Abdullah Yıldız

Yazar 8,7/10 · 78 Oy · 21 kitap · 301 okunma ·  35 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

35 okur beğendi.
78 puanlama · 71 alıntı
0 haber · 2.949 gösterim
301 okur kitaplarını okudu.
139 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
3 okur kitaplarını şu anda okuyor.
3 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Abdullah Yıldız'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Abdullah Yıldız'ın Biyografisi

1954 yılında Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Ayşehoca köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Adana İmam Hatip Lisesi’ni 1973 yılında bitirdi. Aynı yıl girdiği Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü’nden 1976’da mezun oldu. 1980’den itibaren çeşitli eğitim kurumlarında toplam 23 yıl öğretmenlik yaptı. 1976-1978 yıllarında haftalık Yeniden Milli Mücadele dergisinde; 1978-1980 döneminde aylık Pınar dergisinde yazılar yazdı. 1981’de Pınar Yayınları’nın oluşumunda yer aldı. 1991 yılından bu yana Umran dergisinde, Ocak 2001’den bu yana da her Salı günü Vakit/Yeni Akit gazetesinde yazıyor. 2006’da bir grup yazar arkadaşı ile birlikte kuruluşuna öncülük ettiği Namaz Gönüllüleri Platformu’nun halen devam eden çalışmaları, bütün Türkiye ve Avrupa’da binlerce insanın namazla buluşmasına ve namaz bilinci kazanmasına zemin hazırladı. Abdullah Yıldız evli olup, dört çocuk, üç de torun sahibidir.

Abdullah Yıldız'ın Kitapları Kitap Ekle

5. Hz. Şuayb (Namaz - Ticaret - Adalet)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  6 Okunma
10. Kur'an'ı Anlamaya Giriş (Kur'an'ı Anlamak Farzdır)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  1 Okunma
19. 40 Hadis 40 Ders (Aile Sohbetleri 3)
0,0/ 10  (0 Oy)
20. On İki Emir (İsra Suresi Işığında Kur'an Edebi)
0,0/ 10  (0 Oy)
Bütün Kitapları Göster
Kâri, bir alıntı ekledi.
28 Nis 00:08 · Kitabı okudu · 6/10 puan

......yardımına sığınılacak olan sadece Allah’tır.

Yusuf'un Üç Gömleği, Abdullah Yıldız (Sayfa 37)Yusuf'un Üç Gömleği, Abdullah Yıldız (Sayfa 37)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Araf Suresi:55
"Rabbinize yalvara yalvara ve için için dua edin.Şüphesiz O,haddi aşanları sevmez."

Dua Söylemden Eyleme, Abdullah Yıldız (Sayfa 69)Dua Söylemden Eyleme, Abdullah Yıldız (Sayfa 69)
Afife, bir alıntı ekledi.
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Hasan Basri;
"Allah'a yemin ederim, Kur'an'dan daha üstün bir zenginlik olmadığı gibi, ondan mahrum olmaktan da daha büyük fakirlik yoktur."

Kur’an’ı Nasıl Okudular, Abdullah Yıldız (Sayfa 52 - Pınar Yayınları)Kur’an’ı Nasıl Okudular, Abdullah Yıldız (Sayfa 52 - Pınar Yayınları)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Tevbe;yapılan hata ve günahlardan dolayı pişmanlık duyup onlardan rücu etmek,vazgeçmek demektir.

Dua Söylemden Eyleme, Abdullah Yıldız (Sayfa 21)Dua Söylemden Eyleme, Abdullah Yıldız (Sayfa 21)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Mehmet Akif Ersoy
Başın sıkıldı mı kafi senin o nazlı sesin:
" Yetiş! " de,kendisi gelsin,ya Hızır'ı göndersin!

Dua Söylemden Eyleme, Abdullah Yıldız (Sayfa 14)Dua Söylemden Eyleme, Abdullah Yıldız (Sayfa 14)
Bütün Alıntıları Göster

Abdullah Yıldız kitap incelemeleri

Tubarsln, Selahaddin Eyyübi - Minberin Sırrı'ı inceledi.
 06 Şub 02:10 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

88 yıllık Haçlı esaretinden Kudüs'ü kurtaran şanlı Sultan !
Şahsen Selahaddin Eyyûbi ile ilgili tarih derslerinde gördüğümden fazlasını pek bilmiyordum . Bu küçük hacimli kitapla çok güzel bir noktadayım artık bu konuda. Hayatı, kişiliği ve muhteşem Sultanlığını öğrendikçe, gönlümdeki yeri genişledi. Allah ondan razı olsun ! Her satırında onun Allah tarafından Kudüs zaferi için seçilmişliğine ikna oldum.

Çocuk yaşta iken, Nureddin Mahmut Zengi, onda gördüğü ışık ile kendisine, sadece ilimle meşgul olma isteğinin ötesinde birşeyler yapabileceğini söylemiş ve onu bu konuda teşvik etmiştir. Zengi'nin çok istediği Kudüs zaferi, kendisinin attığı temeller gerçekten bu kutlu komutana nasip olmuştur.
Ard arda zaferlerden sonra Kudüs'ün fethini geciktirmesinin nedeni olarak, (Nasr suresini tefekkür eden sultan) halkın düşük olan manevi yaşantısına bağlamış ve 8 yıl sabah namazlarını camide eda eden ve camileri dolduran müslüman halkın yaşantısından sonra ikna olmuş ve Kudüs'ü feth harekatına başlamıştır. 1187 de şanlı zafer kendisinin komutanlığında müslümanlara nasip olmuştur.
Allah kendisinden razı olsun. <3
Biraz Selahaddin Eyyûbi öğrenmek için okunulabilecek güzel bir kitap. Yazarın emeğine sağlık .

emine çelikbaş, Yusuf'un Üç Gömleği'yi inceledi.
25 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Sana bu Kur'ân'ı vahyetmekle biz, sana kıssaların en güzelini (Ahsen-ül Kasas) anlatıyoruz. Gerçek şu ki, daha önce senin bundan hiç haberin yoktu." (Yusuf-3)

Okuyun ve sonra bir kere daha okuyun.

Fatma Kahraman, Namaz: Bir Tevhid Eylemi'yi inceledi.
03 Nis 12:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Namaz kılanların, namazda huşûsunu artırmak isteyenlerin okuyacağı bir kitap.
Niçin namaz kildığımızı ve namazın hayatımızdaki yerini anlatan güzel bir kitap.
Abdullah Yıldız abimize selamlar

Levent Günaydın, Yol Haritamız Kur'an'ı inceledi.
11 Mar 23:02 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Kitap saf bilgiden oluşuyor ve önerilerden. Bu yüzden bir türlü odaklanıp içine giremiyordum. Konudan konuya öğütten öğüte Ayetten ayete atlıyorduk. Ancak yinede çok ağır bir dili yoktu sade idi ancak içselleştirip o konuya hakim olmak için daha keskin cümleler öğütler ve hadisler verilebilirdi. bunu imam gazali çok iyi yapıyor. Ancak kişiye göre değişir belki bu kitabı benden daha çok seven olur çünkü ben biraz daha hikaye ve keskin cümlelerle öğütleri seviyorum. ancak yinede okurken birşeyler kaptım. Şu aralar belki ruh halimdendir çok hakim olamadım kitaba. kitap 7,5 puan 10 üzerinden boş zamanınız var ve saf bilgi seviyorsanız siz daha çok beğeneceksiniz. ancak yarım puanı kırıp 7 verme sebebim keşke ayetlerin hepsini koyu renkle yazsaydı yazar çünkü bazılarını cümle içinde okuyup geçiyoruz hemencecik bu güzel birşey değil bence

Ekrem Özkara, Dua Söylemden Eyleme'yi inceledi.
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazar Abdullah Yıldız'ın bu kitabı " Söylemden Eyleme DUA " yedi bölümden oluşuyor.Kitabın giriş bölümünde dua nedir ? ve dua ile ilgili kavramlara değinen yazar,birinci bölümde niçin ve nasıl dua ( duanın şekli ),ikinci bölümde ne zaman ve neler için dua etmeli ( yapmalı ) anlatıyor.
Kitabda sırasıyla Dua ve Cihad,Beddua/Lanet,Duanın kabulu ve fiili dua,Kur'an'dan örnek dualar ve son bölümde de Ayet ve Hadislerle Zikir konusu ele alınıyor.
Sözlü duadan fiili duaya geçilmesi gerektiğini vurgulayan yazar,peygamberlerin duasından da örnekler sunuyor...
Tavsiye eder ve iyi okumalar dilerim.

Sultan Selahattin Yusuf Eyyubi , ibadetlerine ve güzel emellerine ek olarak idarecilik yönünden de üstün özelliklere, güzel meziyetlere sahip olan bir yönetici idi.
O, adalet, bağişlama, yumuşak huyluluk, cömertlik, mertlik ve asalet, sabır ve dürüstlük,cesaret ve yiğitlik, azamet ve üstünlük, azimlilik ve kararlılık gibi meziyetlerle süslü idi.
-Mehmet Akif'in ifadesi ile "Şarkın en sevgili Sultanı" na rahmet eylesin ve Naim Cenneti'nde ağırlasın.
AMİN AMİN AMİN

eczacıhanımkız, Yusuf'un Üç Gömleği'yi inceledi.
 31 Oca 09:55 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hz.Yusuf'un Kur'an'da tabir edildiği üzere ahsenü'l-kasas olan kıssaların en güzelini 3 bölüme (3 gömleğe) ayırarak incelemiş Abdullah Yıldız. İncelemeler ve açıklamalar ayetler ışığında ve gayet güzel bir dille yapılmış. Ayetlerin hepsinin mealleri ve açıklamaları mevcut. Bazı kitaplarda ayetlerin mealleri verilmeden bir açıklamaya gidiliyor ve ben bu tarz kitaplardan pek verim alamıyorum, bir şeyler havada kalıyor. Gençler için güzel, ders çıkarılacak nitelikte bir kitap. Ben 2 gün önce başladım güya lakin bir gecede okudum bitirdim. Bir solukta okunacak bir akıcılıkta yani kitap.
Kitapta 68-73.sayfalar arasında "millet ne demektir?" , "millet ve ulus, ırk, kavim arasındaki fark nedir?" ayetler ışığında açıklanıyor. Bu 6 sayfa aralığı benim için çok bereketli ve çok açıklayıcı oldu; çok beğendim. Bana göre kitabın en can alıcı, en bereketli noktası idi. Vesselam okumanızı tavsiye ederim.

Selametle.

Emrah, Yusuf'un Üç Gömleği'yi inceledi.
 04 Nis 20:16 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

En güzel kıssa için yazılmış en güzel kitap.
Bu kıssayı daha önce defalarca okudum, dinledim hatta izledim ama beni bu kıssa konusunda bu kitap kadar etkileyeni olmadı desem herhalde abartmış olmam. Kitabın kapağından tutun da yazarın üslubuna kitabın içeriğine kıssadan çıkarıtılan ibretlere genç öncülere verilen derslere kadar her şey yerli yerinde ve anlaşılır bir vaziyette.
Yazar, Yusuf kıssasını 3 ana bölüme ayırmış ve bu 3 ana bölümde temel içerik hep gömlek üzerinden şekillenmekte. Yusuf Peygamberin kardeşleri tarafından mağdur edilmesi, Mısır azizinin karısı tarafından iftiraya uğrayıp zindana sürüklenmesi ve zindandan sonra Mısır a sultan olmaya kadar giden süreç.
Her bölümde Kur'an'ı kendisine rehber edinmek isteyenlere dersler verilmekte. Son olarak kitap mükemmel bir sonuç bölümü ile sona etmekte. Yazar tam anlamıyla mükemmel bir ders vermiş demek istiyorum.

Zehra, Yusuf'un Üç Gömleği'yi inceledi.
28 Nis 12:57 · Kitabı okudu · 93 günde · Puan vermedi

Kıssaların en güzelini üç bölümde anlatmış Abdullah Yıldız. Hz.Yusuf'un çocukluk dönemini sahte kanlı gömlek, delikanlılık dönemini arkadan yırtılmış gömlek, olgunluk çağını da Yusuf kokulu gömlek çerçevesinde ele almış.
Yusuf Suresi'nin açıklamalı meali de diyebiliriz aslında kitap için. Birkaç ayet meali ve açıklamaları şeklinde ilerleyen Yusuf'un Üç Gömleği, ayetlerden ve Hz. Yusuf'un hayatından almamız gereken derslerle günümüz gençlerine mesajlar verilerek zenginleştirilmiş. Farklı rivayetlere, dönemin sosyal yaşantısına ve kültürüne dair bilgilere de yer verilmesi, kıssanın daha iyi anlaşılmasını sağlamış.
Yusuf (a.s.) kıssasını Kur'an ışığında sıkmayan bir dilde bizlere sunan kitap okunmaya değer.
İyi okumalar.

elif, Yusuf'un Üç Gömleği'yi inceledi.
 11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Ahsenü'l-kasas yani kıssaların en güzeli.. Kitapta Hz Yusuf'un hayatı; dönüm noktaları sayılabilecek yaşadığı olaylar üç gömlek şeklinde bölümlere ayrılarak ele alınmış. Herkes -özellikle günümüz gençleri- okuyup örnek almalı.

Bütün İncelemeleri Göster