Aysss, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okuyor

"Kadın ve erkek, birbirlerine karşı şiddetli bir tutku duydukları için bir araya geldikleri zaman, her zaman bana öyle gelmişlerdir, onları ayıracak engeller, bu, bir koca, ebeveynler gibi şeyler olabilir, ortaya çıktığında, insanların gelenekleri ve kanunları ne olsun, iki âşık, TABİAT VE İLAHİ KANUN gereği birbirlerine aittirler."

Cinsel Aşkın Metafiziği, Arthur SchopenhauerCinsel Aşkın Metafiziği, Arthur Schopenhauer
Pagos35, bir alıntı ekledi.
19 May 16:16 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ütopya, içinde yaşadığımız toplumun bizi tatmin etmediği; bize dayatılan yapıdan usanmış olduğumuz, her konuda ciddi bir hoşnutsuzluk olduğu anlamına gelir. Ütopya, yalnızca iyi bir toplum, daha iyi bir insanlık, daha iyi bir eğitim sistemi, daha iyi bir birliktelik, erkek ve kadın, ebeveynler ve çocuklar arasında daha iyi bir ilişki evresi bulma arzusudur.

Ütopya statükoya karşı hoşnutsuzluktur.

İnsan Olma Yolculuğu, Osho (Sayfa 182 - Butik Yayıncılık)İnsan Olma Yolculuğu, Osho (Sayfa 182 - Butik Yayıncılık)

Kitabın ilk yarısı orjinal metinden bağımsız olarak yazar ve Finlandiya'nın tarihi hakkında bilgi içeriyor.Bilgilendirme amaçlı yapılmış güzel bir bölüm ancak orjinal metinden sonra olmasını tercih ederdim. Orjinal metine kuşku ile başladım ve bir yandan da Atatürk'ün Harp Okulları müfredatına eklenmesini isteyecek kadar neyi var acaba diye düşündüm.Başlangıç fena değildi ama çok sade ve sıradan geldi.Sonra Snelman'ın olduğu bölümlere gelince hayran kaldım.Bitene kadar da bu hayranlığım artarak devam etti. Snelman'ın olduğu bölümde verilen mesajlar ve kullanılan dil oldukça etkileyici. En çok Snelman'ın konuşmalarının yer aldığı bölümü ve ebeveynler üzerine olan bölümü beğendim.Kitap aslında bir eğitim seferberliği çağrısı. Petrov mesajı çok profesyonelce vermiş.Hem Petrov hem de Finlandiya kesinlikle övgüyü hakediyor. Atatürk'ün önerdiği kadar var !

Levent Günaydın, Bu Kitabın Yazarı Sizsiniz Ey İnsanlar'ı inceledi.
 11 May 19:03 · Kitabı okudu · 30 günde · 8/10 puan

Kitaba Geçmeden Kitap Şuan KitapYurdu ve Babilde Satışı başladı, İdefix Dr Bkm gibi mağazalarda da en kısa zamanda yerini alacaktır. Ve Sizlerin Önyargılarınızı- Ertelediğiniz Planları-Üşengeçliğinizi-Ölümden Kaçışınızı ve daha nice altbaşlıklı hikayelerinizi size anlatan bu kitabın videosunu izlemelisiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=EmhFxXBKfD8
Kitabın yazarı olarak değil okuyucu gözüyle inceleyeceğim ve bence kitap 10 üzerinden 8'lik (kendi kitabım diye 10 vermem doğru değil hakkı neyse onu vermeliyiz :) Ancak ben kitabı sürekli okuduğum ve yazdığım için baymış olabilir. Ancak sizler için 10 da olabilir ve inşaAllah 10 rakımınıda burda çokca görürüz. Kitaba gelecek olursak Dediğim gibi sizleri sizlerin hikayesiyle size anlatan bir kitap. Çok aşırı bir dini kitap beklemeyin arapça yazı olduğundan dolayı. Bu kitap normal hikayeler anlatıyor okuyucu sıkmadan okuyacak şekilde ve ufak dini motifler içeriyor mesela. Makyaj yapan bayanlar yada yapmayanlar, istediği bölümü seçemeyip baskı alan çocuklar yada baskı yapan ebeveynler,bir aksiyon içerisinde ölümden kaçışın ortasında kalan biri (Çoğumuz ölümü istemeyerek ölümden kaçmış sayılmıyor muyuz ?), Bir Öğretmen ve öğüt hakkındakiler. Önyargılarmız, Sosyal medyamız daha nice alt başlıklarla dolu olan bir kitap. Kitap içeriğinden bahsetmek istemiyorum her hikaye kısa bu yüzden spoiler etmiş olurum. Ancak Hikayeler Bizim kültürümüze uygun ve az bir şekilde içinde kritik noktalarında yedirilmiş Dini motifler (ayet -hadis-kısa vb) var. Belkide bu size İnsan Neyle Yaşar dan tanıdık geliyordur. Ancak orada İncilden alıntılar var ve bize uzak bir kültür bizim kitabımızda ise bizlerin hikayeleri var. İnşaAllah en kısa zamanda alıp okuma fırsatınız olur. ve incelemelerinizi görürüm. Kitapta hatalar var mı var. baskıdan kaynaklanan benim cümle düşüklüklerim, editörün gözden kaçırdığı yazım hataları tabi ki var inşaAllah gözünüze çok gelmez bu hatalar ve sizi rahatsız etmez . İnşaAllah ilk basım iyi bir sürede biter ikincisine geçince tüm hatalar düzeltilmiş olur. Hatasız olmaz tabiki yine hatalı bir kitaptır Dünyada tek hatasız bir kitap var bizde ona zaten yaklaşamayız :) Rabbim Gönlünüze Göre versin inşaAllah okuma fırsatı bulurunuz. Kitabı bazı kişiler önceden okuma fırsatı olmuş olacak( ya yapım aşamasında yada Muş'ilinde bulunduysa kitaplar öncelikle bize geldi. Birde Bir kaç Bizi kırmayan ve kitabı kabul eden arkadaşlarımız var inşaAllah en kısa zamanda onlarında incelemelerinde burada görürüz,bir kaç kişi de özelden okumalarını rica edecem inşaAllah onlarda kırmaz bizi :) (kitabı yazmaya başladığımı okuma tarihi komple taslağı bitirmemi de okumayı bitirdiğim hali olarak kayıt ediyorum siteye :)

Ensest ve Korkunç Masallar
Muhtemelen başlık sizi rahatsız edecek ama burası kitaplar hakkında konuşulan bir platform. Onedenle ki şikayet etmenize gerek yok. Önce okuyun. Bu ileti bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.
Bundan önce kendi kurduğum Facebook grubunda bahsedip, masalların çocuk psikiyatrislerin onayı olmadan basılmasını, ebeveynler tarafından okunulmadan çocuklara okutmalarının zararlarından bahsetmiştim. Aynı bilgilendirmeyi buraya da yazmak istedim.
Öncelikle başlığın neden Ensest ve Korkunç Masallar açıklayayım. Bundan önce hakkında "Ensestliğe özendirme var!" diyerek imza kampanyası başlatılan ve kendimin de imzaladığı bir masal kitabı vardı. Kitabın toplatılma kararı alınmıştı. İlk önce ondan bahsedeceğim.
AÇIL KABAĞIM AÇIL - YÜCEL FEYZİOĞLU
Bahsi geçen rezil masal budur ki yazarın Türk olması ayrıca bir rezillik. Yalnızca Türk toplumu değil, ırk, dil, din farketmeksizin insanlığa aykırı olan cinsel bozukluğun bir çocuk masalında yer alması akıllara durgunluk veriyor.
masalı okumamak birlikte yer alan ifadeleri internetten naklen alıyorum:
"'Kızım büyüdün artık, güzel bir kız oldun. Ne yazık ki annen öldü. Ölen ile ölünmüyor, yaşam sürüyor. Benimle evlenir misin?'

Kızın başından şapka uçmuş. Ne diyeceğini şaşırarak kalkıp odayı terk etmiş. Babası öfkeyle arkasından gelmiş: 'Kaçmana gerek yok! İyi düşün!' diye tehdit etmiş.

Kız kapıyı çarpıp kapatmış. Daha o gün yatağa düşüp hastalanmış. Yine hekimler, ilaçlar, şifalı sular... Kız günden güne daha da fena olmuş.

Bey, her gün ziyaretine geliyor: 'Sen çabuk iyileş kızım, sana şenlikler düğünler yapacağım, seni telli duvaklı gelin edeceğim!"
* Bakınız ki bunu bir çocuk okusa ne olurdu hiç bilmiyorum!
BİNBİR GECE MASALLARI
Ne yazık ki bunu bilmeyen yok. Öyle ki ben sadece özet halindekini Tutku Yayınları'ndan okudum. Orjinali gerek fiyat olarak (130 lira gibi bir şeydi Ada Kitapçılıkta) gerekse cilt olarak fazladır. (3 cilt)
Kitapta, kardeşiyle ava giden Şehzade saraya döndüğünde karısını köleleri ve cariyeleriyle havuzda, çırılçıplak oldukça uygunsuz şekilde buluyor ve boynunu vuruyor. Şehzade bu ihaneti kabul etmiyor ve her gün bir kızla evleneceği, gün doğmadan onun boynunu vuracağını söylüyor. Kısa ve öz geçeyim Vezirin kızı akıllı çıkıp ona işte bin bir gece süren masalları anlatıyor tabi sonunda masallar bitince Şehzadenin de üç çocuğu olmuş oluyor ve her kadının ihanet etmediğine kanaat getiriyor. Gel gelelim masallara.
Resmen ye iç birlikte ol aşılanıyor. Sanki hayat bundan ibaretmiş gibi o kadar çok öyle sahne var ki bitirmeden kitabı atasım geldi. "Cidden binbir gece masalları bu mu?!" dedim kendi kendime. Tabi ki okulda kullanılan format başka olsa da ASLA okutulmasını istemiyorum. Anne veya baba bu kitabı henüz okumadan kitabı çocuğa verdiğini düşünsenize!
kitabın altı üstü erotizm. Ciddi miktarda erotizmve parafili (cinsel bozukluk) içeriyor. Yani sadece normal bir erotizmden de bahsetmiyoruz, tam bir sapkınlık! Aldatma ve eroitizm o kadar çok işlenmiş ki bunu okuyan çocukta tecavüze, tacize ve birçok parafiliğe eğilim ortaya çıkacaktır.
MAVİ SAKAL
Mavi Sakal için Binbir Gece Masalları'nın içinden bir masal olarak aktaran da var ama özet okumuş biri olarak 3 ciltlik kitapta yer alıyor mu bilemem.
Mavi Sakal ise sürekli evlenen, çok geçmeden karıları ölen bir adam. Kimisi onu bu talihsizliğiyle tanıyor. Gel gelelim masalın korkunç yüzüne.
Çoğu kez Feministlere akıl vermek, "Kadınların gözünü korkutmak gerek!" düşüncesine sahip insanlarca çok sık anlatılan Mavi Sakal'ın yaygın bir masal olduğunu söyleyenler var.
Masalda(!) adam karısını çağırıyor ve ona bir demet anahtar veriyor. "ben bir iş gezisine gideceğim. Tüm odaların anahtarları burada. Her odaya girebilirsin ama sakın küçük kapılı odaya girme! Sorumluluklarını katlanırsın!" diye de tehdit ediyor. Kadın merakı birkaç güne kendini gösteriyor ve kadın küçük odanın altın anahtarını alıp odaya giriyor ve ne görsün! Adamın eski karılarının tamamı birer dar ağacına asılmış. Her yer kan revan! Kadın korkarak çıkıyor, anahtarı düşürüyor ve hemen alıp kapıyı kitliyor. Ne yaparsa yapsın anahtarın üzerindeki kan lekesi çıkmıyor! Adam iş seyahatinden dönüyor ve anahtarları istiyor kadın, altın anahtar hariç hepsini veriyor. Israrla altın anahtarı isteyen adam anahtarın kanlı olduğunu öğrenince "İşte artık senin de yerin orası" diyerek kadını öldürmeye çalışıyor. kısaca kadın kurtuluyor bir şekilde şövalyeler falan geliyordu da ben bunu okuduğumda orta okul öğrencisiydim ve anksiyete bozukluk yıllarır peşimi bırakmamıştı. Bu sözde masalın beni ne denli etkilediğini, uykumu kaçırdığını bir bilseniz! Canilik! Ruh bozukluğu! Bunu okuyan çocuğun psikolojiisini siz düşünün.

Ebeveynler çocuklarına otoriteyi sorgulamayı asla öğretmezler, çünkü ebeveynlerin kendileri zaten otorite figürleridir. Ev içinde kendi zırvalarının kuyusunu kazmak istemezler. Böylece aileler çocukları, çocuklar aileleri boğar, herkes birbirini boğar, bütün nesiller sik kafalı yetişir ve günümüzdeki toplumu oluştururlar ..

George Carlin

Semra Beynel, bir alıntı ekledi.
 09 May 16:59 · İnceledi

Ebeveynler Ve Çocuklar
Aile içi sohbetlerde gereksiz dedikodular , insanları çekiştirmeler, İş hayatında menfaat temin etmek için yapılan yağ çekmeler ....15-20 yıl boyunca çocuklar böyle bir bataklıkta yaşamak zorunda kalırlar.Aile büyükleriyse gençlerin kartallar gibi uçamadıklarını ve neden kanatsız kuşlar gibi olduklarına şaşırırlar. Anne ve babalara şunu sormak istiyorum : Siz çocuklarınızı eğitirken onlara kartal kanatları verdiğinizi düşünüyor musunuz? Yoksa kanatları daha ilk başlarda siz kendiniz mi kırdınız ?

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 146)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 146)
Semra Beynel, bir alıntı ekledi.
09 May 16:46 · İnceledi

Ebeveynler Ve Çocuklar
Anne ve babalar iyi düşünün ve vicdanınıza göre karar verin . Çocuklarınızı yetiştirdiğiniz ve onların kişiliklerinin şekillendiği aile ortamı zihinsel ve ruhsal olarak yeteri kadar iyi mi ?

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 145 - Yakamoz yayınevi)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 145 - Yakamoz yayınevi)
Semra Beynel, bir alıntı ekledi.
09 May 16:39 · İnceledi

Ebeveynler Ve Çocuklar
Anne babalar çocuklarıyla konuşmuyor , günlerini nasıl geçirdiklerini sormuyorlar.Zaman bulduklarında ellerine oyuncak,şeker verdikten sonra başlarını okşayarak "Hadi bir kenara çekilip oynayın " diyorlar .Bu , Aslında "Gözümüzün önünden kaybolun,Ne yaparsanız yapın, Yeter ki bizi rahatsız etmeyin ." demektir.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 144 - Yakamoz yayınevi)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 144 - Yakamoz yayınevi)