Okuma Zekası (RIQ)

7,6/10  (17 Oy) · 
44 okunma  · 
11 beğeni  · 
710 gösterim
Bu kitap;

Raflarınızda bekleyen kitapları bir bir okumak,
Dünyanın en çok okuyan bireyleri arasına girmek,
Hayatı dolu dolu yaşamak,
Yaşam kalitenizi yükseltmek,
Beyninizi güncellemek,
Sınav başarısını garantilemek için yazıldı.

Okuma ve eğitim kavramları öylesine iç içe ele alınmış ve somutlaştırılmış ki derinlemesine öğreniyorsunuz. Bu kitapla eğitimin ve okumanın ne demek olduğunu çok ileri boyutta öğrendim. Bu kitabı yıllar önce okumuş olsaydım muhtemelen tıp değil de eğitim profesörü olmak isteyecektim.
-Prof. Dr. Ender Serin-Başkent Üniversitesi

Okuma becerisini geliştirme ve okuma alışkanlığı kazandırma yönünde; bireyi ve aileyi bilinçlendirmeyi amaçlayan bu kaynağın herkese yol göstereceği, yararlı olacağı, eğitimcilerin ve ana babaların ufkunu açacağı kesindir.
-Prof. Dr. Mukim Sağır--Atatürk Üniversitesi-

Sayın yazar; Okuma Zekâsı kitabıyla, öncelikle ilginç bir noktadan başlayarak bir tür zekâya dikkat çekiyor. Gerçekten daha önce duyulmamış bir tanımlama bu. Kitabı birkaç kez dikkatle okuma fırsatı yakaladım ve her seferinde okuma konusunda kendimi daha fazla aç hissettim. Kitabı okuduğum dönemlerde kitapçıya her uğradığımda normalde satın aldığımın 2-3 katı kitap aldım. Bu, tamamen kitabın benim üzerimde oluşturduğu farkındalığın sonucuydu. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki bu kitabı okuduktan sonra kitap okuma sayımın en az iki katına çıktığını söyleyebilirim.
-Veysel Yurdakul-Bağcılar Kaymakamı
(Tanıtım Bülteninden)
Tesla Yunus 
18 Tem 06:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap hem okumaya motive hemde doğru okuma hakkında güzel bilgiler içeriyor. Dili oldukça sade olup içindeki okumayla ilgili yer alan birkaç testle kendi okuma seviyenizi ve okuma hızınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Okunmasını tavsiye ederim. Herkese iyi okumalar.

Sevil Özsoy 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Güzel bir kitap. Okumaya karşı motive ediyor. Zaten okuma alışkanlığı edinmişler için çok fazla gerekli olmasa da okusam mı okumasam mı kararsızlığı yaşayan arkadaşlarımıza tavsiye edilebilir.

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Okuma alışkanlığı kazanmak ve okuma düzeni hakkında bilgi veren bir kaynak. Özellikle genç arkadaşlar okuyabilir. Tavsiye bir kitaptır. Güzel örneklerle dolu dolu bir eser.

Mert Mercimekci 
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

bu kitap okullarda okutulsa yada bedava sokaklarda dağıtılsa ülkede ki okuma oranı ciddi derecede artar. İnsan bir şeyin faydalarını öğrendiğinde o şeye daha çok motive olur ve bu kitap okumak için bir motivasyon kaynağı. A dan z ye kitap okumanın bin bir çeşit faydasından detaylıca söz edip sizi okumaya okutturmaya teşvik ediyor. Bu kitaptan sonra okuduğunuz kitaplardan daha çok verim alıyorsunuz ancak hızlı okuma gibi teknikler içermiyor safi yarar ve motivasyon okuyun okutturun

EMİN KÖSE 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Daha önce bir çok kitap okudum ama bu kitabı okuduktan sonra okumayla ilgili bildiklerim çok değişti bana çok şey kattığını düşünüyorum zevkle okuduğum bir kitaptı herkesin okumasını tavsiye ederim iyi okumalar

Erhan Kurupınar 
05 Eyl 2013 · Kitabı okudu · 5/10 puan

okuma zekası katsayımı kitaptaki formülden hesapladım.Onun dışında kitaplarla ilgili klasik bilgiler yer alıyor.Okuyup okumamak size kalmş.

Canan Ayberk 
 19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 157 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okuma alışkanlığı kazanmak için motive edici bir kitap.

Kitaptan 2 Alıntı

Hüseyin ŞAHİN 
16 Eki 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Cicero, Roma İmparatorluğu'nun yıkılışını şöyle açıklıyor: ''Bilgisizdik ama çok konuşuyorduk.''

Okuma Zekası (RIQ), Selahattin Yaylamaz (Sayfa 106 - Cicero)Okuma Zekası (RIQ), Selahattin Yaylamaz (Sayfa 106 - Cicero)