Şirpençe

8,4/10  (10 Oy) · 
45 okunma  · 
6 beğeni  · 
912 gösterim
Yavuz Sultan Selim diyor ki: Bu seferlerimiz, bu sıkıntılarımız ve bu perişanlıklarımız, hep gönülleri birleştirmek, İslam birliğini temin etmek içindir. Mülk Allah'ındır. Kim Allah'ın yardımı olmadan istediğini elde etmede zafere ulaştığını söylerse, Allah onu kahreder ve aşağı derecelere indirir. Vükela ve ümeranın süslü elbiseler giymesi, padişahlarına tazimden ileri gelir. Biz Allah'dan başka kime tazime mecburuz ki, bu külfeti ihtiyar edelim? Bizim Padişahımız vücudu saran libasa değil, ruhun içindeki inanca bakar.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 1997
 • Sayfa Sayısı:
  230
 • ISBN:
  9789754080452
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir serinin final romanı. Yavuz Sultan Selim, Çaldıran'dan galip geldikten sonra devam etmek istemiş ancak Karabağ'da askerin isyan etmesi üzerine geri dönmüştür. Bu arada İslam birliğini sağlamak istemektedir. Ancak Dulkadiroğlu beyliği akrabalığına güvenerek ikili oynamaktadır. Bu arada Memlûk sultanı Kansu Gavri de Şah İsmail ile işbirliğine girmektedir. Acaba Sultan Selim bu engelleri bertaraf edebilecek midir? Tek kelime ile mükemmel bir roman.

Aysesozenaycan 
27 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Keşke biraz daha uzun olup biraz daha detaya girseydi diye düşünüyorum. Mısır fethi mesela biraz daha detaylansaydı çok daha iyi olurdu bence.

Kitaptan 1 Alıntı