NigRa, bir alıntı ekledi.
23 May 12:02 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Gerçekten de, Lörien ülkesinde, Galadriel'in parmağında durmakta Üçler'den biri. Bu Nenya, Serttaşı Yüzüğü, ben de onun muhafızıyım.

Yüzüklerin Efendisi - I - Yüzük Kardeşliği, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi - I - Yüzük Kardeşliği, J. R. R. Tolkien
ecitah, Yüzüklerin Efendisi - III - Kralın Dönüşü'ü inceledi.
05 Nis 11:30 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Mükemmel. Tek kelimeyle mükemmel. Böylesine bir dünya yaratmak - ırklarıyla, bölgeleri, isimleri, dilleri, ovaları, çayırlarıyla - gerçekten benim gözümde dahiyane bir şey. Nasıl bir hayal gücüdür diyorum sürekli kendi kendime kitabı gördükçe. Filmlerini izledim evet, ama bu kadar başka ve muhteşem bir şey olacağını gerçekten tahmin etmiyordum. Hele ki kitabın son sayfalarındaki alfabeleri, yazım kurallarını, ırkların ayrı ayrı dillerini görünce bin volt yemiş gibi oldum.

Her şey sona yaklaştı... Frodo ve Sam Mordor'da; Aragorn, Legolas, Gimli, Gandalf ve nice güzel komutanlar savaşa hazır. Son darbeyi indirmenin zamanı geldi. "Hüküm Dağı'nda hüküm verilecek."

Ben bayıldım. Bu dünyayı zaten (bkz. ilk paragraf) baya bir övdüm. Dili de çok güzel kullanılmış. Betimlemeler zaten çok hoş kokulu ve çok naif yerler de yok değil. Ben çok beğendim, kesinlikle ama kesinlikle okuyun. Tüm kalbimle ve ruhumla tavsiye ediyorum. Galadriel'in ışığı sizlerle olsun daima!

Göknur Şahin Sarı, bir alıntı ekledi.
02 Nis 15:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Galadriel hk.
Latif! Bazen çiçek açmış ulu bir ağaç gibi, bazen kır bir fulyacık gibi, minik ve narin sanki. Elmas kadar sert, mehtap kadar yumuşak. Güneşin ışıkları kadar sıcak, yıldızlardaki buz kadar soğuk. Karlı bir dağ kadar mağrur ve ırak, baharda saçlarında papatyalarla gördüğüm genç kızlar kadar neşeli. Ama bütün bunların hiçbir manası yok ve demek istediğimi hiç anlatmıyor.

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 330 - Metis)Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 330 - Metis)
Göknur Şahin Sarı, Bitmemiş Öyküler'i inceledi.
 01 Şub 15:26 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitapta 1. Çağ, 2.çağ, 3.çağ ve çağlara dahil edilmemiş daha uzun zaman dilimleri içinde geçen hikayeler yer almakta. 1.çağda yer alan hikayelere Silmarillion'dan aşinayız. Tuor'un Voronwë ile beraber Gondolin'e nasıl ulaştığı ve daha aşina olduğumuz bir öykü olan Húrin'in çoçukları yer alıyor. 2. çağ öykülerinde ise Númenor halkı, yaşayışları ve gelmiş geçmiş Númenor kralları hakkında oldukça geniş bir bilgiye sahip oluyorsunuz. Bunun yanında Galadriel ve kocası Celeborn hakkında da karışık ama aydınlatıcı bir öykü yer alıyor. 3. çağda ise daha çok Yüzüklerin Efendisi atıflarıyla dolu öyküler var. Hiç bir çağa dahil edilmemiş öyküler aslında şimdiye kadar merak edip cevabını aradığım bir çok soruya yanıt oldu diyebilirim. Özellikle Istariler üzerine olan öykü merakla beklediğim bir bölümdü. Sık sık biraz da unutkanlıklarımdan kaynaklı geriye dönük okumaları çok yaptığım bir kitap oldu. Gerçekten açık bir zihinle okunması gerekiyor. Çoğu yerde kitaplar arası olan çelişkilerden ve dil üzerine yapılan incelemelerden bahsedilmiş. Eğer bu tarz incelemelerden hoşlanmıyorsanız notlar kısmı sıkıcı gelebilir. Onun haricinde seriye ve olaylara az çok hakimseniz keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.

Dünya değişti. Bunu suda hissediyorum. Toprakta hissediyorum. Havada kokusunu alıyorum.Bir zamanlar varolan kayboldu. Hatırlayanların hiçbiri artık yaşamıyor.

Galadriel

Yüzüklerin Efendisi-Yüzük Kardeşliği

Simurg (ϜϓſϞ), bir alıntı ekledi.
04 Eki 2017

Galadriel:– Şimdi dinlenin! Çünkü, hüzün ve zahmet sizi yormuş; bu gece huzurlu uyuyacaksınız

Yüzüklerin Efendisi, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi, J. R. R. Tolkien
Simurg (ϜϓſϞ), bir alıntı ekledi.
04 Eki 2017

Galadriel:
– Dünya değişti. Bunu suda hissediyorum. Toprakta hissediyorum. Havada kokusunu alıyorum. Bir zamanlar var olan kayboldu. Hatırlayanların hiçbiri artık yaşamıyor.

Yüzüklerin Efendisi, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi, J. R. R. Tolkien
Simurg (ϜϓſϞ), bir alıntı ekledi.
 04 Eki 2017

Galadriel:
– Bu görev size verildi Shirelı Frodo! Siz başaramazsanız, kimse başaramaz.

Yüzüklerin Efendisi, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi, J. R. R. Tolkien