Kitap
The Mister

The Mister

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.3
68 Kişi
116
Okunma
38
Beğeni
3.040
Gösterim
512 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 14 sa. 30 dk.
Basım
İngilizce · United States of America · Vintage Books · 16 Nisan 2019 · Karton kapak · 9781984898326
Orijinal adı
The Mister
Diğer baskılar
Beyefendi
The Mister
The Mister
The Mister
The passionate new romance from E L James, author of the phenomenal #1 bestselling Fifty Shades Trilogy London, 2019. Life has been easy for Maxim Trevelyan. With his good looks, aristocratic connections, and money, he’s never had to work and he’s rarely slept alone. But all that changes when tragedy strikes and Maxim inherits his family’s noble title, wealth, and estates, and all the responsibility that entails. It’s a role he’s not prepared for and one that he struggles to face. But his biggest challenge is fighting his desire for an unexpected, enigmatic young woman who’s recently arrived in England, possessing little more than a dangerous and troublesome past. Reticent, beautiful, and musically gifted, she’s an alluring mystery, and Maxim’s longing for her deepens into a passion that he’s never experienced and dares not name. Just who is Alessia Demachi? Can Maxim protect her from the malevolence that threatens her? And what will she do when she learns that he’s been hiding secrets of his own? From the heart of London through wild, rural Cornwall to the bleak, forbidding beauty of the Balkans, The Mister is a roller-coaster ride of danger and desire that leaves the reader breathless to the very last page.
5 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺45,69
6.3
10 üzerinden
68 Puan · 27 İnceleme
Sage Taylors
Beyefendi'yi inceledi.
536 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
Şu an gerçekten şoktayım. Niye derseniz, yazarın gizlice ülkemin yeni türeyen yazarlarının bazılarının kitaplarını okuduğundan ciddi anlamda şüpheleniyorum. Kitabı aranızda okuyan yoksa hiç üzülmesin, yerli bir versiyonunu mutlaka wattpadde veya somut halde bir yerlerde okumuşsunuzdur. Ciddi söylüyorum, sadece bu kitapta kız Arnavut, adam İngiliz. Başka tek fark yazarın başarılı kalemi. Bu kadar iyi bir yazardan bu kadar klişe bir kitap çıkacağını biri söyleseydi herhalde ona gülerdim. Konu nasıl mıydı? Kızımızın Arnavutluk'tan babasının zorla evlendirmek istediği zorba bir adamdan kaçıp, İngiltere'ye kaçışıyla başlıyor olaylar. Oğlumuz abisinin yasını tutan yeni Kont'tur ama hikaye öyle 17.yüzyılda filan geçmiyor. Tarih: Günümüz. Sonra güzeller güzeli ama el değmemiş, saf kızımız, ultra çapkın ve mirasyedi adamın evinde temizliğe gidiyor (Hikayenin bu kısmı bana Bir Başkadır dizisini anımsatmadıysa ne olayım) neyse efendim işte hikaye böyle başlıyor. Kitap fena değildi. Sırf yazarın kalemini çok sevdiğim için sıkılmadan okudum. Ancak itiraf ediyorum ki, yerli bir yazardan okusaydım kesin sıkılırdım(okudum da) Kitapta en sevmediğim karakter, adamın yengesi olan karaktersiz kadındı. BU KISMI SPOLİER: Zamanında bizimkiyle çıkmış haspam, sonra da abisini ayartıp onunla evlenmiş. Neden? Çünkü abisi ilk varis. Çaktınız mı durumu? Sonra abi ölünce ve ona tek kuruş miras bırakmayınca da hoop bizimkini ayartmaya. Carolineli sahneleri resmen tiksinerek okudum. Eminim okuyanlar benimle aynı fikride olacaktır. Neyse. Ben sıradaki kitabıma geçer, size de bol kitaplı günler dilerim :)
Beyefendi
6.3/10
· 116 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Ayten
Beyefendi'yi inceledi.
536 syf.
·
Puan vermedi
Beyefendi kitabına başlamadan önce kendi kendime yarattığım beklentiyi başka hiçbir kitapta yaratmamıştım. Kitap 530 sayfa ama her şey o kadar hızlı oldu ki sanki... Maxim ve Alessia birbirlerine bir anda kapıldılar, bir anda beraber olmaya karar verdiler, bir anda güvendiler ve bir anda birbirlerinden şüphe ettiler... Aralarındaki aşkı o kadar çabuk tükettiler ki ne kitabı ne de karakterleri benimseyebildim. Ayrıca yazarın Grinin Elli Tonu serisini yakalamaya çalıştığı o kadar belliydi ki... Yani kitapta FSOG serisine ait birçok şey bulunuyordu ve Maxim bir yönüyle tamamen Christian'dı... Yazarın bahsettiğim serisi gibi bu kitap da yetişkin içerikli ama FSOG serisinin beğenilmesinin ve satılmasının sebebi bence bu değildi. Tamamen Christian'dı. Onun gelişimini, zaaflarından vazgeçmeye çalışmasını okurken bir sahnede ağladığımı bile hatırlıyorum ama Beyefendi'de bir karakterin kendini geliştirmesini ya da değiştirmesini görememek beni hayal kırıklığına uğrattı. Grinin Elli Tonu kitabının onu Grinin Elli Tonu yapan yerleri zımparalanmış, sivri yerleri yontulmuş, erkek karakteri daha normalleştirilmiş ve kadın karakterine daha zor bir hayat verilmiş hali gibiydi bence Beyefendi. Yalan yok, okurken keyif aldım, çok da kolay okunuyor zaten ama dediğim gibi FSOG serisini okuduktan sonra daha farklı bir kitap beklemiştim sanırım. Grinin Elli Tonu serisini okumadıysanız ya da kıyaslama yapmayacağınıza eminseniz bu kitabı sevme ihtimalinizin daha yüksek olacağını düşünüyorum.
Beyefendi
6.3/10
· 116 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
536 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Dün gece Beyefendi’yi bitirdim. Kitaba önyargıyla ya da yazarın diğer serisiyle kıyaslayarak başlamadım. Elli Ton serisini severim ama büyük bir hayranlığım yok. Şu bir gerçek ki Beyefendi’de ki erkek karakteri çok fazla sevdim. Maxim, ne istediğini bilen, hatalarını kabul eden, hislerini fark ettiği anda bunun peşinden koşan bir adam. Çevresindeki etkenlerin onu yıldırmasına izin vermeyen aynı zamanda klasik yanlış anlaşılma olaylarına bile taviz vermeyen bir adamdı ve bu karakterde olmasına bayıldım. Alessia ise bence okuduğum en farklı kadındı. Masumluğu aile yapısından, yetiştiği ülkeden, orada gördüğü baskıdan geliyordu. Çekingenliği, korkuları ve ürkekliği yine üzerine sonradan yapıştırılmış gibi değil de kadının kendisi öylemiş gibiydi. Ve onca baskıya rağmen cesareti bence onu farklı kılan özelliğiydi benim için. Kitap sakin ilerdi. Yani olan büyük olaylar bile belli bir sakinlikteydi ve bu düzlük benim hoşuma gitti. Konu olarak farklı, karakter olarak farklıydı ve değişik bir şeyler okumaktan zevk aldım. 2019’da Lord okumak ayrıca güzel bir ayrıntıydı bence. Maxim ve Alessia arasındaki o nazik ilişkiyi baya severek okudum. Evet kitap yetişkin içerikli ama çift arasındaki her şey o kadar nazik ilerliyor ki çok hoşuma gitti. Maxim’in Alessia’ya davranışı, düşünceleri, nazikliği, sabrı inanılmaz güzeldi. Hoşuma gitmeyen bir iki şey var. Erkek karakteri onun bakış açısından, kadını ilahi bakış açısından okuyoruz. Kafa karıştırıcı ve yorucuydu açıkcası. Ama daha önemlisi keşke en azından bu geçişlerde bir ayrım olsaydı. Maxim’in ağzından okurken bir anda alt paragrafta Alessia ağzından başlıyor. Bu da bence kitabın akıcılığını kaybetmesine sebep oldu. Diğeri ise kitabın orijinali mi böyle yoksa çevirisinden mi bilmiyorum ama sanki cümleler devam etcekmiş, daha duygulu olcakmış ama yarım kalmış gibi bir his uyandırdı bende çoğu zaman. Kesinlikle harikaydı diyemem, ama asla okunmaz da diyemem. Benim için ortalamanın bir tık üzerinde bir kitap oldu. Bence bir şans verebilirsiniz.
Beyefendi
6.3/10
· 116 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
19
512 syf.
·
1 günde
·
6/10 puan
E. L. James Efendim... Tam tamına 532 sayfayı yedi saatte bitirdim nasıl okudum bende bilmiyorum . Öyle basitti ki bu yazar gerçekten bu kitabı nasıl yazmış . Boş ve saçma geldi belki ceviriden bilmiyorum ama hiç beğenmedim sırf okumak iç n okudum yani çoğu yerinde boş boş baktım ; komik böyle bir yazardan böyle bir kitap kitabın başında zaten yok artık diye başladım hadi bir nebze kızla tanışana kadar (temizlikçisi) iyi gitti yazarın kitaplarını bildiğim için normal dedim ama sonra bildiğim basit yeme içme yatma gibiydi. Bilmiyorum belki bana öyle geldi uzatmaları söylemiyorum bile. Neyse kısacası beğenmedim ne diyeyim zamanı olan varsa okusun
The Mister
6.3/10
· 116 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13