sorgusuz teslim olmak ile hiçbir düzene boyun eğmemek arasında gidip gelen zırdeli insanlarıydık çileli memleketin. Ne tarihten ders alıyor ne de yaşarken öğrenebiliyorduk işin doğrusunu. Sürekli kavga, sürekli uyuşmazlık, sürekli başkaldırı, aşırı kıskançlık, pire için yorgan yakmak ve bunu marifet sanmak, istediklerimizi şiddete başvurarak elde etmek, başkaldıranı şiddetle yola getirmek... Bu kısırdöngünün içinde yuvarlanıp gidiyorduk. ''

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 24)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 24)
Gülsen 
04 Ağu 17:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Tıpkı bu pervane gibiyim, hiçbir yere ulaşamadan dönüp duruyorum olduğum yerde, aynı tatsız sesi çıkararak ve hiçbir yere varamayarak..."

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin
Tuncay YILDIRIM 
 21 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Gençlik
İnsan gençken her şeyi bildiğini zanneder, oysa hiçbir şey bilmez. Gençlik biraz aptallık ve hırçınlıktır.

Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 11 - everest)Gece Sesleri, Ayşe Kulin (Sayfa 11 - everest)
Gülsen 
25 Tem 22:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Ne demişti zaten Satı, en onulmaz yaraları bile onaran bir dermandı zaman, Lokman Hekim'di!"

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin

Ne tarihten ders alıyor, ne de yaşarken öğrenebiliyorduk işin doğrusunu. Sürekli kavga, sürekli uyuşmazlık, sürekli başkaldırı, aşırı kıskançlık, pire için yorgan yakmak ve bunu marifet sanmak, istediklerimizi şiddete başvurarak elde etmek, başkaldıranı şiddetle yola getirmek... Bu kısırdöngünün içinde yuvarlanıp gidiyorduk...

Gece Sesleri, Ayşe KulinGece Sesleri, Ayşe Kulin
2 /