1000Kitap Logosu
Zlata Filipovic

Zlata Filipovic

Yazar
Çevirmen
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
48 Kişi
148
Okunma
2
Beğeni
923
Gösterim
Tam adı
Zlata Filipović
Unvan
Yazar
Doğum
Saraybosna, 3 Aralık 1980
Yaşamı
Zlata Filipović 3 Aralik 1980 yılında Bosna'da doğmuştur. Annesi kimyager, babası avukattır. Bosna Savaşı sırasında tuttuğu günlük "Zlata'nın Günlüğü" olarak kitaplaştırılmış ve büyük ilgi görmüştür.
208 syf.
·
32 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap bir çocuğun gözünden savaşı ve vahşeti anlatıyor. Çok etkilendiğim bir kitaptı okuyalı beş yıl falan olmuş ama hala daha beni etkileyen kısımları çok net hatırıma geliyor. Kesinlikle herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.
Zlata'nın Günlüğü
Okuyacaklarıma Ekle
1
177 syf.
·
Puan vermedi
Zlata’nın Günlüğü
Bu kitap evimizdeki en eski kitaplardan biriydi. Kuzenimden kız kardeşlerime kız kardeşlerimden ise bana kalan bir kitaptı. Ben ise bu kitabı okuduğumda en fazla Zlata’nın yaşındaydım. Ne politika ne özerklik ne de çatışma biliyordum. Günlüğü okumaya başladığımda benimkilerden bir farkı yok derken kitabı hıçkırıklarla bitirdiğimi hatırlıyorum. Zlata adında bir kız çocuğunun savaş yıllarında yaşadıklarını anlatıyor. Zlata ve Mimmy (günlüğünün adı) savaşı, çatışmayı, kanı, güç gösterilerini bize küçük bir çocuğun gözünden bütün masumiyeti ile anlatıyor. Şimdi okusam aynı tadı aynı heyecanı hisseder miyim bilmiyorum ama o yaştaki ben için unutulmaz sayfalardı. Zlata'nın Günlüğü Zlata Filipovic
Zlata'nın Günlüğü
Okuyacaklarıma Ekle
4