André Aciman

Adınla Çağır Beni yazarı
Yazar
8.2/10
1.461 Kişi
4.411
Okunma
145
Beğeni
11,2bin
Görüntülenme

Hakkında

Romancı, denemeci ve anı yazarı, aynı zamanda dünya çapında ünlü Proust uzmanlarından biridir. New Yorker, New York Review of Books, New York Times, Paris Review gibi dergilerde makaleleri yayınlandı. Türkiye vatandaşlığına sahip Yahudi bir aileye (babası aslen İstanbulludur) mensup olan André Aciman, İskenderiye'nin çok dilli, kozmopolit ortamında yetişti, aile daha sonra New York'a yerleşti. New York City Üniversitesi'nde edebiyat teorisi, Princeton Üniversitesi'nde Fransız edebiyatı dersleri verdi. Anı kitabı Out of Egypt ile Whiting Ödülü'nü kazandı. Adınla Çağır Beni, ilk yayınlandığı yıl olan 2007'de New York Times tarafından "Yılın Dikkate Değer Kitabı" seçildi ve Lambda Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü. Yazar yaşamını ve çalışmalarını New York'ta sürdürmektedir.
Unvan:
Romancı, denemeci ve anı yazarı
Doğum:
İskenderiye, Mısır, 2 Ocak 1951

Okurlar

145 okur beğendi.
4.411 okur okudu.
174 okur okuyor.
2.346 okur okuyacak.
193 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Yazdığım yorumu okumanızı tavsiye ederim
Aşk birden çıkar insanın karşısına ; yakalamak ya da ıskalamak size kalmış .. Bazen Aşk olduğunu anlamazsınız , bazen de anlasanız bile onu tutmak , kendinize saklamak zordur ..
“vücudumun tüm hücreleriyle inanıyorum ki, senin vücudunun hiçbir hücresi asla, asla ölmemeli, fakat eğer ölecekse de benim vücudumda ölsün”
Reklam
Reklam