Kader Kapısı

7,0/10  (9 Oy) · 
36 okunma  · 
5 beğeni  · 
628 gösterim
Tommy ve Tuppence Beresford çifti, İngiltere'de eski bir köşk satın alırlar. Bir gün, tozlu kütüphane raflarında Kara Ok adlı bir kitap bulurlar. Kitapta bazı satırların kırmızı mürekkeple çizilmiş olduğunu fark ederler: Ortada garip bir mesaj vardır. "Mary Jordan'ın ölümü normal değildi." Beresford'lar olayın gizemini çözmek için köyde araştırma yapmaya başlarlar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789752110885
 • Orijinal Adı:
  Postern Of Fate
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Dara 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap her ne kadar polisiye roman olsa da içerikte evli bir çifte ağırlık verilmiş, ancak kitabın değerinden hiçbir şey azaltmıyor bu. Sonlara doğru kitabın nasıl biteceğini anlıyorsunuz, bu yüzden oyumu daha düşük verdim. Belki de kitaba salt polisiye gözüyle bakmamalıyız, çünkü bu kitap serinin sadece bir parçası ve daha açıklanmayan büyük bir olay var. Gelgelelim kitap akıp gidiyor, zorlanmadan okunuyor. Agatha Christie, belki de başkalarının kaleminden basit kaçacak bir konuyu zevkle okutturuyor, tabii seriye bütün bakmak gerek.

Gizem kayahan 
28 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Öncelikle kader kapısı agatha nın diğer kitaplarına göre biraz farklı.Diğer kitaplarda hep çözüme odaklı ilerliyor fakat bu kitap çiftimizin normal hayatına da yer vermiş günümüz cinayet romanları gibi öncelikle ana karakterlerin hikayesi ön planda.Ayrıca kitabın bölümlere ayrılması çok hoşuma gitti.İnsanı hiç sıkmıyor bu yüzden.Ancak kitabın sonuna gelecek olursak bana hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim.Alışılmış agatha cristi kitaplarının sonları gibi şok edici değil hatta durağandı.Kitabı okurken zaten bu sonucu çıkarıyorsunuz.Tommy ve Tuppence karakterlerini çok sevdim fakat beklentimin çok altında kaldı.Malesef önermiyorum.

Serdar Poirot 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Tommy ve Tuppence Beresford romanı. Tommy ve Tuppence yeni bir köşk satın alırlar. Evin içerisindeki kitapları yerleştirmeye çalışırken bir kitaptaki bazı harflerin altının çizildiğini fark ederler. Mary Jordan adında birinin ölümünün normal olmadığı yazmaktadır. Bunu yazan çocuk Alexander da ölmüştür. Araştırmaya başladıklarında Mary'nin ajan olduğunu öğrenirler. Alman casusu zannederler ancak İngiliz ajanıdır. Bu arada Mary hakkında bilgi veren bahçıvan öldürülür ve Tuppence'e ateş edilir. Acaba bu ikili kasabadaki casusluk şebekesini tespit edebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı