Giriş Yap
ycl
@shakespeareingozleri
l’important, c’est pas la chute. c’est l’atterrissage.
1009 okur puanı
28 Şub 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
baylar, yemin ederim ki, her şeyi fazlasıyla anlamak bir hastalıktır; gerçek, tam manasıyla bir hastalık.
·
1 yorumun tümünü gör
“ben dünyayı omuzlarımın üstünde taşıdım, her hâlde böyle bir sanat yorulmadan yapılmaz.”
Reklam
·
Reklamlar hakkında
olmuyor, yapamıyorum. hiç zamanı olmayan bir adam gibiyim. yaşamaya zaman bulamayan adam mıyım yoksa? bir masal vardı, adam gölgesini yitirmişti... ben neyimi yitirdim, bilemiyorum.
·
— demek ev sahibinizden bile azar işitiyorsunuz... o da sizi çekilmez buluyor olmalı. — çekilmez bir adam olduğumu biliyorum. bunu yüzüme vurmasanız da olurdu. — ayrıca bencil ve ürkeksiniz. bütün bunlara karşılık bulunmaz bir insan olduğunuzu sanıyorsunuz. bu yanılgıya henüz küçük bir çocukken kapılmış olmalısınız. daha sonra da bu bulunmaz insanı bütün gözlerden gizlemek için elinizden geleni yaptınız. — eskiden de böyle söylerdiniz... görüyorsunuz, hiçbir şeyi unutmamışım. — ben de bencildim. sizi değiştirmeye, kendi isteklerimi yaptırmaya uğraşmam doğru değildi belki. ama sizi kendi hâlinizde bıraksaydım, birlikte hiçbir şey yapamazdık ki... doğrusu hiç suçum yok benim. istediğimi elde etmeye uğraştım; bu benim hakkımdı. siz direndiniz; bu da sizin hakkınızdı. çatıştık durduk. sessizce, kibarca. çok acı çektim. ara ara “neye yaradı? elimde ne kaldı?” diye sorardım kendi kendime.
1 yorumun tümünü gör
nasıl anlatabilirdim? ona olan sevgim yalnız beni ilgilendirirdi. elimden gelse kendimden bile saklayacağım çok gizli, kutsal, anlaşılmaz bir tutku.
·
biri daha var: çok özlediğim hâlde onu görmeyi aklımdan bile geçirmediğim, herhangi bir karşılaşma olasılığını şöylece düşünmekten düpedüz korktuğum biri...
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
708
7,1bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.11