Hayatım Otobiyografi

9,3/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
523 gösterim
Agatha Christie (1890-1976), tüm dünyada Polisiye Romanlar Kraliçesi olarak anılır. Kısa hikâyeleri ve sahne oyunlarının yanında yüzden fazla roman yazmıştır. Eserleri tüm dünyada yüz milyonlarca kopya satmıştır. Bu nedenle Christie, edebiyat tarihinde en çok satan romancı sıfatını almıştır. Otobiyografi'de yazarın sıradışı yaşam öyküsü ilk ağızdan gözler önüne serilmektedir. Agatha'nın çocukluk yılları, yaptığı evlilikler, II. Dünya Savaşı'nda tanık olduğu olaylar, ikinci kocası Max Mallowan ile çıktığı arkeolojik kazı serüvenleri ve bir yazar olarak yaşadığı hayat deneyimleri bu kitapta oldukça özgün bir dil ve yaklaşımla anlatılmaktadır. Onun efsanevi başarı öyküsü, yazdığı polisiye romanlar kadar ilginç ve sürükleyicidir.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2009
 • Sayfa Sayısı:
  624
 • ISBN:
  9789752110625
 • Orijinal Adı:
  Agatha Christie An Autobiography
 • Çeviri:
  Azize Bergin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
25 Mar 09:59 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayatım

Agatha Christie'ın yazmış olduğu kendi kaleminden hatıraları efsane yaşam öyküsünü ele alan yine şahane bir kitap olmuş kitaplarını nasıl kaleme aldığı nasıl yazdığı nereleri gezdiği ve 2. dünya savaşında neler yaptığı yazarlıktan başka insanlığa da nasıl canla başla yardım ettiği onların yaralarını ve acılarını sardığı olağan üstü bir kadını görüyoruz bizlere kendi gibi güzel eserler bıraktı o kalplerimizde kahraman oldu bizi maceradan maceraya sürükledi ya kendi ne yaptı işte hepsi ve daha fazlası polisiyenin kraliçesi bizlere bu eserinde anlatıyor sevenler mutlaka okusun okuyan herkese keyifli okumalar Türkiye ...

Ayfesa 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çok beğendim. Sanki kitaplarını yazmak çok kolaymış gibi anlatmış. Öyle sıradan şekilde cereyan ediyor ki... Tabii 1. ve 2. Dünya Savaş'ını görmüş olması, gönüllü hemşirelik yapması, eczanede çalışması, Ortadoğu'yu ve bilumum ülkeleri gezmiş olması, tam yüzyılın değiştiği zamanda yaşaması ona çok şey katmış. Onunkisi dolu dolu bir yaşammış.