Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?

8,1/10  (18 Oy) · 
37 okunma  · 
9 beğeni  · 
894 gösterim
Daha çok Yılgın Türkler ve İçinizdeki Öküze «Oha» Deyin kitaplarından tanıdığımız benzersiz üslûbu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve bağımsız kalemiyle ses getiren, ezberleri bozan Bülent Akyürek’in bu kitabı da çok okunacak, çok tartışılacak…

Namaz, İslam’ın, Allah’ın emridir. Namazda huzur bulmak ise temennidir, hedeftir, “Huzur bulamıyorum, öyleyse kılmayayım” gibi bahaneler biraz basit kaçmıyor mu? Nefsini ve dünyayı seccadenin bir adım yanına park edip namaz bittikten hemen sonra, onları terlik gibi ayağına takacak ya da baş tacı edeceksen namazında huzur bekleme! Hepimiz, huzura çıkmış huzursuz Müslümanlarız…

Kuran’da Kehf Suresi var ve “Yedi Uyurlar”dan bahsediliyor. Ben, orada onlarla birlikte uyuyan “Kıtmir” adlı köpeğe dikkat çekmek istiyorum. Köpek, Allah’ın emrine uyuyor, işte biz Allah’ın emirlerine karşı köpek olabilirsek “kul” olmuş olacağız. Bir lokma veren adamın peşinden ölene dek giden köpekler; bize hayatı, nimetleri, cenneti sunan Allah’a karşı hepimizden daha sadık davranıyorlar.

İnsanlara bakarak öğrenemediğimiz kulluğu, köpeklere bakarak öğrenmekte gecikmiş sayılmayız!
ihtiyar 
05 Mar 22:23 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı bir an önce bitirmek için çok fazla alıntı yazmadım. Lakin alıntı yapılacak çok yer vardı. Yazarı bilenler bilir, bilmeyenler hakkında araştırma yapabilir. Altı aydır kitaplığımda duran kitabı elime bir kaç defa almıştım ama okumadan, kapağını açmadan yerine koymuştum. Bugün okumak kısmet oldu. İyi de oldu. İhtiyacım varmış... Müslümanlar için namazın önemi üzerine yazılmış bir kitap. Kapitalist düzen içinde zaman algısını çok güzel anlatmış ayrıca. Mizah konusunda da son derece başarılı. Tavsiye ederim.

Yagmur 
31 May 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

35 yaşına kadar ateist yaşamasına rağmen hidayete ermiş, çoğu şeyi kavramış, mizahi yönü kuvvetli, bilgilendirici, vay bee ne tespitler yapmış adam diyerek okuduğum bir kitaptı. Çok sevdim ben bu adamı :) ''İçinizdeki öküze oha deyin'' kitabını da çok merak ediyorum

Burak 
19 May 16:41 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bülent Akyürek' in insanı kendini sorgulatan tespitleri ile dolu bu kitabı keyifle okuyacağıza eminim. Kişisel gelişim üzerine yaptığı şu tespitine katılmamak elde değil:
"Teslimiyetin yerine iddiayı, şükrün yerine yetinmemeyi koydular. Allah' a karşı kul olmaya çalışan ve her zaman Allah tarafından izlendiğini bildiği için maneviyatını yitirmeyen insanımız onların kişisel gelişim sektörü dayatmasıyla onay almayınca bunalıma düşer oldular.
" Her istediğini yap, yollar senin yürü koçum,ikinci olma, ezmezsen ezerler..." cümlelerini beynine kazımış hayvanlarla bir arada yaşıyoruz."

Kitaptan 45 Alıntı

ihtiyar 
05 Mar 17:00 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

İngiliz'i kovup dilini, Fransız'ı kovup yasalarını, İtalyan'ı kovup gemicilik terimlerini, yemeklerini, Yunan'ı denize döküp mimarisini aldık, öyleyse biz hangi savaşı kazandık?

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 87)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 87)

"Bir şeye inanmıyorsanız ya da bir şeyden korkmuyorsanız her şeye inanır ve her şeyden korkarsınız, durum budur!"

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent AkyürekÖğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek
Afra 
14 Nis 04:05 · Kitabı okudu · 10/10 puan

''Nefsimizi kovalarken değil, nefsimizden kaçarken eskiyen bir çift ayakkabı öbür dünyada bizlere şahitlik yaptığında inanın ki huzur içinde cennette olacağız.''

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 112)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 112)
ihtiyar 
05 Mar 19:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Dünyadaki her insan, kapitalistler için birer müşteri olmasaydı, inanın süper güçler hepimizi kitle imha silahlarıyla bir gecede yok ederlerdi.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 139)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 139)
ihtiyar 
05 Mar 17:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Tanrısallık iddiasında bulunan idealist kişisel gelişimciler, dünyanın ve insanların kaderlerini yönetmek gibi bir düşünce bataklığına saplanmışlardır. Kişisel Gelişim; karşımızda bizden beceriksiz, bizden akılsız ve yeteneksiz ama konumu ya da serveti büyük bir salağa gaz vererek övme sanatıdır! Rızık adına, güçlüden ve güçten yana olmayı öğütleyen Kişisel Gelişim kitapları; kimsede şahsiyet bırakmadı. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen insanlar yaratmayı planlayan bu papazlar, kapitalist dünyanın yeni peygamberleri gibi davranıyorlar.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 107)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 107)
Burak 
 14 May 15:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Namaz kılmayan birçok insan " Allah affetsin kılmıyorum ama..." diyor. Aman Allah' ım! Bu ne merhamet, bu ne alçak gönüllülük!
"Allah affetsin." diyerek kendisini anında bağışlayan insan, üç kuruş alacağı için borçlusunu bağışlayıyor mu acaba ? Bunu söyleyen insanın kalabalık bir otobüste ayağına basın, anında kıyameti koparacaktır.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 12)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 12)
Afra 
13 Nis 12:44 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsanlarımızın aksattığı ibadetlerine baktığımızda bütün bahanelerini rızık probleminden kaynaklandığını görüyoruz. Göktekini bırakıp yerdekilere tutundukça da sorun çözülmeyecek. Rızık için korkup titrediğimiz zaman Allah'a olan imanımızı sorgulamak gerekiyor.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 73)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 73)
Burak 
14 May 18:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Marş okununca nefes almadan, kıpırdamadan kılıç gibi duran insanlar kadar, "Kabe" deyince dizleri titreyen adamlar olabildiğimiz gün ümit var demektir.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 143)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 143)
Burak 
14 May 18:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İnsanoğlunun dünyaya gelirken tek garantisi vardır: Ölüm... Kimse sana; zengin, fakir, iyi, kötü, alim, cahil, sağlıklı ya da sağlıksız, başarılı ya da başarısız olacağınızı söylemez ama doğduğunuz andan itibaren her an ölebileceğimizi herkes bilir.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 134)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 134)
5 /