7,1/10  (7 Oy) · 
27 okunma  · 
5 beğeni  · 
616 gösterim
Bir köpek bir anahtar yutuyor ve ardından kanlı bir mafya hesaplaşması geliyor...

Bir lise öğrencisi İlluminati adına neredeyse ölümüne işkence görüyor...

Bir kasaba bandosunda çalan dokuz mazbut adam bir genç kızın hayatını karartıyor ama hiçbir ceza almıyor...

Bir adamın çantasından 18 cinayetin fotoğrafı çıkıyor, karakolu elini kolunu sallayarak terk ediyor...

Ferdinand von Schirach'ın geçen yıl NTV Yayınları'ndan çıkan SUÇ adlı kitabı bütün dünyada ses getirdi. Şimdi de önümüzde yazarın yeni hikâyelerinden oluşan bir kitap var: Suç 2
Ferdinand von Schirach, ceza davalarını etkileyici hikâyelere dönüştürüyor; kendine özgü sade diliyle çarpıcı bir yoğunluğa ulaşıyor. Yavaş ama kendinden emin, "iyi" ile "kötü"yü, "suç" ile "suçsuzluğu" ve her birimizin ahlaki sorumluluğunu sorguluyor.
Anıl Kabal 
07 Nis 10:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ferdinand von Schirach
Suç

Bir ceza avukatından gerçek hikayeler…Sadece Almanya’da 600.000 satan bir kitap…Uluslararası Bestseller…Olağanüstü bir anlatım.Heyecanlı ve büyülü hikayeler bir arada.

Suç serisinin birinci kitabında; Biri Türk, biri Yunan, biri Arap üç genç, Japon bir mafya babasının evini soymaya kalkıyor.Genç bir adam, uyuyan kız arkadaşının sırtından ufak bir parça kesip tadına bakmak istiyor.Hâkimler, mahkum ettikleri bir banka soyguncusu için aralarında para topluyor.

İkinci kitapta ise; Bir köpek bir anahtar yutuyor ve ardından kanlı bir mafya hesaplaşması geliyor…Bir lise öğrencisi İlluminati adına neredeyse ölümüne işkence görüyor…Bir kasaba bandosunda çalan dokuz mazbut adam bir genç kızın hayatını karartıyor ama hiçbir ceza almıyor…Bir adamın çantasından 18 cinayetin fotoğrafı çıkıyor, karakolu elini kolunu sallayarak terk ediyor…

Ferdinand von Schirach bir savunma avukatı.Akıl almaz olan onun için sıradan bir durum.Schirach, yasalarla yolu kesişen suçsuzları savunduğu gibi ağır suçluları da savunuyor.Ve işte burada o insanların hikayelerini anlatıyor. Oldukça güzel bir kitap ve olayların gerçek olduğunu bilmek merak duygusunu arttırıyor..Akıcı bir kitap, yalnız tek oturuşta okumayın çünkü hikayeleri birbirine karıştırabilirsiniz.Okumaya değer ,akıcı ve farklı bir kitap.  Abartılı yorumların beklentinizi aşırı yükseltmesine izin vermezseniz hayal kırıklığına uğramazsınız. 

Hikayeleri okurken kendinizi olayların yaşandığı anlarda bulabilir, hüzünlenebilir ve mutlu olabilirsiniz.Yalnız olduğunuzu zannetmeyin.Biz de aynı duyguları yaşadık.Her ne kadar şaheser demeyi sevmesek de içerisinde şaheser nitelikli eserler mevcut.Son olarak şundan emin olabilirsiniz ki genelde Dan Brown,J.C.Grange gibi yazarlarda görmeye alışık olduğumuz sonraki sayfaya sabırsızlıkla geçme olayını bu kitapta da görmekteyiz.Yazar yardım aldı mı almadı mı bilmiyoruz ama bir savunma avukatına göre oldukça akıcı ve güzel bir anlatım olmuş.

alp y. 
06 Eyl 13:37 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Serinin ikinci ve son kitabı kesinlikle ilk kitabın gölgesinde kalıyor ve çok bariz şekilde birinci kitabının tutması sonucunda yazılmış. Tüm kitabı bir yana bırakırsak eğer kitabın ilk hikayesi Avukatlık mesleğini çok özel bir şekilde kendi içinde tanımlamış diyeblirim

Gürkan Avcı 
18 Kas 2015 · Kitabı okumadı · 7/10 puan

İlk kitabı kadar olmasa da içinde seçilmiş öyküler yine bulunmakta. Fakat sizi çok şaşırtacak suç çözümlemeleri bulunmamakta ama ilk kitabı çok beğenenler için bu kitap da okunabilir niteliktedir. Hikayeler yine kısa öz bazıları da etkileyici.

Büşra Atalay 
16 Ağu 22:58 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Birinci kitabı okuduktan sonra hemen alıp okumak istediğim kitap. İlki kadar beni heyecanlandırmadı yine de bazı hikayeleri ilgi çekiciydi. Okumaya değer.

Kitaptan 2 Alıntı