Matilda 9+ Yaş

8,7/10  (14 Oy) · 
41 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.097 gösterim
Matilda, kitap okumaya karşı doyulmaz bir iştahı olan çok zeki, olağanüstü bir kızdır. Üç yaşına geldiğinde evdeki gazete ve dergileri inceleyerek kendi kendine okumayı öğrenmiştir. Dört yaşına geldiğinde köy kütüphanesindeki tüm kitapları bir çırpıda bitirmiştir. Anne-babası Bay ve Bayan Wormwood ise onun işe yaramaz bir baş belası olduğunu düşünmektedir. Onların yalnızca televizyon izlemekle ve insanları aldatarak para kazanmakla ilgili olduklarını gören Matilda, anne-babasını cezalandırmaya karar verir. Kendisine her kötü davrandıklarında şu ya da bu şekilde buna bir karşılık verecektir. Bu zeki, sevimli küçük kız çok geçmeden doğaüstü güçleri olduğunu da keşfedecektir. Bu güçler yalnızca evde değil, Matilda ve sınıf arkadaşlarının gelmiş geçmiş en korkunç başöğretmen olan Bayan Trunchbull'la başa çıkarken de çok işine yarayacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2007
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9789750707810
 • Çeviri:
  Lale Akalın
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
tuba artan onat 
03 Nis 15:48 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

yine kızımla okuyup yorumladıklarımızdan birisi. maceracı ve çocuklar hakkında daha dikkatli olmamız gerektiğini gösteren güzel bir kitap doğrusu. çocuk kitaplarını kızımla birlikte okumaya bayılıyorum. keyifle okuduklarımız arasında yerini aldı.

Kitaptan 2 Alıntı

Berra Nisa GENÇ 
14 Tem 19:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Anneler ve babalar ilginçtir. Kendi çocukları akla gelebilecek en berbat kişi olsa bile, onun harika biri olduğuna inanırlar.

Matilda, Roald Dahl (Sayfa 9 - Can Çocuk)Matilda, Roald Dahl (Sayfa 9 - Can Çocuk)

Eğer bazı kokuşmuş televizyon programlarının kızınızın geleceğinden daha önemli olduğunu düşünüyorsanız, baba olmamanız gerekirdi!

Matilda, Roald Dahl (Sayfa 98 - Can Çocuk)Matilda, Roald Dahl (Sayfa 98 - Can Çocuk)