·
Okunma
·
Beğeni
·
9,8bin
Gösterim
Adı:
Sirli Bağ
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
2000031097961
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Secret Garden
Dil:
Azerice
Ülke:
Azerbaijan
Yayınevi:
Qanun Nəşriyyatı
Amerikalı yazıçı Frensis Börnetin “Sirli bağ” romanı yetim və bədbəxt bir qızcığazın kiçik yaşlarından başına gələn müsibətlərdən bəhs edir. Bütövlükdə bu kitab hər bir insanın öz gücünü ortaya çıxara biləcəyi bir sehrin olduğunu vurğulayır. Bu sehr bizi hər yerdə əhatə edir, içimizdəki inam hissi ilə özünü biruzə verir.
Kitabdakı inam yalnız qəhrəmanların deyil, kitabı oxuyanların da həyatına təsir edir, onları ruhdan düşməyə qoymur.
80 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Güzel, akıcı ve samimi... Çocukların mutlaka okuması gereken bir kitap. İyi ve güzel davranmanın neleri doğuracağını çok iyi bir şekilde anlatmış yazarımız. İleride çocuğuma da gönül rahatlığı ile okutabileceğim.
280 syf.
8 yaşındaki kardeşime okuması için almıştım. Ama uygun olup olmadığına emin olmak için önce kendim okudum. Sanırım gönül rahatlığıyla okutabilirim ona. :)
SPOİLER
Mary 10 yaşında küçük bir kız çocuğudur. Hindistan'da ailesiyle birlikte yaşıyor ama ruhen yalnız. Babasının sürekli iş seyahatlerinde olmasi annesinin gezmeye olan düşkünlüğü nedeniyle dadılarla yaşıyor ve umursanmadığını düşündüğünden o da kimseyi umursamıyor, yüzü gülmüyor ve mutsuz. Bir zaman sonra anne ve babasını kaybediyor. Bunun üzerine tamamen yalnız kaldığını düşünürken İngiltere'de bir dayısı olduğu haberinden sonra oraya gönderiliyor. Dayısın evinde hizmetçi Martha ile tanışıyor ve ilk kez dayısının evinde sevildiğini hissediyor artık yüzü gülüyor. İlerleyen zamanlarda bahçıvan, Martha'nın kardeşi Dickon ve dayısının oğlu Colin ile tanışıyor. Asıl güzellik Colin'de. Hasta olduğunu düşündüğünden dolayı dışarı çıkmıyor sürekli odsasında-karanlık- zamanını kitap okuyarak geçiren öfkeli ve huysuz bir çocuk. Ta ki Mary ile tanışana kadar. Ardından Colin'in yürümeyi başarması ve dayının yasakladığı gizli bahçenin çocuklar tarafından yeniden canlanmasını görmesi üzerine kitap mutlu sonla bitiyor.
.
Biraz Pollyanna biraz Heidi vardı kitapta. :)
Güzel okumalar.
80 syf.
Bir çocuğun annesiz ve babasız kaldıktan sonra, annesi olmayan ve hasta olduğu düşünülen başka bir çocuğa hayat verdiği, yaşama sevinci depo ettiği bir hikâyenin anlatıldığı bir eser.
İyi okumalar.
112 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Kardeşim abla çok güzel bi kitaptı ben çok heyecanlandım sen de okuu dedi. Kıramadım :) Çocuklar için sürükleyici denebilecek bir kitap. Yeğenlerinize kardeşlerinize çocuklarınıza vs. okutabilirsiniz
157 syf.
Her yaşa hitap eden, rahatlıkla okunabilecek bir dinlence kitabı bence. Hindistan'da ailesiyle birlikte yaşayan, aksi, yüzü hiç gülmeyen ve kimsenin sevmediği, on yaşındaki Mary, Kolera yüzünden anne ve babasını kaybeder. Ancak hastalığı öğrendiğinde bir odaya saklandığı için günler sonra ortaya çıkar ve gerçeği günler sonra öğrenir. Önce evden bütün hizmetçilerin kaçtığını anlar ve orada bulunanlar tarafından bir aile dostlarının yanında kalmak için gönderilir. Ailenin çocuklarıyla anlaşamaz, aksiliği ve sevimsizliği daha da artar. Hayatta olan tek akrabası olan amcasının yanına gönderilir. Hikaye de tam olarak bundan sonra başlar. Mary'in olumlu yöndeki müthiş değişimi, amcasının hasta ve aksi oğluyla olan iletişimi, bir hizmetçi kızın kardeşiyle olan dostluğu ve bu üç çocuğun yaşlarına göre çok güzel şeyler başarabildiklerini ve yetişkinleri şaşkınlığa uğratacak bir dostluğa sahip olup o dostluğun en güzel meyvelerini topladıklarını masal tadında okuyoruz. Anlatımı sıcak ve samimi.
(Not: Bendeki baskısı Mavi Çatı Yayınları'ndan ve sitede mevcut değildi.)
okuduğum en güzel kitaplardan biri kesinlikle okumalısınız.Mary 10 yaşında küçük bir kız çocuğudur. Babasının sürekli iş seyahatlerinde olması annesinin gezmeye olan düşkünlüğü nedeniyle dadılarla yaşıyor ve umursanmadığını düşündüğünden o da kimseyi umursamıyor, yüzü gülmüyor ve mutsuz. Bir zaman sonra anne ve babasını kaybediyor. İngiltere'de bir dayısı olduğu haberinden sonra oraya gönderiliyor. Dayısın evinde hizmetçi Martha ile tanışıyor ve ilk kez dayısının evinde sevildiğini hissediyor artık yüzü gülüyor. İlerleyen zamanlarda bahçıvan, Martha'nın kardeşi Dickon ve dayısının oğlu Colin ile tanışıyor.Hasta olduğunu düşündüğünden dolayı dışarı çıkmıyor sürekli odasında zamanını kitap okuyarak geçiren öfkeli ve huysuz bir çocuk. Ta ki Mary ile tanışana kadar. Ardından Colin'in yürümeyi başarması ve dayının yasakladığı gizli bahçenin çocuklar tarafından yeniden canlanması
157 syf.
·330 günde·Beğendi·8/10 puan
Kitap çok iyi betimlemeler içeriyor. Betimleme sever biri olarak okuduğum en iyi ve anlatımı kuvvetli çocuk klasiklerinden biriydi. Aynı zamanlarda farklı kitaplar okuduğum için geç bitirdim fakat siz öyle yapmayın derim.
280 syf.
·3 günde·9/10 puan
Gizli Bahçe, 3 çocuğun kesişen hayatlarından kesitleri konu edinir.

Büyürken yalnız olan kuzenlerin hem bedenen hem de ruhen ne kadar zayıf kaldıklarını görüyoruz.Bu kuzenlerin ortak noktası ikisinin de annelerini kaybetmiş olmalarıdır.Bu kayıplar yollarını kesiştirmiştir.Kuzeninin yanına taşınan Mary'nin bir bahçe keşfetmesi ona hem yeni dostlukların hemde yeni bir hayatın başlangıcına vesile olmuştur.

Yaşama sevinci,bir şeyleri keşfetme azmiyle hayata yeniden başlayanların hikayesi olan kitap okurken asla sıkmıyor.Bazen gizli bir bahçemiz olsa diye düşündürüyor.
300 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Umuyorum ki hepimiz bizi iyileştiren, mutlu ve huzurlu hissettiren, iyi eden gizli bahçemizi buluruz. O kadar güzel ve dinlendirici bir kitap oldu ki benim için... Bir çok yerde yüzümden gülümsemeyi eksik etmedi.
80 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitapta kimsenin sevmediği çirkin, asabi, gıcık bir kızın bir salgın hastalığı yüzünden değişen hayatından bahsedilmiş...

küçük kız yani Mary annesi ile babasını da bir salgın hastası yüzünden kaybedince bakın neler oluyor...

kitabı çok sevdim iyi ki okumuşum,

bence sizde okuyun

çünkü çok güzel bir kitap...
280 syf.
·Puan vermedi
Okuduğum da ilkokuldaydım.ve ilk okuduğum kitap olduğu için ben de yeri ayrı.konusu o kadar guzel ki baskarakter o gizli bahçeye girdikce sanki ben de giriyordum ve sıkıcı ,gri gri apartmanlarin tersine dehlizlerin arkasındaki kapıyı açtığınızda mis gibi havası, yemyesil agaclari ,kuşları olan bir bahceye açılan bir kapi.... aslinda ne cok ihtiyacimiz var böyle bir kapiya....
Büyü diye bir şey tabi ki var. Ama insanlar nasıl yapılacağını bilmiyor. Belki de ilk önce, iyi şeyler dilemek ve sonra da bunlar gerçekleşene kadar tekrarlamak gerekiyor.
Orada durmuş şunu sevmiyorum, bunu sevmiyorum diye söyleniyosun. Asıl sen kendini seviyo musun?
Frances Hodgson Burnett
Sayfa 59 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları-1.Basım

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sirli Bağ
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
2000031097961
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Secret Garden
Dil:
Azerice
Ülke:
Azerbaijan
Yayınevi:
Qanun Nəşriyyatı
Amerikalı yazıçı Frensis Börnetin “Sirli bağ” romanı yetim və bədbəxt bir qızcığazın kiçik yaşlarından başına gələn müsibətlərdən bəhs edir. Bütövlükdə bu kitab hər bir insanın öz gücünü ortaya çıxara biləcəyi bir sehrin olduğunu vurğulayır. Bu sehr bizi hər yerdə əhatə edir, içimizdəki inam hissi ilə özünü biruzə verir.
Kitabdakı inam yalnız qəhrəmanların deyil, kitabı oxuyanların da həyatına təsir edir, onları ruhdan düşməyə qoymur.

Kitabı okuyanlar 1.020 okur

  • Kitap Bulutu
  • Arzu Hüseynova
  • Éponine Thénardier

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0.3 (1)
8
%0.3 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0