Masallar

8,0/10  (11 Oy) · 
48 okunma  · 
11 beğeni  · 
934 gösterim
Eski zamanları hatırlayın. Perilere layık Büyük Pasta'nın yapıldığı zamanları; sadece kuyrukısırandan korkan ejderhalar, kötü krallar, topraklarınızda gezinen devler, azalmaya başlayan şövalyeler dönemini.

Ve siz elinizde eski ve üzerinde yazılar bulunan bir kılıçla ejderha avlamak zorunda kalırsanız; yaprakları ağaçtan daha iyi resmedebilen türden bir ressamsanız, yağmurlu, rüzgarlı ve gün ışığının da çekip gittiği bir gece, odanızın içinde açan bir sarmaşık yaprağının sesini duyarsanız; elinizi beyaz kabuğuna dayadığımız ağaç, bir gün, "Uzaklara git. Rüzgar senin peşinde. Git ve asla dönme" derse; üstünüzde koca bir yorgunluk ve yoksunluk duygusuyla kendinize gelircesine etrafa bakıp. "Niye yalnızız?" diye sorarsanız; küçük bir çocuk elinizi sessizce tutup "Üzgünüm" diyecektir.
 • Baskı Tarihi:
  1998
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9752021242
 • Çeviri:
  Serap Erincin
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Museyib Babaoglu 
25 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

kitap cok cok iyidir bende ejderlerle kitap okumayi seviyorum ejderha kahraman gibi bir sey

Uğur D. 
26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Tolkien' in biraz daha çocuksu kitabı ama insan Tolkien hayranı olunca okur bunu hiç farketmiyor, unutmayın ki ilk başlarda Hobbit' ide yazar çocuklarına masal olarak yazmıştı, ama yine de Usta bu kitabında okuruna çok farklı duygular veriyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Aslıhan B. 
04 Mar 00:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir zamanlar ne eski anıları ne de uzun bacakları olanlara uzak gelecek bir köy vardı. Ona Küçük Wootton'dan büyük olduğu için Büyük Wootton derlerdi, ormanın bir kaç kilometre derinliklerindeydi. Çok büyük olmasa da o dönemde bolluk içindeydi ve her yerde olduğu gibi orada da türlü türlü insanlar yaşardı; iyisi, kötüsü, biraz iyisi, biraz kötüsü.

Masallar, J. R. R. TolkienMasallar, J. R. R. Tolkien