Sonuncu Kadeh

8,0/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
534 gösterim
"Ne temiz, ne güzel görünüyor bu su, billur gibi. Halbuki mikrop yuvasıdır, tifo geçirir insana, öyle mundardır ki! Ben de öyleyim, temiz, güzel görünen bir Kaa suyu kadar mikroplu, murdarım. Serinletecek sanılırım, içeni kırk derece ateşle yakarım."

"Gir yatağına, üstünü örteyim, uyumaya çalış."

"Bir kadeh konyak ver, şişe ile kadehler ortada. Sen de iç, bir daha öyle konyağı nerede bulacaksın? Zaten ölüm günlerimiz yaklaştı, sen çölde vurulup gideceksin, ben bir topun yıkacağı şu evin enkazı altında kalacağım, hurdahaş olacağım. Belki de bu, beraber içeceğimiz sonuncu kadeh!'"

Refik Halid Karay, aşkı, tutkuyu, sevgiyi, nefreti, yalanı ve güvensizliği harmanladığı Sonuncu Kadeh'te, emsaline az rastlanan bir âşıklık hikâyesini anlatırken, aşkın tüm hayatı etkileyen ve iç acıtan yönünü de usta anlatımıyla dile getiriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  278
 • ISBN:
  9789751031211
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Özgür Beden 
01 Tem 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sana laf yetiştirilmez.
Dünyayı bu kadar kara, kötü gördükten sonra yaşamakta dayatışına mana veremiyorum.

Sonuncu Kadeh, Refik Halid Karay (Sayfa 33 - inkilap yayınevi)Sonuncu Kadeh, Refik Halid Karay (Sayfa 33 - inkilap yayınevi)
Özgür Beden 
03 Tem 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yaşlılık!
Gençliği ve yeniliği çekemediğimiz, yeniliklerin zevkine varamadığımız, kadın için artık enteresan olamadığımız ve fedakarlığı göze alamadığımız zaman başlar.

Sonuncu Kadeh, Refik Halid Karay (Sayfa 17 - inkilap yayınevi)Sonuncu Kadeh, Refik Halid Karay (Sayfa 17 - inkilap yayınevi)
Özgür Beden 
01 Tem 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ah! diyordu, neden daha önce tanışmadık!
Tanışmamız son geceye mi kalmalıydı?

Sonuncu Kadeh, Refik Halid Karay (Sayfa 27 - inkilap yayınevi)Sonuncu Kadeh, Refik Halid Karay (Sayfa 27 - inkilap yayınevi)