Şehzade Selim

8,8/10  (9 Oy) · 
37 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.120 gösterim
Şehzade Selim diyor ki:
"Bizi padişahlığa getirirken düşününüz. Devr-i saltanatımızda rahat yüzü göremeyeceksiniz. İttihad-ı İslam için İran'a, Turan'a, Arabistan'a seferler yapacağız. Sırasında şiddet göstereceğiz. Muharebe yollarında güçlüklerle karşılaşacaksınız. Çok iyi düşününüz: Zorlukları çekmeye razı iseniz bizi padişahlığa kabul ediniz. Yok, zevk içinde rahat bir ömür sürmek istiyorsanız, taht için ağabeylerimizden birini tercih ediniz."
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2005
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9799754080741
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir serinin ilk romanı. Trabzon Sancak beyi Şehzade Selim'in Şah İsmail ile olan mücadelesi ve tahta geçene kadar olan olayları detaylı bir şekilde anlatan son derece güzel bir roman. Malkoçoğlu Ali Bey, Orhan Bey, Sarıoğlan gibi karakterlerin güzelce işlendiği bir roman. Taht kavgalarını, Şahkulu isyanını, Şehzade Ahmet, Korkut ve Selim arasındaki rekabeti da anlatan bu roman mutlaka okunması gerekenlerden.

Mücahit Aydın 
05 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tarih o kadar geniş bir alan ki insan bildiği konuyu hem zevkle okuyor hemde ince detaylarla bilgisine bilgi katıyor. Özellikle Şehzade Selim de Trabzon sancak beyi iken yaşadıkları ve tahta geçiş esnasındaki olaylar çok ince ve sürükleyici işlenmiş