Suç Bir Ceza Avukatından Gerçek Hikayeler

7,7/10  (38 Oy) · 
146 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.353 gösterim
"Olağanüstü bir anlatım"
-Der Spiegel-

"Son on yılın en iyi ilk kitabı. Tam bir şaheser"
-Literatur Magazine-

"Heyecanlı ve büyüleyici hikayeler birarada!"
-The Times-

"Müthiş bir başlangıç. Daha ilk sayfadan sarıyor, yersiz tek bir kelime bile yok."
-Frankfurter Allgemeine Zeitung-

Biri Türk, biri Yunan, biri Arap üç genç, Japon bir mafya babasının evini soymaya kalkıyor.
Genç bir adam, uyuyan kız arkadaşının sırtından ufak bir parça kesip tadına bakmak istiyor.
Hâkimler, mahkum ettikleri bir banka soyguncusu için aralarında para topluyor.

İnanılmaz ama gerçek hikayeler...

Ferdinand von Schirach bir savunma avukatı. Akıl almaz olan onun için sıradan bir durum. Schirach, yasalarla yolu kesişen suçsuzları savunduğu gibi, ağır suçluları da savunuyor.
Ve işte burada, o insanların hikayelerini anlatıyor.

Almanya'da 45 hafta best seller listesinde kaldı, 600 binin üzerinde sattı.
Çeviri hakları 32 ülkeye satıldı.
Constantin Film, hikayelerin film haklarını satın aldı.
İlk film (Şans) 2011'de vizyona girecek.
(Tanıtım Bülteninden)

Almanya Berlin’de yaşayan savunma avukatı Ferdinan Von Schirach’ın beğenerek okuduğum ilk kitabı tam kelimeyle muhteşem.. Suça karşı aldığınız tavırlara dair düşüncelerinizi büyük ölçüde sarsabilecek, sizi suça karşı tavır alırken defalarca düşünmeye sevk edecek bir kitap. Benim gibi ikincisini de hemen okumak isteyeceksiniz...

Deliler Cumhuriyeti 
25 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Suç dediğimiz şeyin aslında hayatımızın ne kadar içinde olduğunu gözümüze sokan bir kitap. Anlatilanlarin kurgu mu yoksa gerçek mi olduğunu bilmem ama asla olmaz diyemeyecegimiz kesin.

Semih 
18 Kas 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

1994'ten beri Berlin'de avukatlık yapmakta olan Ferdinand Von Schirach'ın başından geçen olayları anlattığı ilk kitabıdır.

Hukuk fakültesindeyken tanıştığım bir kitaptı ve okurken son derece etkilenmiştim. Alman yargısı ile ilgili birçok konuda fikir sahibi olmamızı da sağlıyor eser. Birçok hikayeyi soluksuz okuyup sonunda yer alan bilgileri gördüğümde şok olduğumu hala capcanlı bir şekilde hatırlıyorum.

Hukuk, ceza hukuku ve suç kavramlarına ilgi duyan herkesin, özellikle hukuk fakültesinde okuyan öğrencilerin, okuması gereken bir eserdir. Adeta yol göstericidir.

Hasan Akgün 
02 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap çok önerildi o yüzden aldım ama beklentilerimi karşılamadı açıkçası,belkide çok övüldüğü için kitaptan çok şey bekledim bilemiyorum.

Sena Ç 
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

On iki tane kisa hikayeden oluşan bir kitap. her hikayede farklı bir cinayet ya da hırsızlık gibi vakalar var ve olaylar sonunda adalet makamının suçluyu nasıl cezalandiridigindan bahsediyor
Diğer polisiye kitaplarindan pek farkı yoktu bence.kitabın kapağında ceza avukatından gerçek hikayeler diyince insan ister istemez beklentiyi yükseltiyor ama düşünüldügü gibi aman aman bir kitap değil.Olayın hukuki boyutuna daha ağırlık verilir diye düşünürken olayın faillerinin akibetleri beni tatmin etmedi.Yetersizdi bazı hikayelerin sonu.Sadece bir hikaye hoşuma gitti diyebilirim .sanırım biraz bitirmek için okudum bu kitabı.

Şeyda 
17 May 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yazar bir Alman avukat kitapta ele aldigi konular kendi davaları gercek olaylar yani. Benim icin ilginç bir deneyim oldu.(spoi) Özellikle genc bir muvekkilinin sevgilisini yeme isteğini itirafı ve avukatın bunu saklamasi, bu çocuğun gidip birgun bu durtuyle cinayet işlemesi çok garibime gitti. Avukat muvekkil arasındaki gizlilik diyorlarmış buna.. birde iki kardesin yaşadığı aci deneyim varki içimi çokça burktu, okunabilir farklı bir kitap.

Hacı Seydaoğlu 
03 Mar 2013 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitapta anlatılan olayların gerçek olduğunu bilmek okurken daha farklı bir tat veriyor insana. Yazar bir avukat olmasına rağmen usta bir yazarı aratmamış diliyle. Özetle tavsiye edilir.

F.İ. 
25 Mar 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yaşanmış olayların yer aldığı, bir avukat elinden çıkma bu kitap, aslında herşeyin hayatın içinden olduğunun bir göstergesi. Her olay birbirinden sarsıcı. Kriminoloji üzerine kurgulanan kitapların aslında yalnızca kurgudan ibaret olmadığını, suçun hayatımızda tüm çarpıcılığı ile vücut bulduğunu bu kitapla daha iyi fark edebiliriz. Tavsiye ederim.

Gürkan Avcı 
18 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gerçek hikayelerden oluşan, suçların arkasında olan olayları aslında dışardan görünenden ne kadar farklı olduğunu göstermiş. Ayrıca olayların görünmeyen taraflarını yakalamanın yollarını anlatan akıcı bir üslupla yazılmış başarılı bir eser.

Anıl Haznedar 
07 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ferdinand von Schirach
Suç

Bir ceza avukatından gerçek hikayeler…Sadece Almanya’da 600.000 satan bir kitap…Uluslararası Bestseller…Olağanüstü bir anlatım.Heyecanlı ve büyülü hikayeler bir arada.

Suç serisinin birinci kitabında; Biri Türk, biri Yunan, biri Arap üç genç, Japon bir mafya babasının evini soymaya kalkıyor.Genç bir adam, uyuyan kız arkadaşının sırtından ufak bir parça kesip tadına bakmak istiyor.Hâkimler, mahkum ettikleri bir banka soyguncusu için aralarında para topluyor.

İkinci kitapta ise; Bir köpek bir anahtar yutuyor ve ardından kanlı bir mafya hesaplaşması geliyor…Bir lise öğrencisi İlluminati adına neredeyse ölümüne işkence görüyor…Bir kasaba bandosunda çalan dokuz mazbut adam bir genç kızın hayatını karartıyor ama hiçbir ceza almıyor…Bir adamın çantasından 18 cinayetin fotoğrafı çıkıyor, karakolu elini kolunu sallayarak terk ediyor…

Ferdinand von Schirach bir savunma avukatı.Akıl almaz olan onun için sıradan bir durum.Schirach, yasalarla yolu kesişen suçsuzları savunduğu gibi ağır suçluları da savunuyor.Ve işte burada o insanların hikayelerini anlatıyor. Oldukça güzel bir kitap ve olayların gerçek olduğunu bilmek merak duygusunu arttırıyor..Akıcı bir kitap, yalnız tek oturuşta okumayın çünkü hikayeleri birbirine karıştırabilirsiniz.Okumaya değer ,akıcı ve farklı bir kitap.  Abartılı yorumların beklentinizi aşırı yükseltmesine izin vermezseniz hayal kırıklığına uğramazsınız. 

Hikayeleri okurken kendinizi olayların yaşandığı anlarda bulabilir, hüzünlenebilir ve mutlu olabilirsiniz.Yalnız olduğunuzu zannetmeyin.Biz de aynı duyguları yaşadık.Her ne kadar şaheser demeyi sevmesek de içerisinde şaheser nitelikli eserler mevcut.Son olarak şundan emin olabilirsiniz ki genelde Dan Brown,J.C.Grange gibi yazarlarda görmeye alışık olduğumuz sonraki sayfaya sabırsızlıkla geçme olayını bu kitapta da görmekteyiz.Yazar yardım aldı mı almadı mı bilmiyoruz ama bir savunma avukatına göre oldukça akıcı ve güzel bir anlatım olmuş.

Size tavsiye edeceğimiz güzel bir çalışma olmuş. Bence kaçırmayın ve bu kitabın kütüphanenizdeki yerini almasını sağlayın.