Kitap
Şehzade Selim

Şehzade Selim

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
66 Kişi
289
Okunma
60
Beğeni
2.129
Gösterim
232 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 34 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Nesil Yayınları · Mayıs 2008 · Karton kapak · 9799754080741
Diğer baskılar
Şehzade Selim
Şehzade Selim
Şehzade Selim diyor ki: "Bizi padişahlığa getirirken düşününüz. Devr-i saltanatımızda rahat yüzü göremeyeceksiniz. İttihad-ı İslam için İran'a, Turan'a, Arabistan'a seferler yapacağız. Sırasında şiddet göstereceğiz. Muharebe yollarında güçlüklerle karşılaşacaksınız. Çok iyi düşününüz: Zorlukları çekmeye razı iseniz bizi padişahlığa kabul ediniz. Yok, zevk içinde rahat bir ömür sürmek istiyorsanız, taht için ağabeylerimizden birini tercih ediniz." (Arka Kapak)
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺9
8.2
10 üzerinden
66 Puan · 10 İnceleme
**Kitap Kahve**
Şehzade Selim'i inceledi.
232 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
Yavuz Sultan Selimin şehzadelik yıllarını anlatan güzel bir kitap.Fatih'in oğlu Padişah 2.Beyazıt dönemi. Beyazıt'ın oğullarından Şehzade Ahmet ile rekabeti ve Şah İsmail ile olan mücadeleleri anlatılıyor.Akıcı ve çabuk biten bir kitap.
Şehzade Selim
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Eski libas
Şehzade Selim'i inceledi.
232 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Kitabımız Osmanlı Sultanlarından biri olan Yavuz Sultan Selim in tahta cikisini anlatıyor .Osmanli padişahlarının oğulları arasındaki taht mücadelelerini konu ediniyor.keske yavuz sultan selim in yaptığı savaşlarla daha çok anlatsaydi ama Yavuz Sultan Selim in neden Osmanlı sultanı olmak istediğini iyi anlatmış.okumanizi tavsiye ederim
Şehzade Selim
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Serdar Poirot
Şehzade Selim'i inceledi.
232 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Son derece güzel bir serinin ilk romanı. Trabzon Sancak beyi Şehzade Selim'in Şah İsmail ile olan mücadelesi ve tahta geçene kadar olan olayları detaylı bir şekilde anlatan son derece güzel bir roman. Malkoçoğlu Ali Bey, Orhan Bey, Sarıoğlan gibi karakterlerin güzelce işlendiği bir roman. Taht kavgalarını, Şahkulu isyanını, Şehzade Ahmet, Korkut ve Selim arasındaki rekabeti da anlatan bu roman mutlaka okunması gerekenlerden.
Şehzade Selim
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
İrfan Yusuf İlter
Şehzade Selim'i inceledi.
232 syf.
·
9/10 puan
#retro diye tabir varya; bayılıyorum. Çünkü retro dedikleri şeyler genelde #90lar .. Ve bu #benimçocukluğumdu .. #radyo frekansı 89.40 olan #kentfm 'in artık İzmir'den dinlenmesi beni sevindirdi, kirli paslı şekilde duran pick up araba yapmaları da beni sevindirdi. #90lardaçocukolmak kirden korkmamaktı, geleceği düşünmekten çok geçmişi unutmamaktı. O yüzdendir o zamanlarda dostlukların daha sağlam olması. Unutamadıklarım arasında birde #yavuzsultanselim var tabi... Hikayeleriyle büyüdüğümüz #şair Yavuz ile ilgili bir eser daha.... #yavuzbahadıroğlu adaşının gençliğinin romanını yazmış. #şehzadeselim adlı eseri ben sevdim. Akıcı, sürükleyici ve kolay bir romandı. Yazar için çok taraflı deselerde ben katılmıyorum, belki de aynı tarafta olduğumuz içindir. Ama #nesil yayınlarından şikayetim var. Eser yazım hatalarıyla dolu... Yine de alıp okumanızı, çocuklarınıza okutmanızı tavsiye edeceğim bir #kitap.
Şehzade Selim
OKUYACAKLARIMA EKLE
4