Sonuncu Don

Mario Puzo

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
512 syf.
·
Puan vermedi
"Ah... ama bu ne kötü bir dünya. İnsanı günah işlemeye zorluyor..." Puzo'nun yine son sayfalarına kadar tempoyu, aksiyonu yükselttiği, okurları aniden bozguna uğratabildiği başka bir başyapıt. Son mafya ailesi Clericuzio'ları ele alan bu romanda diğer romanlarına birçok göndermeler de var ve bunları farketmek insana ayrı bir hazz veriyor, sanki hakikaten da Puzonun dünyasına tam hakimsiniz hissi uyanıyor. "Geçmiş gerilerde kaldı artık. Asla geriye bakma. Bahane bulmak için. Ya da kendini haklı çıkarmak veya mutluluğu bulmak için. Sen neysen osun. Dünya da neyse o".
Son Baba
Son BabaMario Puzo · Altın Kitaplar · 199778 okunma
Reklam
512 syf.
10/10 puan verdi
Mario Puzo
Mario Puzo
nin İtalyan mafyasını anlattığı bir eserdir. Eserde Corleone ailesinin mayfa dünyasındaki konumu ve kendi içinde yaşadığı gel-git'leri konu alan, sicilyalı ve son baba serisi ile devam eden sürükleyici bir seri. Eserde aile vurgusu ve aileye sadık kalmak gibi değerler, mafya dünyasında iş paylaşımındaki etik değerler ve ulusal statülerin korunması gibi konular arasında geçen iç ve dış çatışmalarla doku güzel bir eser.
Son Baba
Son BabaMario Puzo · Altın Kitaplar · 199778 okunma
512 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
22 günde okudu
Godfather'dan sonra yeni bir baba kitabı yazılacaksa, bunu yine Mario Puzo yapabilirdi. Sadece bir kitap değil, aynı zamanda planlama, uygulama, şans, strateji, telle adam boğma gibi iş yaşamında size çokça faydası olacak bir rehber... Özellikle Puzo'nun "Baba" ve "Aptallar Erken Ölür" kitaplarını okuduktan sonra, puro ve sek viskiyle okunması tavsiye edilir. Keza ilk iki kitaptaki evrende geçiyor olaylar. Sicilyalıların Omerta (suskunluk yemini) kuralına bağlı olduğumdan şimdilik sadece bu kadar yazabiliyorum.
Son Baba
Son BabaMario Puzo · Altın Kitaplar · 199778 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.