Giriş Yap
Dedim...
Dedim ne gülersin, dedi nazımdır Dedim kaşın mıdır, dedi gözümdür Dedim ay mı doğdu, dedi yüzümdür Dedim ver öpeyim, söyledi yok yok... Dedim aydınlık var, dedi aynımda Dedim günahım çok, dedi gönlümde Dedim mehtap nedir, dedi koynumda Dedim ki göreyim, söyledi yok yok...
Erzurumlu Emrah
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hiçbir Ozan türküsünü söylemek zorunda olduğu için söylemez. En azından, hiçbir büyük ozan. Büyük ozan istediği için türkü söyler.
Karacaoğlan der ki;
Güzel, ne güzel olmuşsun Görülmeyi görülmeyi...
Karacaoğlan
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Yediden Yetmişini
Sahte aydın gömleği giyenler kulak versin, "Özür" denen şu haltı yiyenler kulak versin, "Hepimiz Ermeniyiz" diyenler kulak versin, Rüzgara karşı yaptı, alayınız çişini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Bana bakın Türk'e diş bileyen özürlüler, Ermenilerden özür dileyen özürlüler, Size aydın diyorlar dalayan özürlüler! Köpek bile göstermez sahibine dişini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Kiminiz profesör, kiminiz yazarsınız, Türk ekmeği yersiniz, yedikçe azarsınız, Arkasından her türlü kuyuyu kazarsınız, Yeter artık bırakın bu milletin peşini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Bu özürden gayeniz çıbanı uçlandırmak, Güya Türk'ün ağzıyla Türkleri suçlandırmak. Ermeni'ye koz verip tezini güçlendirmek, Kaç dolara kestiniz bu özürün fişini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Her biriniz Nobel‘lik bir "Orhan Pamuk"sunuz, Esasını sorarsan ondan da yamuksunuz, Türk'ün canı yanarken gözünüz yumuksunuz, Kör olur görmezsiniz, Ermeni tedhişini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Bin dokuzyüz onbeş'ten dem vurmayın hiç bana! Vurursanız buyurun, söyleyin Erivan'a, Açalım arşivleri her şey çıksın meydana, Kim soykırımı ettiyse, edeni etmişini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Bin dokuzyüz onbeş'te köyleri basan kimdi? Yaşlı ve kadınları iplere asan kimdi? Kundakta bebeklerin başını kesen kimdi? Konuşalım tarihin gelmişi-gitmişini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Dünyanın her yerinde puşt pusular kuruldu! Büyükelçi, konsolos, ateşeler vuruldu, Ne bir özür dilendi, ne hal-hatır soruldu, Ermeni yapmadı mı, terörün müthişini? Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Soruyorum "Taşnak" ne? Ne iş yapar "Asala"? Asala dedim miydi başlarsınız masala, Bakın beyler bu işler sizi aşan mesele, Haddinizi aşmayın, herkes yapsın işini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! "Plan" dedim kızdınız, işte siz plansınız, Yıllardır koynumuzda beslenen yılansınız, Tehcirde gidenlerden geriye kalansınız! O yüzden anlıyorum karnınızın şişini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini! Meşhur atasözüdür, "Domuz gönü post olmaz!" Ermeni'den dost olur, ama sizden dost olmaz, Bir ülkede ihanet bu kadar serbest olmaz. Ozan Arif bulmak zor Türkiye'nin eşini, Sizin gibi aydının yediden yetmişini!
Ozan Arif
Fakat kalıcı olanı ozanlar kurar.
2
4
31 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17