Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?

8,3/10  (12 Oy) · 
28 okunma  · 
6 beğeni  · 
820 gösterim
Daha çok Yılgın Türkler ve İçinizdeki Öküze «Oha» Deyin
kitaplarından tanıdığımız benzersiz üslûbu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve bağımsız kalemiyle ses getiren, ezberleri bozan Bülent Akyürek’in bu kitabı da çok okunacak, çok tartışılacak…

Namaz, İslam’ın, Allah’ın emridir. Namazda huzur bulmak ise temennidir, hedeftir, “Huzur bulamıyorum, öyleyse kılmayayım” gibi bahaneler biraz basit kaçmıyor mu? Nefsini ve dünyayı seccadenin bir adım yanına park edip namaz bittikten hemen sonra, onları terlik gibi ayağına takacak ya da baş tacı edeceksen namazında huzur bekleme! Hepimiz, huzura çıkmış huzursuz Müslümanlarız…

Kuran’da Kehf Suresi var ve “Yedi Uyurîar”dan bahsediliyor. Ben, orada onlarla birlikte uyuyan “Kiîmİr” adlı köpeğe dikkat çekmek istiyorum. Köpek, Allah’ın emrine uyuyor, işte biz Allah’ın emirlerine karşı köpek olabilirsek “kul” olmuş olacağız. Bir lokma veren adamın peşinden ölene dek giden köpekler; bize hayatı, nimetleri, cenneti sunan Allah’a karşı hepimizden daha sadık davranıyorlar.

İnsanlara bakarak öğrenemediğimiz kulluğu, köpeklere bakarak öğrenmekte gecikmiş sayılmayız!
Yagmur 
31 May 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

35 yaşına kadar ateist yaşamasına rağmen hidayete ermiş, çoğu şeyi kavramış, mizahi yönü kuvvetli, bilgilendirici, vay bee ne tespitler yapmış adam diyerek okuduğum bir kitaptı. Çok sevdim ben bu adamı :) ''İçinizdeki öküze oha deyin'' kitabını da çok merak ediyorum

Kitaptan 19 Alıntı

"Bir şeye inanmıyorsanız ya da bir şeyden korkmuyorsanız her şeye inanır ve her şeyden korkarsınız, durum budur!"

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent AkyürekÖğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek

"Kendini seven, beğenen insan beklenti içindedir. Onun kendisine olan sevgisi aslına bakarsanız dış dünyaya attığı -beni acilen sevin, yardıma ihtiyacım var- çığlıklarıdır. "

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent AkyürekÖğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek
Kemal EFE 
13 Şub 23:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İnsan yalnız Allah'a bağlanınca yeryüzündeki bütün küçük efendiler yok oluyor.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 104)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 104)
Afra 
15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Varsın İsrail'le ilişkilerimiz bozulsun.Zaten Kuran'a göre onlarla dost olmamız, ilişkiye girmemiz; diplomatik ve ticari bir zinadır.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 95)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 95)
Afra 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Türban takanlar okula gitmesinler, işte çalışmasınlar, yolda yürümesinler!” Peki gerici oldukları için üzüldüğünüz bu insanları neden modern hayatın dışına atıyorsunuz, daha da geriletiyorsunuz? Bunlar üniversitelere gitmeyince; kimden aşkı, meşki, cinselliği, pornoyu, sigarayı, modern yaşam tarzlarını, yabancı dilleri öğrenip çağdaşlaşacaklar, soruyorum hadi? Bırakın ki gitsinler, gitsinler de medeni olsunlar, topluma ayak uydursunlar! Ayrıca “Gerici “ dediğiniz adamlar dünyadayken ahreti görebilecek kadar ilericiler! Kendisini ilericiler sananlar ise dünyaya toslamış duruyorlar!

...
Okula gitmeyecekler, dışarı çıkmayacaklar, işte çalışmayacaklar, bunlar ne yiyip ne içecek? Öyleyse sosyal devlet olarak onlara maaş bağlayın. Evet, sakat maaşı mı olur, Çağdaş “Yaşam Malülü” mü, bilmiyorum, maaş bağlayın evde oturup ihtiyaçlarını karşılasınlar ve sokağa çıkmayıp dinlerini yaşasınlar, bu bir iş olsun! Başını örtüp evde oturanlara meslek erbabı deriz, olur biter!

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 79)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 79)
Afra 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapitalizm, bir lokma uğruna bütün vaktimize el koyuyor. İnsanlar da kalan vakitlerini televizyon, eğlence gibi şeylerle geçirerek istirahat etmeyi unutuyorlar. Dünyada ki tüm insanların sinirini, stresini, zalimliğini uykusuzluklarına bağlıyorum.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 57)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 57)
Afra 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kuran'ın, Allah'ın kılavuzluğunda yürümediğimiz için bacaklarımız titriyor. Yeryüzü kafirlerin zulmü altında inliyor. Bir Müslüman devlet, zulmü durdurmak adına eline kılıç alamıyor..

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 31)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 31)
Kemal EFE 
13 Şub 23:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sinirlenince otuz saniye bekleyemeyen, hemen oracıkta iki cinayet işleyen, zengin olmak için yirmi dört yaşını geç sayyan insanımız, namazı altmış beş yaşından sonraya ertelemekte ustadır.

Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 75)Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır?, Bülent Akyürek (Sayfa 75)
2 /