Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
Olması gereken noktaya varmış ama içinde bir boşluk ve amaçsızlık hissediyor.
Hayatın kendi başına bir anlamı yoktur. Hayat bir anlam oluşturma fırsatıdır. Anlamın keşfedilmesi değil, oluşturulması gerekir. Anlamı, ancak onu oluşturursan bulursun. Orada bir çalının arasında durmuyor. Yani sağına soluna bakınca, biraz arayınca bulamazsın. O bulunacak bir kaya gibi durmuyor. O, oluşturulacak bir şiir, söylenecek bir şarkı, edilecek bir danstır. O senin kendinle münasebetine hastır.
Reklam
"Birçokları sessiz bir çaresizlik içinde yaşar ve şarkılarını söylemeden mezarlarına giderler."
164 syf.
·
Puan vermedi
·
4 saatte okudu
Hayale tutunmak
Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Bu kitap bittikten sonra kendime gelmem uzun sürdü ama şöyle inceleme yapmak istiyorum kısaca Baba mesleği olarak ciltçilik yapan Tahir Sami'nin isminin nasıl koyulduğundan, çocukluğunda başına neler geldiğinden itibaren meslek hayatında ki iniş çıkışları o kadar akıcı o kadar narin bir anlatımla aktarmış ki yazar bayıldımmm Özellikle kitaplara gönülden bağlı olan, hayatında okumayı amaç edinmiş insanlara böyle bir insanın hayatını okumasını kesinlikle tavsiye ediyorum. . Kitabın sonunda o kadar üzüldüm ki hayallerine kavuşmasını çok isterdim Tahir Sami'nin. Çok ta spoiler vermek istemediğim için zorlanıyorum incelemem de :( Ayrıca altını çizdiğim cümleleri dönüp dönüp tekrardan okumak bile çok güzel olucak. Herkese iyi okumalar
Tahir Sami Bey'in Özel HayatıMustafa Kutlu · Dergah Yayınları · 20122,355 okunma
Ben bir ağacın kendisi değil, manası olmak istiyorum.
Sayfa 63 - İletişim YayınlarıKitabı okuyor
Okumaktan başka ne yapabileceğim bir iş, ne de gidebileceğim bir yer vardı. Çevremde saygı duyduğum, beni çekebilecek bir uğraş bulamıyordum.
Reklam
İnsanın gerçek kimliğini,hayatını nasıl anlamlı kıldığına bakarak keşfedebilirsiniz.*Bazı insanlar dünya beni görsün diye,bazı insanlar ise dünyayı görmek için dağlara çıkar.*
Bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder. Çünkü her yerde olmak, hiçbir yerde olmamaktır.
Hayat Rehberim
اَحَسِبَ النَّاسُ اَنْ يُتْرَكُٓوا اَنْ يَقُولُٓوا اٰمَنَّا وَهُمْ لَا يُفْتَنُونَ ﴿ ٢﴾ وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذٖينَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلَيَعْلَمَنَّ اللّٰهُ الَّذٖينَ صَدَقُوا وَلَيَعْلَمَنَّ الْكَاذِبٖينَ ﴿٣﴾ İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece: “ iman ettik“ demeleriyle bırakılacaklarını mı sandılar? Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirdik. Elbette Allah, doğruları bilecek, yalancıları da mutlaka bilecektir .. ANKEBÛT SÛRESİ 2-3. Ayetler
Hayat Rehberim
** “ Rahman’ın katında söz ve izin alandan başkasının şefaate gücü yetmez..”” ~Meryem Sûresi 87. Ayet.. (günümüzdeki bizim tarikatımıza mensup olursan şeyhimiz , Müridimiz, Hazretleri sana Şefaat edecektir..!! Safsatalarına MÜTHİŞ BİR CEVAP..!! değil mi?
Reklam
Üçretsiz hafızlık tekrarlama Ders gurubu
Selamun Aleyküm Hafız Hanım arkadaşlarım. Bayramdan sonra Hafızlığımızı haslaya bileceğimiz bi ders gurubu açıçam inşaAllah.. Bir çok arkadaşım var evli veya bekar olarak hepinizin katılmasını istiyorum. Günlük çok sayfa olmayacak mutedil bir ders grubu olacak.. Ayrıntılı bilgiler için ben de varım demeniz yeterli ..
Bu dünyaya hangi boşluğu doldurmaya geldin(k) ? Çok güzel bir soru . Bunun üzerine ne kitaplar yazıldı. Nice insanlar bu sancıyla kendini buldu. Ruhunu besledi .
Anlam peşinde koşmayan insanlar neden, niçin, nasıl yaşadıklarını bilmezler.
270 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.