Gölge

9,1/10  (80 Oy) · 
134 okunma  · 
78 beğeni  · 
2.226 gösterim
"Okulunu boyayan öğretmen, Gölge'yle geliyor.

Sen: Bu kitap neyi anlatır?

Ben: Onu anlatır. Uğrunda ölüme bile gideceğimiz bir adamın; seni tanımadan, senin için neler yaptığını… Belki de seni anlatıyordur bu kitap. Karar senin. Adını bulamayacaksın hiçbir sayfada, üzgünüm. Bilmediğin bir gerçeğe sen isim ver yeniden. Benim bu kitapla yaptığım gibi.

İşin kötü tarafı karşımda olsaydı ve 'Senin hakkında kitap yazacağım' deseydim çok kızardı. 'Sakın bunu yapma 'çocuk', beni gerçekten tanıdıysan yapman gerekeni bilirsin' derdi. Ben de yapmam gerekeni yaptım.

Bu kitap, onu henüz okumayacak olan çocuklar için yazıldı. Onların hayatındakilere; öğretmenlere, eğitmenlere, anne babalara… O bunu isterdi, bir yolunu bulmamı… Bir uçağın kanatları altındaki çocuklarımız için… Sadece kendi çocuklarımız için değil, tüm dünya çocukları için…

Bu kitabı bitirdiğinde ikimizi de tesadüf diye bir şeyin olmadığına inandırmayı sakın unutma. Bir tanesinin bile hayatına dokunabilirsen tamamdır. Böylelikle asıl hikâye son sayfadan sonra başlayacak. Sadece gülümse ve arkana bile bakma artık.

Çünkü hikâyenin sonunu o çocuklar yazacak.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2016
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786050938364
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
ÜMİT YILMAZ 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Benim hayalimi sordukları zaman hep "Milli eğitim bakanı olmak" diye cevap veririm.Çünkü bu ülkede eğitim konusunda yıllardır yapılan yanlışlar beni çok üzüyor.Ama sonra Ahmet Naç diye biri çıkıyor,önce okulunu boyayan öğretmen diye görüyorum onu internette,Sonra tedex konuşmalarında.. Elinde bir fırçayla çıkıp Atatürk'ü anlatıyor ,Atatürk ismini ağzına almadan.. Ağzına sağlık derken bir de bakıyorum kitap çıkarmış.. Yine ismini anmadan Atatürk'ü,onun izinde bir öğretmen olarak neler yaptığını,neler yapılabileceğini roman olarak anlatıyor.Ve ben umutla doluyorum.hala böyle güzel insanlar var diye.. Elimde olsa bu kitabı tüm eğitimcilere okuturum..Sadece onlara değil elbette,tüm ebeveynlere.. Eğitim konusunda kendimi yetiştirdiğimi düşünürken bu kitabı okuyunca yaptığım yanlışları da görüyorum. Çocuklarımızı yetiştirirken elbette birçok hata yapacağız ama bu kitaptan sonra-umarım- torunlarımda hatalarımın daha az olacağını düşünüyorum.Eline,yüreğine sağlık gönlü güzel Ahmet Naç..