Poliste

8,7/10  (3 Oy) · 
20 okunma  · 
3 beğeni  · 
371 gösterim
Kimi yıllar Nesin Vakfı çocuklarına yabancı ülkelerden konuklar gelir. Bugüne dek Almanya'dan üç kez, Rusya'dan bir kez, Ukrayna'dan da bir kez konuklar gelmiş, büyük yaz dinlencesinde, Nesin Vakfı çocuklarının konuğu olarak onbeş gün Vakıf'ta ağırlanmışlardır. Nesin Vakfı çocuklarından onsekiz yaşını bitirmiş ve üniversite öğrencisi olan beş çocuğumuz onbeş gün için uçakla Berlin'e gönderilmiştir. Yukarıdaki fotoğrafta, konuklardan bir bölümüyle Nesin Vakfı çocuklarından kimileri görülüyor.
Hazal Güzel 
26 Nis 03:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türkiye 'de ideolojik düşüncenin savunulmasında aslında son nokta Aziz Nesinmiş. Sağ - Sol kim var ise düşünme yetisini silmeye çalışan bir Türkiye düşünün. İste bu aslında sadece solculara yönelik bi şey bu kitapta. Okuyun, yazın. Tarih bilsin.

Kitaptan 1 Alıntı

Tuco Herrera 
 01 May 09:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Türkiye' den DÜNYA İŞÇİLERİNE genel bir bakış =)
" -Ne aradığınızı söylerseniz , kolaylık olsun diye yerini gösteririm size.
Havaalanında da beni aramış olan ,
-Polis ne alacağını bilir! dedi.
Sesimi çıkarmadım . Tartışmak boşuna .Ama şimdi söyleyeyim : Polis ne alacağını bilmez.Bilse , benim hikaye , roman , oyun notlarımı, müsvettelerimi , kitap olarak basılmak üzere hazırlanmış notlarımı alıp gitmezdi.Arama sırasında ondan sonra kendiliğimden hiçbir şey söylemedim..
... Masamın üstünde Lenin' in yabancı dilde kitapları var .. Bunlardan birini alıp adını okudular:
"DÜNYA İŞÇİLERİ BİRLEŞİNİZ!"
Havaalanında da beni aramış olan ,
-BİRLEŞSİNLERDE BİZİ KESSİNLER... dedi."

Poliste, Aziz Nesin (Sayfa 170 - Nesin Yayınevi - 14. baskı)Poliste, Aziz Nesin (Sayfa 170 - Nesin Yayınevi - 14. baskı)