Tatyana ve Alexander (Bronz Atlı 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.895
Gösterim
Adı:
Tatyana ve Alexander
Alt başlık:
Bronz Atlı 2
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
656
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052993408
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Tatiana and Alexander
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Tatyana ve Alexander
Tatyana ve Alexander
Paullina Simons uluslararası çok satan eseri Bronz Atlı’da, karanlık II. Dünya Savaşı döneminde Tatyana’nın Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’la yaşadığı büyük aşkın yürek burkan hikâyesini anlattı. Bu destansı hikâye Tatyana ve Alexander’la devam ediyor; savaşın yıkıcı gücüne rağmen adanmışlık ve aşkın yenilmezliği…


Tatyana, Amerika’da yeni bir hayat kurmak için savaşın yerle bir ettiği Leningrad’dan kaçtığında on sekiz yaşında, hamile ve duldur. Ancak geçmişin hayaletleri ve acı hatıralar peşini bırakmamıştır. Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’un hâlâ hayatta olduğu ve ona ihtiyaç duyduğu düşüncesi ona işkence etmektedir.

Okyanusların ve kıtaların ötesinde, Sovyetler Birliği’nde Alexander idam edilmenin kıyısından dönmüş ve savaşta gözden çıkarılmış askerlerden oluşan bir birliğin başına verilmiştir. Ancak Alexander, Stalin’in ölüm makinesinden kaçmak için son bir umutla adamlarını Avrupa’nın kalıntıları arasından geçirmeye ve Tatyana’ya ulaşmaya kararlıdır.

Savaşçı, komutan Alexander. Suyun, ateşin ve gökyüzünün Alexander’ı. Sevgili Tanrım beni sana versin; tankların ve hendeklerin, dumanın ve kederin askerine, mutluluğumun ve özlemimin kaynağı Alexander’a. Her neredeysen seni arıyorum.


“Bu kitap romantizm severlerin dileyebileceği her şeye sahip: cesur, yetenekli ve büyüleyici bir kahraman, nefesinizi kesecek bir aşk!”
-Daily Mail-

“Şefkat ve tutkuyla örülmüş bir aşk hikâyesi.”
-Publishers Weekly-

“Bir solukta okunacak bir sevda masalı.”
-Daily Mail-

“Çok etkileyici… Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.”
-Kirkus-

“Okuyucular bu karakterleri ve içinde bulundukları zor şartları önemseyecekler ve Leningrad Kuşatması’nın kişiler üzerindeki etkileri hakkında gerçek bir fikir sahibi olacaklar.”
-Booklist-

“Kusursuz karakterler yaratan Simons, okuyucuyu anında hikâyenin detayları içine çekiyor.”
-Library Journal-
710 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Bu destansı aşk ve savaş hikâyesinde Tatyana 18 yaşında, hamile ve dul bir kadındır ve savaş yüzünden yerle bir olmuş Leningrad tan kaçarak kendine Amerika'da yeni bir hayat kurar. Fakat geçmişi onu rahat bırakmaz. Kocası Binbaşı Alexander Belov'un hala yaşıyor olduğuna ve dahası ona ihtiyacı olduğuna duyduğu inanç Tatyana'da takıntı haline gelmiştir. Bu sırada Amerika'dan çok uzak bir kıtada Alexander geçici bir süreliğine idam cezasından kurtulmuş ceza taburundaki diğer askerlerle Avrupa'ya doğru ilerlemektedir.
Her dakikasında ölümle burun buruna geldiği günlerde umutsuzca da olsa tek dileği Tatyana'yı son bir kez görebilmektir...

Birinci kitabi okumadiysaniz onu okumadan buna gecmenizi tavsiye etmiyorum...cunki ilk kitap olan Bronz Atlı kitabindan hatiralar canlaniyor o yuzden kafaniz kariwa bilir...
Ve sonda bu kitabi okuya bildigim icin kendimi cok mutlu hissediyorum...
656 syf.
·4 günde·8/10
Serinin ilk kitabı Bronz Atlı'nin devamı. Savasın ortasinda birbirlerinin askiyla yasayan iki beden.
Şimdiiii, kitabımız inanilmaz yavas ilerliyor. Su ya da bu, soyle mi ya da boyle mi, acabalarla sayfalar geciyor. Defalarca ' hadi ama, sadede gel! ' diye yakındım, serzeniste bulundum. Bu yüzden bazı yerleri atlayarak okudum ve konu bütünlügü kaybolmadı. Ama okudum mu? Okudum! Hem de cogu yerde gozyaslarimi tutamadim.
Ilk kitap feministti. Tatya'nın duygularina, yasamina fazlasiyla yer verilmisti. Ama bu kitap maskülendi. Alex'in duygu ve yasamina inanilmaz yer verilmisti. Alex'e oranla Tatya'yı daha merakla okudum. Çunku şu anı yaziyordu. Tatya, Alex olmadan ne yapti, nasıl bas etti vs. bunlari okuduk, ama Alex'i, Tatya kadar merakla okumadim bu kitapta. Sanirim 250 sayfa kadar Alex'in su anini degil, yasamini, geçmisini okuduk. Bu da beni yordu. Arada su anını okuduk ama cogunlukla gecmisiydi. Bu da bana yetmedi, bilmiyorum. Zaten kitap fazlasiyla siyasi terim ve tarihlerle doluyken bi de Alex'in yasam hikayesi beni yordu. Tatya ve Alex'in cogu anısını zaten ilk kitap sayesinde biliyorduk ama bu kitapta da okumak beni bunaltti. Alex'in gözünden anlatılması dahi bunu degistirmedi.
Tatya bu seride en sevdigim karakter. Fedakarlıkları bitmiyor. Alex'in öldügüne inanmayısı, aslında cevresindekiler 'öldü' desede yine de Alex'e sahip cıkması ve bunun icin cabalamasi, inancı dogrultusunda o kadar yol katetmesi muazzamdı. Tatya büyümüs, olgunlasmis ve tam bir kadın olmustu. BAYILDIM. Bu kitapta cok ozledim Tatya'yı, çünkü bu kitap Alex bazlı bir kitap oldugu icin Tatya'ya hasret kaldım.
Alex ise yine Alex idi. 23 yasinda hayatla alay eden biriydi. Tatya haric kimsesi olmayan, her adımı onun anısıyla atan bir adamdı. Ama bu kitapta biraz sinir oldum kendisine. Hem ipuclarini ver Tanya'ya, hem de yaptıkları icin kıza kız, yoktan yere gerginlik cıkar. Oldu canım! Fakat Alex son sözlerini söyledigini sandıgı zamanda da " Tanrım, Tanya'ya yardım et." diye dua etti. Bu da Alex'i her şeye ragmen sevme sebebimin özeti.
Alex, Tatya'ya "bana Şura diyebilirsin" demisti, tanistiklarinin ilk zamanlarinda. Şura ne demek anlamamıstim. Isim mi, terim mi yoksa oylesine aklina mi gelmisti? Bu kitapta Şura'nın nerden ciktigini ogrendik yine sinirlendim Alex'e :D
Yine de cok begendigim bir kitaptı. Cikar cikmaz aldıgım, ama alir almaz okudugum bir kitap degildi. Cünkü ilk kitaptan sonra pskolojimin nasil alt üst oldugunu anımsayip, bu kitaba kendimi hazirladim. Iyi ki hazirlamisim. Cunku bazi kisimlarda pskolojim gercekten alt üst oldu.
Okuyun. Okutturun.
656 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Böyle bir kitaba ihtiyacım varmış. Meğer uzun zamandır böyle bir kitap arıyormuşum. Tatyana ve Alexander, Bronz Atlı'nın ikinci kitabı. Bronz Atlı'ya bayılmıştım, bitirdikten sonra günlerce kıtabın adını sayıklamıştım. Tatyana ve Alexander'ı da çok sevdim ama sabır isteyen bir kitap olduğunu fark ettim çünkü biraz yavaş ilerliyor. Yazar arada Alexander ile Tatyana'nın Lazerovo günlerine geri dönüş yapmıştı ki kitapta en çok sevdiğim bölümler o bölümlerdi, tıpkı Bronz Atlı'da olduğu gibi. Kitabın başlarında Alexander'ın geçmişine de değiniliyor. Örneğin; Alexander'ın Sovyetler birliğine nasıl geldiğini, Dimitri ile aralarındaki arkadaşlığı kıran ilk pürüzleri vs. okuyoruz.

Kitabın sonunun bu şekilde bitmesine sevindim, en azından serinin üçüncü kitabı için biraz daha fazla sabredebilirim:) Serinin ilk kitabı olan Bronz Atlı'yı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum: savaş zamanında geçen imkânsız ve bir o kadar da etkileyici bir âşk öyküsü. Yazarın da çok başarılı olduğunu düşünüyorum çünkü kitabın her bölümünde beni etkilemeyi başarıyor.
Keyifli okumalar:)

"Sırtındaki tüfekleri hissedebiliyordu. Ayakları da hissizleşmişti. Bedeni de hissizleşiyordu ama göğsü hissiz değildi. Kalbi hissiz değildi."
656 syf.
·28 günde·Beğendi·Puan vermedi
Sonunda bitirdim...
Bir cümle ile özetlemek gerekirse; yakıp yıktı ama ağlatırken aynı zamanda tebessüm ettirdi. Savaşı konu alan kitapları, savaşın gerçeklerini anlatan kitapları her zaman çok sevmişimdir ama bu seri ayrı. Bambaşka. Kitabın konusuna çok giremiyorum çünkü girersem kesin spoiler veririm biliyorum. Yalnızca şunu söyleyeyim Tatyana okuduğum en güçlü kadın karakter. Alexander okuduğum en güçlü erkek karakter. Bir çift bu kadar mı uyumlu olur. En son hangi kitapta bu kadar canımın yandığını hatırlamıyorum. Canımı en çok yakan şeyde savaşın gerçekleri. Yazıya devam edemeyeceğim sanırım ağlayacağım. Geç kalmadan okuyun..
656 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Ah Tatyana ve Alexander ne çektiniz be. Ne #bronzatlı da ne #tatyanavealeksander kitabında yüzünüz gülmedi.
Bronz Atlı'da tam mutlular hop izin bitti, Tatyana ve Alexander kitabından zaten kavuşalı 100 sayfa olmamış hop geria gönderilecek derken yüzünüz gülmedi. Bakalım 3. Kitap neler bekliyor sizi?
Kesin yazarın Tatyana ve Alexander adlı tanıdıkları var ve hiç sevmiyor onları yoksa hangi yazar karakterinin başına bu kadar çorap örer dostlar?
Neyse kitabımızın konusu birinci kitabın kaldığı yerden devam etmiyor.Benim gibi o umutla alırsanız bir 200 sayfa sabırla Alex'imizin Amerika'da ve Amerika'dan göç ettikten sonraki yaşama dönemlerini okumanız gerekiyor. Sonra ikinci kitabımız birinci kitabın kaldı yerden devam ediyor. Alexander'ın Tatyana öncesi hikayesini öğrendikten sonra tutuklanma sürecini ve Amerika kaçan Tatyana ve oğulunun alışma aşamalarını okuyoruz. Sonu ise efsane nasıl okudum bilmiyorum. Tatyana'nın, Alex'i bulma ve kurtarma aşaması kısa ama tek solukta okunuyor. İkinci savaşı sırasındaki aşklar bana çok samimi gelmiştir zaten. İnsanlar ölüme yakın olduğu için duyguları daha gerçekçi yaşıyorlarmış gibi geliyor. Siz de savaş ve aşk hikayeleri seviyorsanız vakit kaybetmeden, okumalısınız.
656 syf.
·9 günde·9/10
İlk Kitap Bronz Atlı'da bu kitapta sayfa sayısı itibariyle fazla olsa sürükleyicilik bakımından çok tatmin ediciydi. Bir aşk hikayesi var evet ama bunun yanında romanın geçtiği yıllar, savaş, insanların çektiği acılar, kayıplar, açlık, yokluk, ölüm bütün açıklığıyla anlatılmış. Abartı var mı var ama romanda anlatılanlara yaşanmamış olamaz da diyemeyiz bence. Üçüncü kitabı çok merak ediyorum ama fiyatının biraz yüksek olduğunu düşündüğümden şimdilik beklemedeyim.
656 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bronz Atlının devamı olan hikaye kaldığı yerden devam ediyor.
İkinci kitapta iki bölümden oluşuyor.
Bir kısmında Alexander’in geçmişi ve adım adım yaşadıkları, diğer yandan da Tatyana’nın çektikleri, mücadeleleri ve yaşadıkları.
O yaş da bir genç kız için kocaman bir yüreğe sahip, pes etmeyen güçlü yapısı ve iradesi ile zorlukların üstesinden geliyor.
Gerçekten hayatta kalması bile mucize aslında.
İçeriği hakkında bir şey yazamıyorum, zira açık vermiş olurum.
Ancak bu kitabı da çarpıcı ve yaşanılanları hissedecek ve sizde onlarla birlikte kahrolacaksınız…
Mutlaka okumalısınız....
3. kitabı da varmış.. İlk fırsatta onu da okumak istiyorum…
656 syf.
·8/10
Tatyana ve Alexander'a güzel bir umut geldi. Tatyana o umuda Alexander Tatyana'ya bağlı kaldı. Çok uzun bir süre ayrı kaldılar ama öyle ya da böyle ayakta kalmaya dik durmaya çalıştılar. Alexander savaşta bir yolunu bulup Tatyanasına gitmeye çalışıyor. Tatyana ise Alexander'sız bir hayatı kabul etmeye çalışıyor ama bir kelime her şeyi değiştirebilir. Hüzünlü hatta çok hüzünlü bir kitap oldu. Yine de değer.
656 syf.
·19 günde·Beğendi·10/10
Tatyana ve Alexanderi sonunda bitirdim mükemmel ötesi bir kitaptı.. Efsane kitap Bronz Atlı'nın devamı. İlk kitap dan detaylar verilmiş. Okuduğunuz her sayfa da olağanüstü aşkı, çaresizliği, umudu, umutsuzluğu bulacaksınız. Okurken içim acıya acıya okudum evde okuduğum vakitler de gözyaşlarımın akmasını engelleyemedim bazı bölümler oluyor ki gözyaşlarına boğuluyordum. Okurken sayfaları nasıl çevirdiğimi hatırlamıyorum bile. İlk kitap ne kadar feminense bu kitapta bir o kadar maskulen. Bulabilen kaçırmasın okusun derim.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
656 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Ara vermeden ikici kitaba başladım.kitap cok akıcı biraz yavaş ilerliyor ama okutuyor kendini.İcim sızlıya burkula okudum cok acı vardı.Şavaşının ne kadar yıkıcı ve cirkin olduğunu ve en cokda kadın ve cocukların zarar ğördüklerini anlıyorsunuz.
656 syf.
·4 günde·8/10
Yalan söylemeyeceğim ilk kitabın yanında birazcık sönüktü. Ama bu asla güzel olmadığı anlamına gelmiyor. Çok güzeldi. Sadece bronz atlı çok çok daha güzeldi. Neredeyse bütün ömrümü Tatyana ve Alexander buluşması için harcadım diyebilirim. Yazar bu konuda çok insafsız çıktı. İlk başlarda yani ilk 200 sayfada filan neredeyse Alexander’ın geçmişini gördük ve bu beni biraz sıktı. Tatyana’lı bölümleri daha çok sevdim ve o bölümler azdı. Ben bronz atlı kitabında da Alexander’ı çok sevmemiştim, bu kitabında daha çok sevmedim. Ama iyi ve aşık bir karakter. Sadece sondaki bu tavırları hoşuma gitmedi. Ve evet bu kitabı ve daha öncesinde okumak zorunda olduğunuz bronz atlı kitabını öneririm. Gözünüz korkmasın. Uzun görünselerde ne zaman bittiğini anlamıyorsunuz. Okuyun ve daha sonra en sevdiklerinize okutturun.
656 syf.
·30 günde·Beğendi·10/10
Okuduğunuz tüm aşk kitaplarını unutun.Bronz Atlı'ya kulak verin.ikinci kitap Tatyana ve Alexcander bu aşkın devam kitabı.Her satırında aşk,özlem,umut kokan bir kitap.Sevgi,özlem,yapılan fedakarlıklar yüreğimi sarıp sarmaladı içimi acıttı.Umudun tükendiği zamanlarda bile birbirlerinden vazgeçemeyişleri.Kör oldum lafı nedir ki..Varlık körlük.Yokluk ta sevmektir sözüne hitap eden bir kitap.Tatyana'nın azmine,fedakarlığına,hırsına özellikle hayran kaldım.Kara sevda dedikleri şey bu kitabın içindeki o bombaların,savaşın içinde atan iki aşık yüreğe ait.Tavsiye etmiyorum,ALIN OKUYUN DİYORUM.
-"Alexander hayatın boyunca bunu hatırla -harika ödüllere sahipsin. Onlan çar çur etme. Kötüye kullanma ve asla kaybetmeyeceğini düşünme. Öleceğin güne kadar kendi silahın sensin," dedi.
-"Ona çikolata ver."
- "Sence bu işe yarar mı?"
-"Sen ver," diye tekrarladı. "İlk beş teklifini geri çevirir; ama altıncıda kabul eder."
-"Karla kaplı beyaz sokaklarda yatan cesetlerin üstü beyaz çarşaflarla örtülüyordu. Hayatta kalan insanlar bunlara 'bez bebek' diyordu."
Başını dik tut!
Bu bir gelgit,
Her gelgit gibi...
Çünkü buna sen sebep oldun.
Bırak rüzgâr essin ve gelgitler olsun.
Rudyard Kipling.
-"Bu hayatta yalnız yürüyoruz; ama eğer şanslıysak bir dönem, bu yolda bize güç verecek birine ait oluyoruz."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Tatyana ve Alexander
Alt başlık:
Bronz Atlı 2
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
656
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052993408
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Tatiana and Alexander
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Tatyana ve Alexander
Tatyana ve Alexander
Paullina Simons uluslararası çok satan eseri Bronz Atlı’da, karanlık II. Dünya Savaşı döneminde Tatyana’nın Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’la yaşadığı büyük aşkın yürek burkan hikâyesini anlattı. Bu destansı hikâye Tatyana ve Alexander’la devam ediyor; savaşın yıkıcı gücüne rağmen adanmışlık ve aşkın yenilmezliği…


Tatyana, Amerika’da yeni bir hayat kurmak için savaşın yerle bir ettiği Leningrad’dan kaçtığında on sekiz yaşında, hamile ve duldur. Ancak geçmişin hayaletleri ve acı hatıralar peşini bırakmamıştır. Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’un hâlâ hayatta olduğu ve ona ihtiyaç duyduğu düşüncesi ona işkence etmektedir.

Okyanusların ve kıtaların ötesinde, Sovyetler Birliği’nde Alexander idam edilmenin kıyısından dönmüş ve savaşta gözden çıkarılmış askerlerden oluşan bir birliğin başına verilmiştir. Ancak Alexander, Stalin’in ölüm makinesinden kaçmak için son bir umutla adamlarını Avrupa’nın kalıntıları arasından geçirmeye ve Tatyana’ya ulaşmaya kararlıdır.

Savaşçı, komutan Alexander. Suyun, ateşin ve gökyüzünün Alexander’ı. Sevgili Tanrım beni sana versin; tankların ve hendeklerin, dumanın ve kederin askerine, mutluluğumun ve özlemimin kaynağı Alexander’a. Her neredeysen seni arıyorum.


“Bu kitap romantizm severlerin dileyebileceği her şeye sahip: cesur, yetenekli ve büyüleyici bir kahraman, nefesinizi kesecek bir aşk!”
-Daily Mail-

“Şefkat ve tutkuyla örülmüş bir aşk hikâyesi.”
-Publishers Weekly-

“Bir solukta okunacak bir sevda masalı.”
-Daily Mail-

“Çok etkileyici… Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.”
-Kirkus-

“Okuyucular bu karakterleri ve içinde bulundukları zor şartları önemseyecekler ve Leningrad Kuşatması’nın kişiler üzerindeki etkileri hakkında gerçek bir fikir sahibi olacaklar.”
-Booklist-

“Kusursuz karakterler yaratan Simons, okuyucuyu anında hikâyenin detayları içine çekiyor.”
-Library Journal-

Kitabı okuyanlar 152 okur

 • Yasemin nehir
 • Aslı
 • GÜLÇİN ÖZ
 • sıla
 • Dila gml
 • N. Yıldırım
 • E E
 • Enginkar
 • Şule Naz Eren
 • erva

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%16.7
18-24 Yaş
%20.8
25-34 Yaş
%25
35-44 Yaş
%33.3
45-54 Yaş
%4.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.7
Erkek
%4.3

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.4 (29)
9
%19.5 (16)
8
%28 (23)
7
%12.2 (10)
6
%3.7 (3)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0