Ölümlü Ölümsü

8,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
28 gösterim
Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)Bu yıl 200. yılını kutlayan Frankenstein’ın yaratıcısı Mary Shelley’den kült bir öykü: Ölümlü Ölümsüz

Shelley’nin edebi dehasını açığa çıkaran ve ilk kez Türkçeye çevrilen bu eser, sonsuzluk, ölüm ve aşk kavramlarını ele alıyor.

Ölümlü Ölümsüz, Maria Brzozowska’nın Delidolu Yayınları için resimlediği sert kapaklı özel baskısıyla koleksiyon değeri taşıyan bir kitap.

Çocukluk aşkı Bertha’ya duyduğu aşkın yakıcılığından kurtulmak için ölümsüzlük iksirini yudumlayan Winzy, başlangıçta bunu bir armağan olarak kabul edip ebedi bir huzura kavuştuğunu düşünür. Ancak, sevdiği herkesin ölümüne tanık olmak zorunda kalan genç adam için bu sonsuzluk, kısa sürede bitmek bilmez bir işkenceye dönüşecektir.

Zamanının ötesindeki yapıtlarıyla, iki yüz yılı aşkın süredir, edebiyata yön vermeyi sürdüren Mary Shelley, Ölümlü Ölümsüz’de bir türlü ölemeyen yalnız bir adamın sessiz haykırışını gotik unsurlarla örerek şiirsel bir öyküye dönüştürüyor.
 • Baskı Tarihi:
  2018
 • Sayfa Sayısı:
  48
 • ISBN:
  9786052349175
 • Yayınevi:
  DeliDolu
 • Kitabın Türü:
Büşra Güven 
23 Mar 21:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İncecik bir kitap ve sıcacık bir öyküsü var. Aşık ve fakir oğlumuz şeytani simyacının yanında çalışmaya başlar ve yaşanan karmaşa saadeti öldürmeye yetmez ama bu yanlışlık onun şansı olacağı gibi hayatını da karartır.. 300 yıllık hayatını. Denk gelinirse okunması çok keyifli bir kitaptır adı da ölümlü ölümsüZ'dür. Sonunu çoğu arkadaşım beğenmese de ben kitaptan almam gerektiğini aldığımı düşünüyorum, sonunu gayet sevdim. Keyifli okumalar diliyorum efenim..