Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde (Karantina #3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
24,2bin
Gösterim
Adı:
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Alt başlık:
Karantina #3
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052361931
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Karantina-Üçüncü Perde
“Ve hiç unutma, ışıklar sadece karanlıkta yanar.”

Su nasıl akarsa hep suya doğru, ateş nasıl çoğaltırsa yalnızca ateşi, rüzgâr nasıl bilmezse durgun esişleri, ölü her balık nasıl vurursa karaya, beşiğinden ayırılan bebekler nasıl ağlarsa onu alan kollar annesinden bir başkasıysa, bir kuş nasıl bilmezse uçmadan oradan oraya gitmeyi, hepimiz nasıl doğduysak öyle büyür ve bir gün ne olursa olsun yuvamıza dönmek isteriz...

Suysak suyu çeker, ateşsek ateşi isteriz.

Çünkü sadece aynı şeyler birbirini çoğaltabilir.

Bizi sadece biz çoğaltırız.

Zeynep, Onur, Burak ve Mert'in savaşı sürüyor,

Karantina Serisi Üçüncü Perde'siyle geliyor!

Hâlâ bizimle misiniz?
Baştankara
Baştankara Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
Evet! İşte ilk kitaptan beri okumak istediğim; bol aksiyonlu ve bol gerilimli kitap! İkinci kitaptan sonra bu kitaba dair beklentimi epey düşürmüştüm ama bu kitap tam olarak istediğim gibi bir kitaptı.

Olanlardan sonra tahmin edileceği gibi Zeynep harap bir haldeydi ve Zeynep, bu kadar acılı olunca, kitabın başları da hüzünlü bir havadaydı. Beklenen kişinin ortaya çıkışına kadar devam eden bu hüzünlü hava, o kişinin gelmesiyle dağıldı ve kitap aksiyonlu bir hâl aldı. Kitaba dahil olan Rıza karakteri zaten başlı başına bir olayken, bir de beklemediğim bir karakterin hikayeye dahil olması işleri karıştırdı. Zeynep'in hikayesi ve geçmişi beni en çok şaşırtan ve sarsan kısım oldu. Hatta ortaya atılan bazı ihtimaller o kadar kötüydü ki okurken beni çok gerdi. Zeynep'in geçmişi o kadar bombaydı ki, yazar devam kitabında da karakterlere rahat vermeyeceğini göstermiş oldu. En azından Zeynep için işlerin hiç kolay olmayacağı kesinleşti.

Bu kitap, şu ana kadar seride en sevdiğim kitap oldu. Fakat kitabın sonunda ortaya çıkan olayı hiç sevemedim. Yine de dördüncü kitaba dair beklentimi düşürmek istemiyorum ve ara vermeden dördüncü kitaba başlıyorum.
Leo
Leo Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Kitap çok güzeldi her zamanki gibi... Ama şunu söylemeliyim 1. Kitabını hiç birisi geçemez bence. Çok sürükleyici. Bir günde 200 sayfadan fazla okudum. Hiç sıkılmıyorsunuz okurken. Tavsiye ederim.
Hasret*
Hasret* Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·5/10 puan
Karantina serisinin üçüncü kitabını okumuş bulunmaktayım. Ama kitabı okurken ben ne okudum böyle dedim. Bu seriyi çok seviyorum ancak bu kitap cidden kötüydü. İlk kitap konu ve yazılış bakımından harikaydı. Sürükleyiciydi. İkinci kitapta artık neredeyse tamamen aşk üzerinde duruldu. Bu kitap ise bence sadece seriyi uzatmak ve yazılmak için yazılan bir kitaptı. Birçok kitaba kıyasla güzel bir kitap olabilir ancak bence (bu ilk iki kitabı okuduktan sonra) yazar daha iyi bir şekilde yazabilirdi. Kitapta bir olay olsun diye saçma gereksiz şeyler yaşandı. Ne okudum ve niye bu kitabı okudum dedim çoğu kere. Birde dördüncü kitabı olacakmış. Yani bence burada bitmeliydi seri. Daha da uzaması anlamsız. Yazmak için yazmak oluyor. Maalesef kitap güzel değildi. Seriyi her ne kadar cok sevsemde bu kitabı hiç beğenmedim.
Özge & Hüseyin Çapkın
Özge & Hüseyin Çapkın Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·2 günde·7/10 puan
Serinin en hareketli kitabıydı. Diğerlerine oranla daha sürükleyici lâkin en çok klişeyle soslanmış kitabıydı. Okuru şok etmek adına bir çok klişeye başvurulmuş. Ama beni cok da rahatsız etmedi. Okunabilecek bir seri. Gençlere yönelik lakin çok da iyi ornek olamayacak bir kitaptı. Ya da seriydi.
Kuzey Yıldızı
Kuzey Yıldızı Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Seri olarak takip ettiğim birkaç kitaptan birisi olan Karantina’yı hâlâ okumaya devam ediyorum. Çok güzel bir edebî roman. Gerilimli, aksiyonlu, aşk dolu... Şiddetli tavsiyemdir :)
Esma Nur
Esma Nur Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#kitapyorumu Karantina 3 - Beyza Alkoç "Ve hiç unutma,ışıklar sadece karanlıkta yanar." Mahşerin dört atlısının hikayesi kaldığı yerden bu kitapta devam ediyor. Tam bir sene boyunca bu kitabın çıkmasını merakla bekledim. Bu seride karakterler o kadar etkiliyor ki insanı acaba neler olacak diye düşünmeden edemedim. Zeynep, Onur,Burak,Mert kitapta ne yaşarsa adeta siz yaşıyormuşcasına kafanızda canlanıyor olaylar. Duyguları karakterle beraber yaşıyorsunuz. Komik yerlede gülüp duygusal yerlerde ağlayası geliyor insanın. Üstelik bu kitap ilk kitaba göre daha duygu yüklü ve daha fazla olayıydı bence. Bu sebeple sayfaları çevirirken bitmesini istemiyorsunuz. Kitabı okurken serinin son kitabı sanıp üzülüyordum. Sonuna gelince öğrendim ki daha yazılacak bir kitap daha vardı. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam

Kitabın yaşattıkları hakkında konuştuktan sonra gelelim içeriğine. İkinci perdenin sonunda Onur'u kaybetmişlerdi. Aradan uzun zaman geçse bile hiçbir zaman umudunu kaybetmeden beklediler Onur'un dönmesini. Tahmin ettiğiniz gibi Onur döndü lakin 'Mahşerin Dört Atlısı' hiçbir zaman eski yaşamına dönemeyecekti. Geçmişin ve yaşanılanların etkisinin izi hayatlarından silinmeyecekti. Üstelik geçmişe dair öğrenmeleri gereken ve hayatlarını derinden sarsacak birçok olay vardı. Bu sorunlarla baş edebilecekler miydi yoksa pes mi edeceklerdi ?
#karantina #karantinaucuncuperde #beyzaalkoc #wattpad #indigoyayinlari
Göküyüzü Güzeli
Göküyüzü Güzeli Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
Bence bazı yerlerde hataları var fakat okuduğum en güzel kitapların başında gelebilecek bir kitap. Bence böyle bir yazar bulmak çok zor çünkü aşırı güzel düzenlenmiş bir hikaye ,bütün kitaplarını okuyacağım sanırım..
Kübra
Kübra Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·Beğendi·6/10 puan
Serinin üçüncü kitabı aksiyonu bol, aşkı bol...

Ve ters köşesi hiç olmayan, bekleneni veren bir kitap. Hüzün, aşk, acı, dostluk, kardeşlik. Belki bunların hepsi vardı ama en önemlisi ben yoktu içinde. İlk iki kitapta olan kendini vermişlik yoktu. Umutla dördüncü kitaba başlamalı dedirten bir kitap.

Yine de insan hep mutluluk istiyor. Ne olursa olsun insan beklediğini bile alsa bir umut acısız bir hayat olsun istiyor. Kavuşmalı, mutluluk gözyaşlarının aktığı, sarılmalı, kahkahalı bir hayat. Ve bu kitap bunları veriyor.

Bazen bir kitaptan edebi yöne bir beklentisi olmadan başlar insan. Sadece okumak , hayatın içinden , aşktan bir şeyler bulmak için. Bu kitap benim için tamda o. Oku ve kitabın içindeymişsin hazzını yaşa. Sadece bu...
Selin
Selin Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
İlk iki kitaptaki kadar heyecanlı olmasa da bu kitap da çok güzel ve heyecanlıydı. Çooookk güzel bir kitap. Okumaya başladığın zaman bırakamıyorsun. Sadece bu kitap için değil serinin diğer kitapları için de geçerli. Okumayanlara şiddetle tavsiye ediyoruummmm
Selin Kaçmaz
Selin Kaçmaz Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Sonunda cidden hünharca güldüm çok iyiydi.
Bu serinin üçüncü kitabı ve efsaneliğini hala devam ettiriyor bazen diyorum ki Mahşerin Dört Atlısı gerçek olsa da sarılsam hepsine sıcacık bir hikaye yazmış tatlış yazarımız.Bu maceraya katılan herkes mahşerin binlerce atlısı ve bu duygu cidden çok heyecan verici kitapla beraber gülüp ağlamak ta en güzeli çok çok güzelsinizzz O<3 Z <3 B <3 M
Tuğçe
Tuğçe Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
Çoğunlukla en hareketli kitap olduğu söylenmiş ama sanırım en ilişkili kitapta buydu. İkinci perdeye kıyasla olaylar çok anlamsız. 2. kitapta bitikken 3. kitapta fırlaması kitabı "bilinik" kitaplara benzetmiş. Ve bence abartılacak kadar güzel de değil hatta ben hiç beğenmedim. Böyle şeylerin olması değil. Beni şaşırtan neden böyle bir kitap yazılmak istendiği? Evet sen beğenmemiş olabilirsin diyebilirsiniz ben zaten sizin beğenmenizi sorgulamıyorum, kararsız kalan insanların daha faydalı kitaplar okuyabilmesine katkı sağlamak. Özellikle vakitleri altından olan gençlerin.
e l i f ༄
e l i f ༄ Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Ben bu kitabın üstüne kitap tanımam. Kim ne derse desin şu an okuduğum kitaplar arasında en sık duygu değişimi yaşadığım, en çok heyecanlandığım, en çok ağzımın açık kaldığı hatta en çok beğendiğim kitap buydu. Bu kitabı beğenmeyenler varmış sanırım, o yüzden ben de biraz korkarak başladım. Çünkü bilirsiniz genelde böyle olur, bir serideki kitap sayısı ne kadar çok olursa konu amacından o kadar sapar. Ama Karantina bu önyargıyı bir duvar yıkıp geçiyor. İkinci kitabı okuyana dek ilki favorimdi, sonra bu kitaba başlayana kadar ikinci favorimdi. Şu an üçü okudum ve evet, üçüncü favorim. Umarım dördüncü kitabı da çok beğenirim -ki zaten beğeneceğime adım gibi eminim- Ve bu arada sakın ama sakın başkaları beğenmiyor diye bu kitabı okumaya korkmayın. En azından bir şans verin, pişman olmayacaksınız...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Alt başlık:
Karantina #3
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052361931
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde
Karantina-Üçüncü Perde
“Ve hiç unutma, ışıklar sadece karanlıkta yanar.”

Su nasıl akarsa hep suya doğru, ateş nasıl çoğaltırsa yalnızca ateşi, rüzgâr nasıl bilmezse durgun esişleri, ölü her balık nasıl vurursa karaya, beşiğinden ayırılan bebekler nasıl ağlarsa onu alan kollar annesinden bir başkasıysa, bir kuş nasıl bilmezse uçmadan oradan oraya gitmeyi, hepimiz nasıl doğduysak öyle büyür ve bir gün ne olursa olsun yuvamıza dönmek isteriz...

Suysak suyu çeker, ateşsek ateşi isteriz.

Çünkü sadece aynı şeyler birbirini çoğaltabilir.

Bizi sadece biz çoğaltırız.

Zeynep, Onur, Burak ve Mert'in savaşı sürüyor,

Karantina Serisi Üçüncü Perde'siyle geliyor!

Hâlâ bizimle misiniz?

Kitabı okuyanlar 4.043 okur

  • Evin Yıldırım
  • ÖlÜ
  • Deniz Yıldırım
  • Hümeyra Artan
  • melek
  • Gözde Göyoğlu
  • İrem Gümüş
  • Nehir Nur Irmaklı
  • Ebubekir Doğan
  • gülsare şen

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.1 (306)
9
%3.8 (52)
8
%3.5 (48)
7
%2.5 (34)
6
%1.2 (17)
5
%1.4 (20)
4
%0.4 (6)
3
%0.2 (3)
2
%0.2 (3)
1
%0.6 (9)

Kitabın sıralamaları