Hazel Korkmaz, bir alıntı ekledi.
13 Mar 20:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Cehennemden Geri Bildirim Döngüsü
Kafaya takmamak tersine işler. Pozitifin peşinden koşmak negatifse, negatifin peşinde koşmak da pozitifi yaratır.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Mark Manson (Sayfa 14)Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Mark Manson (Sayfa 14)
Sümeyra Çendik, bir alıntı ekledi.
11 Mar 18:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Geribildirim talebi
Özellikle arkadaşlarınızdan her zaman eleştirel geri bildirim talep edin. Çünkü arkadaşlarınız eleştirilerini genellikle akıllarından geçirirler ama size söylemezler.

Geleceği İnşa Eden Adam, Elon Musk (Sayfa 58)Geleceği İnşa Eden Adam, Elon Musk (Sayfa 58)
Aysu, bir alıntı ekledi.
 18 Şub 00:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

TEFCAS SİSTEMİ -TONY BUZAN
Deneyin(Try), Olayı Yaşayın(Event),Geri Bildirim Yapın(Ferda Back), Kontrol Edin(Control), Ayarlayın (Adjust),Başarıyı Yakalayın(Success)

Sattım Gitti, Ömer Yavuz Gülen (Sayfa 130 - Değişimi kucaklayın)Sattım Gitti, Ömer Yavuz Gülen (Sayfa 130 - Değişimi kucaklayın)
ebruli, bir alıntı ekledi.
 11 Şub 01:19 · Kitabı okuyor

Kur'an, cenneti "insanların birbirlerine karşı içlerindeki nefret ve öfkesini sökülüp alındığı" * bir yer olarak tanımlamaktadır. Aslında bu ön bildirim, dünyada insanca yaşamın nasıl bir değer üzerinden kurulabileceğinin ipuçlarını vermektedir: İnsanların içinden nefreti sokup almak ve tabii ki bunun için de nefrete kaynaklık eden sebepleri ve gerçekleri ortadan kaldırmak. Bu durumda, doğal olarak yok etmeye ayarlı nefretin yerini, yaşatmaya ayarlı sevgi ve merhamet alacaktır.

*15/Hicr,47.

Dini Anlama Kılavuzu, Şaban Ali Düzgün (undefined)Dini Anlama Kılavuzu, Şaban Ali Düzgün (undefined)
Hasan Suphi, bir alıntı ekledi.
08 Şub 22:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ahlaki Yargıların Felsefi Anlamsızlığı Üzerine
Bir önermede bir törebilimsel simge bulunuşu onun olgusal içeriğine bir şey katmaz. Böylece birisine , "Bu parayı çalmakla yanlış davrandınız" dediğimde, yalnızca, "Bu parayı çaldınız” dediğimin ötesinde bir şey savlamış olmuyorum. Bu eylemin yanlış olduğunu eklemekle onun üzerine yeni bir bildirim yapmış değilim. Yalnızca onu törel bakımdan onaylamadığımı bildiriyorum. Bu, "O parayı çaldınız," derken sesime özel bir tiksinme tonu vermiş ya da öyle yazarken kimi özel ünlem izleri koymuş olmak gibi bir şeydir. Ses tonu ya da ünlem imleri tümcenin gerçek anlamına bir şey katmaz. Bu, yalnızca, bunun anlatımına, konuşanın belli duygularının da eşlik ettiğini göstermeye yarar.

Dil, Doğruluk Ve Mantık, Alfred Jules Ayer (Sayfa 83 - Metis)Dil, Doğruluk Ve Mantık, Alfred Jules Ayer (Sayfa 83 - Metis)

Araştırma Serisi No.26 Tarihteki Ilginç Olaylar
Şah Alaaddin Muhammed ve Cengiz Han 13. Yüzyıl Harzem İmparatorluğu

Bir ders vermenin tam zamanıydı ve Şah Muhammed'in bu dersi vermek için harika bir fikri vardı. Elçi olarak gelen Moğolların sakalları Şah ve yanındakilerin huzurunda yakıldı. Sakallar yanarken bayağı nahoş bir görüntünün ve aynı zamanda kokunun oluştuğu kesindir. Bazı kaynaklara göre ise sakalı yakıldıktan sonra Moğol elçisi öyle özensiz tıraş edilmiş ki az daha kafası kopuyormuş. Her neyse, insan, acaba Şah neden böyle yaptı, demekten alamıyor kendisini. Casusları, Moğolların "modern" bir ordu tarafından kolaylıkla durdurulabilecek sıradan barbarlar olduğundan emin miydi acaba? Acaba kazanacağından emin olduğu bir savaş mı başlatmaya çalışıyordu? Tarihte resmi bir bildirim yapılmadan savaşa girişildiği olmuştur. Şahın uyguladığı taktik ise Cengiz'i öfkelendirecek kadar aşağılayıcıydı. Yoksa Şah sadece eğlenmek mi istemişti? Elçiler acı ve aşağılanma içinde çığlık atarken Şah ve beraberindekiler katıla katıla gülmüştü. Ardından da elçiler kapı dışarı edilmişlerdi.