Kırmızı Piramit Kane Günceleri 1. Kitap

8,7/10  (29 Oy) · 
107 okunma  · 
29 beğeni  · 
2.067 gösterim
Antik Mısır tanrıları birer birer uyanıyor! Akıl almaz bir intikam planını durdurmak, Carter ve Sadie'ye düşüyor.Çok satan Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarından bir Mısır Mitolojisi efsanesi! Kane Günceleri serisinin ilk kitabı olan Kırmızı Piramit, gerilimi ve mizahı bir araya getiren, bir kahramanlık ve sadakat öyküsü.

Carter Kane, annesini altı yaşındayken kaybettiğinden beri babası, ünlü Mısır Bilimcisi, arkeolog Dr. Julius Kane ile dünyayı dolaşmaktadır ve evi, bir valizden ibarettir. Carter böyle bir hayat sürerken kız kardeşi Sadie Kane Londra'da, anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Ayrı geçen altı yıldan sonra iki kardeşin ortak hiçbir noktası kalmamıştır. Ancak artık her şey değişmek üzeredir. Bir Noel gecesi, iki kardeş babaları sayesinde Londra'da yeniden bir araya gelirler. Babaları, her şeyi yoluna koymaya kararlıdır ve onları nedeni belirsiz bir şekilde British Museum'a götürür. Ancak işler beklendiği gibi gitmez ve Julius Kane, kulakları sağır eden, devasa bir patlamayla aniden sırra kadem basar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2010
 • Sayfa Sayısı:
  622
 • ISBN:
  9786051117799
 • Orijinal Adı:
  The Red Pyramid
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hümeyra 
14 Şub 12:18 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 9/10 puan

Eğer mısır ve tanrılarıyla ilgili yazılar, kitaplar hoşunuza gidiyorsa kesinlikle okumalısınız. Fantastik bi roman kitabı okurken kendimi bi kahramanı olarak hissettim bi sonra ki bölümde ne olacak diye merak ettiriyor ve sürüklüyor eğlenceli vakit geçirdim 1000K kullanıcılarına tavsiye ediyorum :)

fazi 
14 Nis 14:45 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Piramitleri ve Mısır Tanrılarını sevenlere, kolay okunacak, macera tarzında bir roman olmuş.. Mısır bilimcisi arkeolog Julius Kane, oğlu Carter altı yaşındayken karısını kaybetmiştir. Kızı Sadie ise anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Noel gecesi babalarıyla birlikte olan iki kardeş, British Museum'a gider ve müzede gerçekleşen patlama sonucunda Mısır Tanrıları serbest kalır.. Ve tanrıları durdurmak Carter ile Sadie'ye düşecektir. Hitap ettiği yaş kitlesinin daha küçük olduğunu düşündüm okurken. Percy Jackson serisini okumadığım için böyle olacağını beklememiştim kitabın. Ancak yine de okunabilecek, hatta tanrılar hakkında fikir sahibi olabileceğiniz bir kitap..

Kitaptan 1 Alıntı