Adı:
Hickory Dickory Dock
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
122
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780007451715
Kitabın türü:
Çeviri:
İngilizce
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nüans Yayınevi
Baskılar:
Üç Yanlış Üç Ceset
Hickory Dickory Dock
Tommy & Tuppence are hired to track down wartime spies at a seaside resort...It is World War II, and while the RAF struggles to keep the Luftwaffe at bay, Britain faces an even more sinister threat from 'the enemy within' -
191 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Agatha Christie'nin okuduğum ilk kitabı, gayet akıcı ve etkileyici oldu benim için.

Öğrencilerin kaldığı bir yurtta işlenen hırsızlık ve ardında üç cinayet. Çalınan eşyalar ne kadar değersiz görünse de her çalınan eşyanın değerli olduğunu ispat etmek için Belçikalı ünlü dedektif Hercule poirot ve müfettiş Sharpe el birliğiyle ilk önce hırsızın sonra katılın peşine düşüyorlar. İş zorlaşıyor çünkü yurtta kalan herkes şüpheli ve sorguya alınan her öğrenci kendine göre bir tahminlerde bulunuyorlar.
Sonu benim için pek şaşırtıcı değildi, ama katilinin yaptığı ve uyguladığı planlar hakikaten çok zekice buldum. Ama Agatha Christie dediği gibi,
"Hiç kimse Sandığı kadar zeki değildir."
191 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Polisiye sevenler için... Sade bir dili, kısa ve öz anlatımı olduğundan dolayı beni yormayan kitaplar. Seri halinde okursanız siz de çözebilmeye başlıyorsunuz cinayetleri.
191 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ünlü dedektifimiz bu sefer sekreteri Bayan Lemon'un kız kardeşinin müdürü olduğu yurtta bir hırsızın peşine düşüyor. Her zamanki gibi kitabı alıyorsun ve katilin peşinde zaman nasıl geçmiş bilmiyorsun.
Gel gelelim yazarın arada kitaplarında Sherlock Holmes'a değinmesi beni rahatsız ediyor. Bana göre Poirot Sherlock'un bıyıklı ve Belçikalı hali. Üstelik gri hücrelerden bahsedip sağ da sol da koşturmaması bu yargımı değiştirmiyor.
191 syf.
·2 günde·9/10
Bende oldukça eski ve kapağı olmadığı için adını ararken bir miktar acı çektiğim, beni müşkül durumlara sokan güzel kitap.
Okuduğum ilk Agatha Christie kitabı olduğu için yoğun bir geç kalınmışlık hissi ile çevrildim.
Benim elimde olan baskıda oldukça absürt, göz kanatan cinsten yazım hataları vardı. Olmıcak, Şerlok, Kembriç, takibetti ve daha niceleri. Ayrıca çok fazla eski kelime barındırıyordu, eski kelimeleri sevdiğim için başka kelimeler öğrenmek oldukça iyi geldi.
Şuana kadar okuduğum en heyecanlı, nefes kesici kitap değildi ama okurken aldığım zevki inkar edemem.
191 syf.
·Beğendi·10/10
Oldukça güzel bir Hercule Poirot romanı daha. Bir gün Poirot sekreteri Felicity Lemon'un yazdığı bir mektupta üç yanlış görür. Bunun sebebi Lemon'un endişesidir. Kız kardeşi bayan Hubbard bir öğrenci yurdunda yöneticilik yapmaktadır ve yurtta son zamanlarda garip olaylar olmaya başlamıştır. Çok acayip eşyalar çalınmaktadır. Bu işi üzerine alan Poirot yurda gider ve bir kız bazı suçlarını itiraf eder. Ancak bir gece sonra ölür. Bu bir cinayettir ve devamı da gelecektir. Cinayetlerin sebebi aşk mıdır yoksa beyaz zehir ve mücevher kaçakçılığı mı? Poirot katili bu sefer de bulabilecek mi? Keyifle ve soluksuz okunan bir roman.
191 syf.
·Beğendi·10/10
bir Agahta klasiği siz katili tahmin etmeye çalışırken katil unlu dedektifimiz sayesinde farklı bir kişilik olarak karsınıza çıkar.Mrs. Marple ya da Hercule Poirot her zamanki zekiliğini konuştururlar.
191 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
Agatha Christie ile tanıştığım roman. Meğer Agatha okumaya ne kadar geç kalmışım. Dolayısıyla Mösyö Poriot'u da geç tanıdım. Bu kitapta Mösyö Poriot' un hiç hata yapmayan yardımcısı bir mektupta üç yanlış birden yapar ve bu olay ve sebebi Poriot'un dikkatini çeker. Çünkü hataların sebebi bir yurtta çalınan değersiz eşyalardır. Poriot araştırdıkça hırsızlık olayının içinden planlanmış cinayetler çıkar.
191 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bir Agatha Christie kitabı daha geride kaldı. Agatha'nın kitaplarından oluşan büyük bir koleksiyonum var, dolayısıyla bir çok eserini okudum. Bu kitap bana göre orta seviyelerdeydi. Katili kitabın ortalarına doğru tahmin edebildim, bu sebeple sonu benim içim çok şaşırtıcı olmadı. Ama Agatha'nın her romanında olduğu gibi bu kitabını da büyük bir keyifle kısa sürede bitirdim. Polisiye severler için tavsiyemdir.
191 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Agatha Christie, polisiye kitapları yazmakta gayet başarılı .
Bu kitabında: Olaylar, normal bir okul yurdunda eşyaların çalınmasıyla başlıyor , ondan sonra işlenen 3 cinayet sonrasında dedektifimiz (Hercule Poirot) derin bir araştırmaya girip , cinayetleri işleyen kim? sorusunun cevabını bulma arayışına giriyor.
Üç Yanlış Üç Ceset , benim okuduğum ilk Agatha Christie kitabıydı ve okurken hiç sıkılmadım, sayfaları heyecanla çevirdim, heyecan hiç düşmedi. Diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.
191 syf.
·Beğendi·10/10
Üç Yanlış Üç Ceset adıyla da yayınlanan bir Hercule Poirot polisiyesi.
Poirot, sekreteri Miss Lemon'un yazdığı bir mektupta 3 tane yazım hatası bulur ve çok şaşırır.
Ancak onu daha da şaşırtan, Lemon'un bir kız kardeşi olması ve onun bir pansiyonda müdürlük yapmasıdır.
Lemon'un ricası üzerine pansiyonda çalınan saçma sapan eşyalar ile ilgili bir tahkikata girişen Poirot işin zannedildiği kadar basit olmadığını anlar ancak o zamana kadar bir cinayet işlenmiştir bile.
Polisiyenin kraliçesinden adına yakışır güzellikte bir roman.
191 syf.
·Beğendi·8/10
Agatha Christie yazdığı için elbette güzel bir kitap. Ama çok da paralamayın kendinizi. Okunabilecek daha güzel kitapları var. Keyifli ve soluksuz okunabilecek romanlarından biri ama polisiye sevenler için zaten hemen hemen hepsi öyle değil mi?
"Bu kızlar sevgi yüzünden aptallaşıyorlar. Sanki aşk o kadar önemliymiş gibi. Bir yıl, bilmedin iki yıl... Sonra o büyük sevgi sona eriveriyor. Beğendikleri genç diğerlerinden farksıdır. Ama bu sersem kızlar bunu bilmiyorlar. Uyku hapı ya da dezenfektan ilacı içiyorlar! Yazık!"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hickory Dickory Dock
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
122
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780007451715
Kitabın türü:
Çeviri:
İngilizce
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nüans Yayınevi
Baskılar:
Üç Yanlış Üç Ceset
Hickory Dickory Dock
Tommy & Tuppence are hired to track down wartime spies at a seaside resort...It is World War II, and while the RAF struggles to keep the Luftwaffe at bay, Britain faces an even more sinister threat from 'the enemy within' -

Kitabı okuyanlar 330 okur

  • Nuray Kirik

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0