James Churchward

James ChurchwardKayıp Kıta Mu yazarı
Yazar
7.8/10
300 Kişi
1.127
Okunma
79
Beğeni
4.300
Gösterim

James Churchward Kimdir?

Londra'nın Devon kasabasında doğmuş, yükseköğrenimini Oxford'da tamamlamış maceraperest bir İngilizdi. Araştırmacı, sorgulayıcı ve çok meraklı bir yapıya sahipti. Çok genç yaşlarından itibaren farklı disiplinlerle uğraşmaya başlamıştı. Churchward; askerlik, eğitimcilik, ressamlık, mühendislik, balık uzmanlığı, maden bilimciliği, kaşiflik ve tarihçilik gibi niteliklere sahipti. Fakat onun en sevdiği ve en fazla öne çıkan niteliği kaşiflikti. 1930'lu yıllarda yazdığı kayıp kıta Mu ile ilgili Naacal Tabletlerini çözmüş; The Children of Mu (1931), The Lost Continent Mu (1933), ve The Sacred Symbols of Mu (1935) adlı kitapları ile gündeme gelmiştir. Bilinen en ünlü esrarengiz İngiliz yazarıdır. Aynı zamanda uzman bir balıkçı ve mühendistir. Churchward'a göre, Mu'nun yerini "kuzeyde Hawaii, güneyinde ise Fiji ve Paskalya Adası olarak verdi." O, Mu kıtasının 64.000.000 nüfusa sahip olduğunu iddia etti. Churchward günümüzden 50.000 yıl önce, Mu kıtasının teknolojik olarak çok gelişmiş olduğunu iddia etti. Bu uygarlığın kolonileri arasında Hindistan, Babil, Pers, Mısır ve Maya uygarlıklarının olduğunu araştırmaları ile tespit etti. Yazarın bu üç kitabı Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün okuduğu kitaplar arşivinde de yer almaktadır. Atatürk 1930'lu yıllarda Tahsin Mayakon (Mayatepek) Bey'i araştırma görevlisi olarak Amerika'ya yollamıştır. Mu kavmi hakkında bilgi edinmesi için birçok rapor düzenlemiştir Tahsin Bey. En ünlüsü 14. rapordur. Ön Türkler ile Mu kavmi arasındaki bağı sorgulamak babında yapılan araştırmalar sonucu Mu ile Meksika'daki kavimler ve Naacal Tabletleri arasında bir bağ bulunmuştur. Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/James_Chur...
Unvan:
İngiliz Asker, Araştırmacı, Yazar
Doğum:
Okehampton, Birleşik Krallık, 27 Şubat 1851
Ölüm:
Los Angeles, Kaliforniya, 4 Ocak 1936

Okurlar

79 okur beğendi.
1.127 okur okudu.
46 okur okuyor.
796 okur okuyacak.
47 okur yarım bıraktı.

James Churchward Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Boşuna değilmiş hepimiz ruh eşimizi arar dururuz :)
"Ve büyük olasılıkla, insanın ikili ilkeye göre yaratıldığına dair elimizde bulunan kayıtların en eskileri Uygurlara ait bu antik eserlerde bulunmaktadır. "Bu dünyada, beyinlerinin manevi yönlerinin birbirleriyle olan uyumu nedeniyle birbirlerine son derece uyumlu olan ve ilk görüşmelerinde birbirlerine karşı hissettiklerini açıklamakta sözcüklerin gereksiz kalacağı insanlar vardır. Bunlar büyük olasılıkla geçen zamanda tek ruh haline gelmiş olan kadın ve erkek yarılardır. Bu karşılaşmada bütün geçmiş tek bir bakışta toparlanır ve birleştirilir. Tek bir an içerisinde birbirlerine karşı hissettikleri tanrısal ve saf aşk hayat bulur. Günümüzde birçok yazar bunu "insan çağrısı" olarak adlandırırlar. Ancak bu insan çağrısı değildir. Bu ruh eşlerinin çağrısıdır.."
Kayıp Kıta Mu
Bulgularım bir zamanlar yeryüzünde yaşı hesaplanamayacak kadar eski bir medeniyetin olduğunu hiç kuşku götürmeyecek bir biçimde ortaya koydu ki bu medeniyet birçok açıdan bizimkinden üstündü ve modern dünyanın yeni yeni kavramaya başladığı bazı önemli asli konularda bizden çok daha ileriydi. Diğer eski kaynaklarla birlikte bu tabletler de Hint, Babil, Pers, Mısır ve Yukatan medeniyetlerinin, geçmişteki bu büyük medeniyetin sönmüş uzantıları olduğuna dair şaşırtıcı gerçeğin kanıtıdır.
"Arkeoloji, aslında bugün düşünüldüğünden çok daha fazlasına sahiptir. Eski insanların çalışmaları ışığında söylemek gerekirse, harika bir öyküdür. Bir araştırmacı, günümüzde belki de din haline gelmiş olan öyküleri incelediği her adı- minda Yaratıcı'nın gücüne ve bilgeliğine dair sembollere rastlar. O semboller eşliğinde ise "üstün kavrayışın" yaptığı şeyleri görür ve gördükleri onu tefekküre yöneltir. Tefekkür onu sonunda Üstün Olan ile yani her şeyin Yüce Mimarı ile temasa götürür..."
"150 numaralı tabletin üzerindeki satırlarda şunlar yazmaktadır: "Yaratıcı tekliği yarattı. Teklik ikiliğe dönüştü ve iki, bütün insanlığın geldiği üçü yarattı."
"Doğa, gerçek bilim ile dinin kardeş olduğunu göstermektedir. Gerçek bilim ile din birbirlerinden ayrılamazlar. Çünkü din olmadan insan Kozmik Güçler'i anlayamaz. Ve bir insan Kozmik Güçleri tamamen anlayamadan evreni yöneten Büyük Tanrısal Sevgi'ye yaklaşamaz..."

James Churchward İletileri

Tümünü gör

James Churchward Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
400 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
İnsanoğlu
Öncelikle Mu kıtası için okunması gereken baskı bu diğer baskılar daha kısa ve içinden bazı bilgiler alınmış bu kısma mutlaka dikkat edilmesi gerekli. Kalem ve not deftersiz okunmamalı Yazar kitapta bütün büyük bilimadamları ne yazık ki ateist diye bir cümle kullanmış olsada kendiside islamiyeti neredeyse hiç incelemeden alıntılamadan İsa örnekleri vererek tamamlamış ve kişilerden örneklerle konuları tamamlamayı seçmiş bu tarafsızlığı yansıtamadığını gösterebilir Diğer yandan Mu kıtasının 50.000 yıl öncesine ulaşması anlaşılır şekilde kitapta işlenmiş. Tabletler kodeksler ve çizimlerle desteklenmiş durumda özellikle kıtanın batışı sonrası yerini kaplayacak suyun bölgeyi nasıl kapladığı ve kıtayla birlikte batan diğer alanları net bir şekilde anlatmış Araştırılması gereken çok şey olmakla birlikte inceleme listeme bakmak için şu notları aldım Traono yazması Certasionus kodeksi Nakal tabletleri Güney denizinde beyaz gölgeler adlı kitap Zuni yazmaları Üçüncü Zaman uygarlığı başlangıcı Nivenin keşifleri Quetzal Kitabı okurken tüfek mikrop ve çelik kitabına Polinezya konusuyla ilgili de dönüş yaptım. İlgi duyan kişiler için mutlaka okunması gereken bir kitap yazarın diğer kitaplarınıda inceleyip okumayı düşünüyorum. Bence bilimadamları ve jeologların yaratıcı yok görmediğime inanmam konusundaki ısrarları Pasifik araştırmalarındaki ilgisizlik ve ilk yaşayan insanların darwin sağolsun maymundan geldiğine dair yıllar süren ısrarları ne yazık ki bizi çok daha gerilerde bıraktı bu konuyla ilgili henüz çok yeni olduğumuzu düşünüyorum. Herkese iyi okumalar dilerim.
Kayıp Kıta Mu
Kayıp Kıta MuJames Churchward · Omega Yayınları · 2012747 okunma
245 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
#okudumyorumluyorum #kayıpkıtamununçocukları Puan 10/10 Herkese merhabalar... Sizlere bilgi dolu bir kitap ile geldim. Kayıp Kıta Mu okuyup bilgi depoladıktan sonra serinin devamı olan Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları kitabını bekletmek elbette ki olmazdı. Bu kitapta yazarımız Kayıp Kıta Mu hakkında araştırmalarını genişletip daha bir derinlik katmış. Mu Kıtası ile ilgili araştırmalarını insan kalıntıları, tabletler ve belgelerden yola çıkarak Mu kültürünü ve uygarlığın dünyaya nasıl yayıldığını gözler önüne seriyor. Pasifik Okyanusu'nda bir zamanlar Mu ülkesi denilen bu büyük kara parçası hakkında çok daha fazlasını bulacaksınız. Ayrıca kitabın giriş bölümünde Kayıp Kıta Mu okumayanlar için kitabın özeti de sunulmuş. Resimler ve anlatımlar ile de zenginleştirilmiş. Sizin için iç sayfalardan bırakıyorum. Aslında anlatmaktan ziyade okunması gereken kitap deriz ya öyle bir kitap.
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Puslu Yayıncılık · 2022153 okunma
336 syf.
·
Puan vermedi
Herkese Merhaba Kitaba geçmeden yazar hakkında bilgi vermek istiyorum. Yazar James Churchward 1851 -1936 yılları arasında yaşamış İngiliz bir asker, tarihci ve kaşiftir. Asker olarak gittiği Hindistan'daki araştırmaları sonucunda 1926 yılında "Kayıp Kıta Mu " kitabını yayınlamıştır. Kitaba gelecek olursak; James Churchward , Hindistan'da arkeoloji ve antik kayıtlara ilgi duyan bir rahiple tanışır . Rahibin elindeki yazıtları incelemeye karar verir ve aylarca süren eğitim sonucunda yazıtlardaki dili öğrenir. Yazıtlarda Pasifik Okyanusu altında kalan Mu ülkesinden bahsedildiği ve bu ülkenin tarihinin yaklaşık 12.000 yıl önceye dayandığını kitabında yazar. Yazara göre ilk insanın var olduğu yer Mu kıtasıdır. Araştırmalarını ilerleterek Hindistan, Mısır, Çin, Meksika gibi ülkelere giderek tarihi yazıtları inceler. Yazara göre bu kıta büyük depremler sonucunda okyanusun dibinde kaybolmuş ve 64.000 insan bir gecede yitip gitmiştir. Düşünceleri desteklemek için yazıtlardan, yazıtlardaki sembollerden yararlanan yazar en büyük desteği Kitabı Mukaddes'ten alıyor. Belirttiği düşünceler dönemin bilim insanları arasında tartışmaya neden olmuş ve kitapta bu tartışmalara yer veriyor. Ayrıca kitabın sonunda evrim teorisini eleştiren yazar, ruh ve Tanrı olmadan insanın kaos içerisinde kalacağını söyleyerek maddi eğilime odaklı ateistleri de cevap veriyor. Günümüzde Kayıp Kıta Mu hakkında jeologlar böyle bir ülkenin olmadığını ve efsanelerden ibaret açıklamasını yapsalar da 100 yıl öncesi araştırmaları merak edenler kitabı okuyabilir.
Kayıp Kıta Mu
Kayıp Kıta MuJames Churchward · Puslu Yayıncılık · 2019747 okunma