• "Bugünlerde herkes Yakuza'dan korkuyor. "
  (]uzo Itami, Japon film yönetmeni)
  Eğer Japon Polis Bilimleri Ulusal Araştırma Enstitüsü'nün verdiği rakamlar doğruysa, 2 bin 500'ten fazla suç çetesiyle ve yaklaşık 150 bin üyesiyle Yakuza dünyanın en büyük organize suç ağını teşkil ediyor. Bununla birlikte, Japonya'da pek çok kişi için Yakuza'nın boyutu bir utanç değil, gurur kaynağı. Bu gurur hissiyatının önde gelen nedenlerinden biri, Yakuza'nın sahip olduğu iddia edilen kökenleridir. Dünya çapındaki pek çok organize suç örgütü kendilerini soylu ve onurlu bir tarihe dair mitlerle ifade etmeye çalışmıştır.
 • Bir japon hikayesi ..
  Şimdi bunu yeri ve zamanı olduğu için paylaşacağım yoksa tembelliğimden ödün vermiş değilim :) Sibumi yi okuduktan hayatımın Japon çekmecesi ortaya dokülünce :) es gecmek istemedim :)
  Doğuştan çekik olmayan gözlerimi yukarı yukarı kaldırmak için bulunmuş bir işkence yöntemini bilen bir anneye sahiptim :) bir lastik toka sayesinde zaten kısa (ve bonus) olan saçlarmın önlerini ısrarla bi( paket lastiği )vasıtasıyla tepeme toplardı. .sebep ?gözüme girmesin :) sekiz yaşındayım gözüme giren saçı arkaya atarım alla alla :) ama yok ısrarcıydı (hâlâ öyle ) ve kazanırdı :)
  Peki bu saç yolma pardon toplama yöntemi nereden geldi dersiniz ?tabiiki televizyon denen o lanet kutudan ..Shogun izleyip birbirine hı Toranaga / anjinsan diye selamlayan kahve abileri biliyorum ben :))) ışte O Toranaga saçlarımın ve çocukluğumun katilidir :) böyle biline ...
  http://i.hizliresim.com/Z37v1g.png

  Tabii hepimiz katanayı da Harakiri yi de öğrenmiş oyunlarımıza katmıstık bile :) kata çizmek ne demek o sonraları öğrenildi :)) neyseee ..
  (Saçı tepeden toplu resim bulamadım ama yaş bu anne bu :) anne zaten japon :)
  http://i.hizliresim.com/j6V0vj.png

  Ikinci madde olarak iki arızalı kuzen sahibiyim
  Arıza 1 erkek olan dövme çılgınlığına kapıldığı zaman bir koi balığı yaptırdı yarım kol boyunda neymiş akıntıya karşı yüzecek sonrada dragona dönüşümü gerceklesecekmiş peki koi ile kaldık mı? Tabiiki hayır ne yaptık hemen bir kocaman samurai ekledik gittimi kolun diğer yarısıda ...e arada kalan boşluklar ne olacak budizm de var serde Lotuslar seçtik serpistirdik :)) bir kol uzun kol
  t-shirt lü oldu her daim :) şimdi Ukrayna da olduğu için döndüğünde diğer kolda ne var bilemiyorum (orda hem iyi hem uygun fiyata dövme yapılıyor ) herhalde küçük parmağında kestirip geldiği gün ailede bir yakuza'mız olacak elhamdülillah :)

  Gelelim arıza no 2 ye bu da kız olan :) baktım o dövmelerde ince ince elf yazıları ile ilerliyor dedim tamam sıkıntı yok ..:)
  Bir sabah kahvaltı ediyoruz dediki Amerikaya vize başvurum donduruldu
  _evet
  Bileti japonya yaptık
  _haydaaaaaa :)
  Ve gitti :))
  Bu gidiş ile hayatımızda ki en büyük değişiklik ne oldu dersiniz ?
  Bir Akita .... onsekiz yıllık ıspanyol cocer kopegimizin ölümünden sonra bir Japon !
  Ve sevimsiz ayarsız bir kız Akita adı Tokyo peh pek peh. ..
  Hiç kanım ısınmadı :)

  http://i.hizliresim.com/g6Zdnb.png :)

  Watasiva Candy ye hiç girmeyelim ağlarız:)
  Japon çekirdeği eşliğinde :)

  Japonlardan Ruslara geçiyorum :)
  Beni aramayın :)))