Giriş Yap
Hadis-i Şerif olduğu rivayet edilir : "Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar." (Buhârî, cenâiz 92; Ebû Dâvut, sünne 17; Tirmizî, kader 5)
Reklam
·
Reklamlar hakkında
çelikten kuşlara binip yerin böğrünü delenler Siddhartha kadar Müslümandı Hallac kadar Mecusi bu böyle olmayacak bir şeyler yapmak lazım bir şeyler yapmak lazım sınırda çocuklar ölüyor sağcılar cumaya gitti ne zaman dönerler meçhul solcular termik santralleri protesto etmekle meşgul anne gel biz işe seyyar satıcıları örgütleyerek başlayalım her şeyi düzeltmek mümkün
-Ama kağıtta yazılı mahalle bir Hristiyan mahallesi, Hristiyanlara mi yardım edeyim? -Allah 'Kullarımı gözetin.' diyor. Hristiyan, Yahudi, Mecusi veya Müslüman ne fark eder?Seni ısıtan Güneş, diğer inançtan olanlara, 'Durun siz farklı inançtasınız sizi ısıtamam!' mı diyor? Muhtaçların ihtiyacının giderilmesi için insan olması yeterli değil mi? Hatta hayvan, bitki, bütün yaratılmışların hayrına yapılan iş salih ameldir.
Hadarîlerden çok bedevîlerin hayra daha yakın olduklarına dair
Bunun sebebi şudur: Nefs, ilk fıtratı üzerine bulunursa, kendisine gelen şeyleri kabule hazır bir vaziyette olur, üzerine gelen hayır veya şer onun tabiatı haline gelir. Bunun için Peygamber (s.a.) "Her çocuk fıtrat üzere doğar. Sonra anne ve babası onu Yahudi veya Hristiyan veyahut Mecusî yaparlar" buyurmuştur.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Gel, gel, ne olursan ol yine gel, İster kâfir, İster Mecusî, İster puta tapan ol yine gel, Bizim dergâhımız, ümitsizlik dergâhı değildir, Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel... Mevlana Celâleddîn-i Rûmi
2
124
1.240 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14