Nil Gün

Yazar 7,5/10 · 68 Oy · 26 kitap · 310 okunma ·  31 beğeni
Emire Nişli, bir alıntı ekledi.
27 Haz 2016

"Yirmisinde ölmüş sekseninde gömülmüş insan" tabirini bilir misiniz?
Yaşayamayan, sadece var olan insanlar...

Uygulamalı Çekim Yasası, Nil GünUygulamalı Çekim Yasası, Nil Gün
Esklar, bir alıntı ekledi.
11 May 17:20

Yetmiş beş yaşındaki birine göre altmış yaş genç.On beş yıl ne ki ?Bir ömür ne?Yüz yaşına kadar yaşasan bile.1910 yılında doğanlar şimdi nerede?Ya 1810 yılında doğanlar ?Mezarlıklar kendi rüyalarını gerçekleştiremeden ölmüş insanlarla dolu.

Küçük Mor Yüzleşme Kitabı, Nil Gün (Sayfa 96 - Kuraldışı Yayıncılık)Küçük Mor Yüzleşme Kitabı, Nil Gün (Sayfa 96 - Kuraldışı Yayıncılık)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 20:26 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Affetmemek, kızgınlık duyduğun kişileri zihninde bedava kiracı olarak oturtmak demektir.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 199 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 199 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
 20 Mar 23:08 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ann Landers
Eğer hayatınızda sevgi varsa, yok olan çok şeyin eksikliğini hissettirmez. Eğer hayatınızda sevgi yoksa, neye sahip olursanız olun, asla yeterli gelmez.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 269 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 269 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
18 Mar 15:05 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Duygular bir yelpaze, bir birleşik kaplar gibidir. Bir duyguyu kendine yasaklarsan, diğer duyguların da tam olarak hakkını veremezsin. Hep bir şeyler eksik duygusu olur.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 132 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 132 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 20:25 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Affetmeye yanaşmıyorsun çünkü affetmediğinde hayatında yanlış giden şeyler için onu suçlamaya devam edebilirsin. Mutsuz yaşamının sorumlusu da suçlusu da onlardır.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 197 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 197 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
13 Mar 18:59 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İnsanlık başka gezegenlere ulaştı, atomu parçalayarak içindeki gücü ortaya çıkardı. Ama henüz doğal duygularının içinde saklı olan gücü ortaya çıkarıp kendisinin ve bütünün yararına kullanmayı bilmiyor.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 29 - Kural Dışı)
Yasee, bir alıntı ekledi.
 17 Mar 19:52 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Devamm ×_×
Televizyon aracılığıyla ölüme ve şiddete karşı duyarsızlaşıyoruz git gide. Tıpkı tutulmamış yaslara duyarsızlaşmaya çalıştığımız gibi.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 116 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 17:48 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Arkadaşımıza doğum günü hediyesi verirken söze "Sana layık değil ama..." diye başlarız. Peki layık değilse o zaman niye veriyorsun o hediyeyi? Tabii çoğu insan bu sözü kibarlık olsun diye söylediğini savunur. Ama söze böyle başlamayan insanlar da var. Bu hediyeyi sana beğendiğim ve beğeneceğini düşündüğüm için veriyorum.

Kibar kelimesin kökeni kibirle bağlantılıdır. Kibir de aşağılık duygusunun, üstünlük duygusu olarak ifadesidir. Üstünlük ve aşağılık duyguları bir paranın iki yüzü gibidir. Her an birbirine dönüşebilir. Kimi zaman yazı kimi zaman tura. Üstünlük/aşağılık duygusunun kökeninde suçluluk duygusunun yol açtığı yoğun değersizlik duygusu vardır.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 188 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 188 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
18 Mar 15:10 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Farkına Varmak / Fark Etmek / Yüzleşmek
...Ve bir erkekten ne beklediğimin, onun hangi özelliklere sahip olması gerektiğinin listesini yaptım. Tam 67 madde yazdım. Sonra bu 67 maddeye bakarak hangilerinin bende olduğunu işaretledim. Çok azı bende vardı. Bu liste çok acı verici ve şok ediciydi. Böyle bir erkek karşıma çıksa beni ne yapsın diye düşündüm. İşte o anda listede yer alan maddeleri kendi içimde geliştirmeye karar verdim. Bu, yıllar sürdü.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 144 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 144 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
14 Mar 18:54 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Charles Darwin
Duyular ve sezgiler, sevgi, vefa, merak, taklit etmek, mantık gibi değişik duygular ve yeteneklerle insanlık övünüyor. Oysa bunlar hayli gelişmiş şekilde hayvanlar aleminde de mevcut.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 35 - Kural Dışı)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 35 - Kural Dışı)
Yasee, bir alıntı ekledi.
16 Mar 18:21 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Oysa olduğun gibi olmaktan dolayı nefret edilmek, olmadığın gibi davranarak sevilmekten daha sağlıklıdır.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 100 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 100 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
16 Mar 17:27 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Başka insanların korkularıyla alay edebiliyoruz. Sanki bizim içimizde hiç korku yokmuş gibi. Erkekliğin bir kanıtı olarak "ben hiçbir şeyden korkmam" diyebiliyor nice erkek; korku kadınların ve çocukların tekelinde olan bir duyguymuş gibi. Oysa duyguların cinsiyeti yoktur.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 30 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 30 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 20:24 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Affetmek, geçmişi geçmişte bırakıp, anı yaşama ve geleceğe umutla bakma özgürlüğünü verir bize.

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 197 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 197 - Kuraldışı Yayınları)
Yasee, bir alıntı ekledi.
19 Mar 18:13 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İncitilme ve reddedilme korkusuyla yeni arkadaşlıklar kurmaktan çekiniyor musun?
İnsanların sana yaklaşmasını önlemek için etrafına koruma duvarları ördüğünü ama bu duvarların arkasına kendini de hapsettiğini fark ediyor musun?
Bu yüzden kendini yalnız, başkalarından uzak ve yabancılaşmış hissediyor musun?

İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 196 - Kuraldışı Yayınları)İçimizdeki Şaman: Duyguların Simyası, Nil Gün (Sayfa 196 - Kuraldışı Yayınları)
5 /