8,0/10  (28 Oy) · 
121 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.338 gösterim
Herkes tarafından hırçın, saldırgan ve çekilmez bir yaramaz olarak görülen bir çocuğun neler yapabileceğini, zenginliğin biraz da dünyayı, doğan güneşi tüm güzellikleriyle görebilmek olduğunu anlatan bu kitap, "gizli"leri bulmanın keyfini de yaşatıyor bizlere.

Yaşam sevincinin, biraz zorlanılsa da etrafa yayılabileceğini, bir çocuğun yaşantısını anlatarak gösteriyor.

Yaşamınız gizlediğiniz bir bahçe olmasın, bahçenizi başkalarıyla paylaşın; ama o güzel bahçede keyifle okuyun ‘Gizli Bahçe’yi.
 • Baskı Tarihi:
  1994
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  975858782x
 • Yayınevi:
  Ergin
 • Kitabın Türü:
Nazlıhan 
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Mary ailesini kaybedince dayısının yanında yaşamaya başlar. Ailesinden sevgi göremeyen bir çocuk olduğundan insanların hep kendisine kötü davranacağını düşünmektedir. Dayısının evinde iki dost edinir. Ve gizli bahçeyi bulur. Kitapta dostluk ve sevgi temaları oldukça iyi işlenmiş. Sadece çocuklar değil, çocukların masum dünyasını özleyen yetişkinlere de tavsiye ederim.

Hasan filiz 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Simarik büyüyen bir kızın herşeyin kaybetmesi hayatın torpusunden geçerek bu özelliği kaybederek umudunu yitirmek uzereyken kendisinden daha şımarık kan bagi olanbirine umut ışığı olması...

Kitabı iki kere okudum. Birinde ilkokuldaydım. Okurken heyecandan kalbimin deli gibi attığını çok iyi hatırlıyorum. Sanki bendim o koridorlarda, bahçede dolaşan...

Hikaye içinde sürüklenip kayboldum. Hiç bitmemesini istediğim bir romandı.

İkinci okuyuşumda ortaokuldaydım. Bu sefer tatlı bir keyif, heyecanla okudum. Neden etkilendiğimi bir kez daha fark ettim. Koca bir hayat dersi de vardı romanda...

Şimdi okusam yine keyifle okurum eminim. Bir çocuk için başucu kitabı olmalı.

Yazarın kalemine, yüreğine sağlık.

Kitaptan 1 Alıntı

Özlem Taş 
09 Nis 20:22 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Eğer bir ökse agacı ardıç kuşu olsaydın ve yuvanın nerede olduğunu bana gösterseydin, bunu başkalarına söyler miydim sanıyorsun? Asla, "dedi, "Bir ardıç kuşu kadar güvendesin. "

Gizli Bahçe, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 97)Gizli Bahçe, Frances Hodgson Burnett (Sayfa 97)

Kitapla ilgili 2 Haber

Son anda isimleri değişen 10 klasik roman
Son anda isimleri değişen 10 klasik roman Edebi bir eser ortaya çıkartmak kadar, ona bir isim bulmak da güçtür. Aşağıdaki listede, bugün severek okuduğumuz pek çoğu artık klasikleşmiş eserin, isim konusunda başlarından geçenlerle ilgili ilginç bilgiler bulacaksınız. Bir kısmı sadece pazarlama gayesiyle, bir kısmı da daha akılda kalıcı olması amacıyla isimleri değiştirilen 10 edebiyat eserini, mentalfloss’tan filmlervekitaplar.com çevirdi.