Nil Gün

Yazar 7,4/10 · 60 Oy · 26 kitap · 295 okunma ·  27 beğeni
Emire Nişli, bir alıntı ekledi.
27 Haz 2016

"Yirmisinde ölmüş sekseninde gömülmüş insan" tabirini bilir misiniz?
Yaşayamayan, sadece var olan insanlar...

Uygulamalı Çekim Yasası, Nil GünUygulamalı Çekim Yasası, Nil Gün
Yasee, bir alıntı ekledi.
13 Mar 18:59 · Kitabı okuyor

İnsanlık başka gezegenlere ulaştı, atomu parçalayarak içindeki gücü ortaya çıkardı. Ama henüz doğal duygularının içinde saklı olan gücü ortaya çıkarıp kendisinin ve bütünün yararına kullanmayı bilmiyor.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)
Yasee, bir alıntı ekledi.
14 Mar 18:54 · Kitabı okuyor

Charles Darwin
Duyular ve sezgiler, sevgi, vefa, merak, taklit etmek, mantık gibi değişik duygular ve yeteneklerle insanlık övünüyor. Oysa bunlar hayli gelişmiş şekilde hayvanlar aleminde de mevcut.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 35 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 35 - Kural Dışı)
Yasee, bir alıntı ekledi.
16 Mar 18:21 · Kitabı okuyor

Oysa olduğun gibi olmaktan dolayı nefret edilmek, olmadığın gibi davranarak sevilmekten daha sağlıklıdır.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 100 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 100 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
16 Mar 17:27 · Kitabı okuyor

Başka insanların korkularıyla alay edebiliyoruz. Sanki bizim içimizde hiç korku yokmuş gibi. Erkekliğin bir kanıtı olarak "ben hiçbir şeyden korkmam" diyebiliyor nice erkek; korku kadınların ve çocukların tekelinde olan bir duyguymuş gibi. Oysa duyguların cinsiyeti yoktur.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 30 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 30 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
 17 saat önce · Kitabı okuyor

Devamm ×_×
Televizyon aracılığıyla ölüme ve şiddete karşı duyarsızlaşıyoruz git gide. Tıpkı tutulmamış yaslara duyarsızlaşmaya çalıştığımız gibi.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
12 Mar 22:49 · Kitabı okuyor

Ruhumuz teknolojik gelişmenin çok gerilerinde kaldı. Ruhsuz teknoloji hayatımızı biraz daha kolaylaştırıyor ama herkesin esas aradığı şeyi; huzuru, doyumu, hazzı ve sevgiyi getirmiyor, getiremez de.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 15 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 15 - Kural Dışı)
Yaren Sıla Koç, bir alıntı ekledi.
01 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Başka insanların hayatını kontrol etme ihtiyacı kendi hayatlarının kontrolünü sağlayamayanların ihtiyacıdır."

Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 54 - Kuraldışı Yayıncılık)Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 54 - Kuraldışı Yayıncılık)
Yaren Sıla Koç, bir alıntı ekledi.
06 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Albert Einstein
"Eğer beynimizde çıkan düşünceleri takip edebilseydik,onların dünyayı dolaşıp yine beynimize girdiklerini görebilirdik."

Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 22 - Kuraldışı Yayıncılık)Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 22 - Kuraldışı Yayıncılık)
Yasee, bir alıntı ekledi.
15 Mar 20:23 · Kitabı okuyor

Duyguların zayıflık addedildiği, düşüncenin baş tacı edildiği, duyguları göstermemenin marifet sayıldığı günümüz dünyasında, tıbbın ve teknolojinin böylesine gelişmesine rağmen yüz yıl öncesine göre çok daha fazla hastalığın var olduğunu biliyor musunuz?

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 31 - Kural Dışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 31 - Kural Dışı Yayınları)
Yaren Sıla Koç, bir alıntı ekledi.
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Evrenin cömertliğini engelleyen tek şey kendi sınırlı inançlarımızdır."

Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 16 - Kuraldışı Yayıncılık)Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 16 - Kuraldışı Yayıncılık)
Yaren Sıla Koç, bir alıntı ekledi.
06 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Jung
"Bilinçaltı düşüncelerimiz bilince çıkmadıkça karşımıza kader olarak çıkar."

Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 21 - Kuraldışı Yayıncılık)Çekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı, Nil Gün (Sayfa 21 - Kuraldışı Yayıncılık)
Selda Emir, bir alıntı ekledi.
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Hiçbir şey iyi ya da kötü değildir ama düşünce onu iyi ya da kötü yapar."

Mutluluk Kitabı, Nil Gün (Sayfa 115 - Kuraldışı Yayıncılık)Mutluluk Kitabı, Nil Gün (Sayfa 115 - Kuraldışı Yayıncılık)
Fatma Hatun, bir alıntı ekledi.
07 Mar 16:43

"Kendini olumsuz duygulardan kısa zamanda çıkarabilme yeteneğini kazanman, hayatının kalitesi üzerinde etkiler yapacağı gibi, ömrünün uzamasına bile katkıda bulunabilir."

Küçük Pembe Mutluluk Kitabı, Nil GünKüçük Pembe Mutluluk Kitabı, Nil Gün
4 /