Profil
Muhteşem epigrafi....
" Çoğu açlıklar gibi, saygı kıtlığı da insan yapımıdır; yiyeceğin aksine saygının hiçbir maliyeti de yoktur. O zaman niçin saygı bu kadar kıt olsun ki? "
Kitaplarımıza özenli davranalım
Rengini bile bilmediğiniz kitapları adamlardan parayla alıyorsunuz,öte yandan kendi kitaplarınıza köpekten beter davranıyorsunuz
Reklam
Bir adım daha...
Ne var ki bir vatandaş olarak konuşacak olursam, kendilerini hükümet karşıtı olarak niteleyenlerin aksine, hükümetin feshedilmesini değil, hükümetin işe yarar olmasını isterim. Herkes, kendi saygısını kazanacak bir hükümet isterse, daha iyi bir hükümete doğru bir adım yaklaşılmış olur.
“Bana hayır diyenlere şükran duyuyorum, ne başardımsa onlar sayesinde başardım.” Einstein Hayır demek bir özsaygı meselesidir. Özsaygı kendinizi nasıl algıladığınız, kendinize ne kadar saygı duyduğunuz ve ne kadar değer verdiğinizdir.
"Özsaygısı az olan insanların başarı seviyeleri çok yüksektir, çünkü çocukken çevrelerinden hiç onay alamadıkları için bu insanların dış dünyadan abartılı derecede onay alma isteği vardır."
Ne zaman moralim bozuk olsa herkesten ve her şeyden kaçıp kendimle kalmak istiyorum. Ben anlatarak değil ve nasihat alarak değil de kendi kendime konuşarak üstesinden gelmeye alışkınım. Ne yapılsa da değiştiremedigim bir huy. 🕊️👀 #alıntı
Reklam
"Zalimliklere, kötülüklere bakıp küsmek kendi kendimize haksızlık etmek olurdu."
Sayfa 340
Kul hakkı bir değer olarak gerçekten ailede yaşıyorsa o aile bilir ki, Çocuk doğar doğmaz haklarıyla doğar ve onun haklarına saygı duyulur.
Sayfa 238 - Kronik KitapKitabı okudu
“Senden vazgeçene rağbet etme.” Hz. Ali
Kendinize saygınız olsun…
Marketten alışveriş yaparken güneş kremi almıştım da alışveriş fişinde kremi görünce, parasını benden isteyip avucuna saydırmıştı kuruşu kuruşuna. “Bu ev ihtiyacı değil Mina, senin özel ihtiyacın... " “Sabah uyandığımda ben sana bir şey söylemeden sakın benimle konuşma ve ben seni çağırmadan gözükme bana Mina...”
Sayfa 61 - Mona Roman
Reklam
Gerçekleri söyleyerek kendi ipimi çektiğimi biliyorum; ama olsun, böylece hayatta en önem verdiğim şeyi, yani kendime olan saygımı kaybetmemiş olacağım.
"Kendimizi sevmeyi öğrenmemizin nedeni bir başkasının bizi sevmiş olmasıdır. Kendimize değer vermeyi öğrenmemizin nedeni de bir başkasının bize değer vermiş olmasıdır. Özsaygımız ve kendimizi beğenmemiz de başkaları tarafından geliştirilir."
Coşkunun Vücutta Dile Gelmesi
O değil de şu sitede paylaştığım şeyleri bi' dans kulübünde falan paylaşsam, Üüü, ne anasının gözü olurum.
23 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.