Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
"Bu ana kadar seni tüm benliğimle seviyordum ama şimdi seni yalnızca sevilmek istediğin gibi seveceğim.Aşağılanmış olmayı, düşünmeden sevmeye yeğledigine inanmak gerek."
Belli ki toyluğundan bu aşka kapıldın, ama Güzellik adına, bundan sonra bu kadar zevksiz olma. O burjuva kızı sana ne verebilir? Bırak bu insanları. Ateşli, oyunbaz, yaşa­ma güler yüzle bakan ve ölümle alay eden, aşktan geri dur­mayan bir kadın seç kendine. Böyle kadınlar var; hem de se­ni sevmeye, korunaklı bir burjuva hayatı içinde yaşayan o pısırık kadar hazırlar.
1
Yağdıkça
Ben en çok seni götürdüm giderken, Aklımın nakliyesiydi asıl yoran taşıyıcıları. Yardan düşmüştüm, yaralarım yardan armağandı, Ben sevmeyi beceremedim belki de sevilmeyi, Benim sevmeye engel evcil acılarım vardı. Ben yağmur ağladım bir şehre yağdı, Ben şehre ağladım bir yağmur...
Bir insanın içinde seni sevmeye dair en ufak bile bir istek varsa senin fincanı tutuşuna bile aşık olabilir.
Hayat hep yarımdır
Sohbet edelim istiyorum seninle, vedalaşmayalım, bir nokta koymayalım cümlemizin sonuna, nerede bitecekse orası yarım kaldığımız yer olsun. - Evet veda olmasın bugün, haklısın. Nasıl olsa bin yıl da yaşasak, bin yıl da sevsek birbirimizi yarım kalacağız seninle. Ben seni...
Selahattin Demirtaş
Sayfa 274 - Dipnot Yayınevi
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.