Kırmızı Piramit Kane Günceleri 1. Kitap

8,8/10  (44 Oy) · 
147 okunma  · 
42 beğeni  · 
2.329 gösterim
Antik Mısır tanrıları birer birer uyanıyor! Akıl almaz bir intikam planını durdurmak, Carter ve Sadie'ye düşüyor.Çok satan Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarından bir Mısır Mitolojisi efsanesi! Kane Günceleri serisinin ilk kitabı olan Kırmızı Piramit, gerilimi ve mizahı bir araya getiren, bir kahramanlık ve sadakat öyküsü.

Carter Kane, annesini altı yaşındayken kaybettiğinden beri babası, ünlü Mısır Bilimcisi, arkeolog Dr. Julius Kane ile dünyayı dolaşmaktadır ve evi, bir valizden ibarettir. Carter böyle bir hayat sürerken kız kardeşi Sadie Kane Londra'da, anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Ayrı geçen altı yıldan sonra iki kardeşin ortak hiçbir noktası kalmamıştır. Ancak artık her şey değişmek üzeredir. Bir Noel gecesi, iki kardeş babaları sayesinde Londra'da yeniden bir araya gelirler. Babaları, her şeyi yoluna koymaya kararlıdır ve onları nedeni belirsiz bir şekilde British Museum'a götürür. Ancak işler beklendiği gibi gitmez ve Julius Kane, kulakları sağır eden, devasa bir patlamayla aniden sırra kadem basar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2010
 • Sayfa Sayısı:
  622
 • ISBN:
  9786051117799
 • Orijinal Adı:
  The Red Pyramid
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayınları
 • Kitabın Türü:
Galatagüzeli 
14 Şub 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 9/10 puan

Eğer mısır ve tanrılarıyla ilgili yazılar, kitaplar hoşunuza gidiyorsa kesinlikle okumalısınız. Fantastik bi roman kitabı okurken kendimi bi kahramanı olarak hissettim bi sonra ki bölümde ne olacak diye merak ettiriyor ve sürüklüyor eğlenceli vakit geçirdim 1000K kullanıcılarına tavsiye ediyorum :)

fazi 
14 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Piramitleri ve Mısır Tanrılarını sevenlere, kolay okunacak, macera tarzında bir roman olmuş.. Mısır bilimcisi arkeolog Julius Kane, oğlu Carter altı yaşındayken karısını kaybetmiştir. Kızı Sadie ise anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Noel gecesi babalarıyla birlikte olan iki kardeş, British Museum'a gider ve müzede gerçekleşen patlama sonucunda Mısır Tanrıları serbest kalır.. Ve tanrıları durdurmak Carter ile Sadie'ye düşecektir. Hitap ettiği yaş kitlesinin daha küçük olduğunu düşündüm okurken. Percy Jackson serisini okumadığım için böyle olacağını beklememiştim kitabın. Ancak yine de okunabilecek, hatta tanrılar hakkında fikir sahibi olabileceğiniz bir kitap..

Çağrı Tamriş 
 02 Oca 01:37 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Kesinlikle MUHTEŞEM. İlk fırsatta (ki bu harçlık biriktirme ile oluyor ) serinin geri kalanını sipariş edeceğim. Mısır'a bakış açısını değiştiren ve mitoloji sevenler için çok uygun bir seri. Genelde macera dolu kitaplarda olan ve benim 'duygu yoksunluğu' dediğim tarzdan çok uzak. Kesinlikle hüzünlendiriyor, heyecanlandırıyor ve aslında tarif edilmesi güç bir şekilde kendine yakın hissediyorsun. Eminim ki kitabın sonunda "Acaba ben de firavun soyundan geliyor olabilir miyim?" "Keşke firavun soyundan gelseydim" ya da "Mısır Tanrıları acaba gerçek mi?" gibi sorular aklınızı kurcalayacak ve seriyi bitirmek için can atacaksınız. Ama okuyanlar bilir. Ana karakterlerimizden biri yani Sadie Kane'e bir sorum var. Çakal suratlı bir ölüler tanrısı (ki bu Anubis oluyor)'na aşık olmak cidden iyi bir fikir mi?

Sudenur Çakal 
29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarin kurguladığı olay ve kitaba bırakma duygusunu düşünmeden bağlanma duygusunu aşılayan anlatım tarzı ile yine harika bir kitap.Bir yazarin hayal gücünde dolaşmak ancak bu kdr eğlenceli olabilir sanirjm

Yağmur 
14 Şub 16:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Antik Mısır'a ilgisi olanlar için cidden çok güzel, okunası bir kitap. Aile içindeki farklılıkları çok güzel yansıttığını düşünüyorum. Tavsiye ederim!

Kitaptan 1 Alıntı