mehmet temiz
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
mehmet temiz
@mdemet
egitim
üniversite
harita
kahramanmaraş
v3_profil_bos
3392 okur puanı
gecmis
09 Ağu 2016 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Herkesten bağımsız bir kaderim olacak mıydı? Yoksa daima hayatımdaki erkeklerin yaşamlarına yön veren kaderin bir parçası mı olacaktım? Bütün bu erkekler beni bir şekilde inançları ve amaçları uğruna feda etmişlerdi; babam ve ağabeylerimin haysiyet anlayışlarına, kocamınsa düşünce tarzına ve amaçlarına kurban gitmiştim. Oğullarımın kahramanlık gösterilerinin ve vatanperverlik görevlerinin bedelini ben ödemiştim.
Bir gece gözlerimizi bağlayıp bizi başka bir yere taşıdıklarında enselerimize birer kurşun sıkılmasını bekliyorduk. Hayır. Armağan yok. Ölüm için söz sözdü, o kesin, ama hemen değil. Bize çektirilen tüm bedensel acılara ve tüm zihinsel gaddarlıklara dayanmamız, onları dakika dakika yaşamamız gerekiyordu. Ah! Ani bir ölüm, ne büyük kurtuluştu! Duran bir kalp! Patlayan bir damar! Yayılmış bir iç kanama! Derin bir koma! Hemen ölmeyi arzulama raddesine gelmiştim.
Bükülmüş dizleri göğüs kafesinde bir delik oluşturmuştu. Kaburgaları eklemlerinin içine girmişti. Bacaklarını da kollarını da çözmek olanaksızdı. Bedeni kemiklerden oluşan bir top halindeydi. Kırk kilodan hafif gibiydi. Küçücük tuhaf bir şeye dönüşmüştü. İnsana benzer bir tarafı kalmamıştı.
2.745 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;