Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,6/10  (1.201 Oy) · 
4.836 okunma  · 
1.027 beğeni  · 
20.176 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Meltem Parlak 
02 Tem 14:57 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

KAZANMAK ÜN VE TALİH ANLAMINA GELIR. KAYBETMEKSE ÖLÜM. ŞANS DAİMA SİZİNLE OLSUN. ACLIK OYUNLARI BASLASIN...

Bu seri ile tanışmak için epey geç kalmışım.. Tek kelime ile muhteşemdi.. Bitmek bilmeyen bir macera ve müthiş bir aşk.. Büyük bir merak ve heyecanla sayfaları çevirdim..

Capitol'ün egemenliği altında on iki mıntıka var. Zorlu hayat koşulları arasında mücadele veren yaşları 12 ile 18 arasında değişen 12 kız ve erkek, her yıl yapılan Açlık Oyunlarına katılıyorlar.. Kura sistemi ile seçiliyorlar ve oyun canlı yayında herkes tarafından izleniyor.. 16 yaşındaki Katniss de bunlardan biridir. Kardeşinin yerine geçerek ölüm cezası olarak gördüğü bu görevi üzerine alır.. Katniss hayatta kalabilecek mi ? Bir yandan hayatta kalmak için savaş verirken diğer yandan da duyguları ile boğuşmaktadır.. Kesinlikle tavsiye edeceğim harika bir kitap..

Filiz Dilek Yavuzer 
 23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayal gücü zengin biriyseniz, kitap okumak her zaman film seyretmenin üstündedir.

Filmi de çekilmiş olan kitapları okuduğumda, -eğer güzel yazılmışsa- filmini ne olursa olsun beğenemiyorum. O nedenle sadece filmini izlemiş ve 'kitabını okursam sıkılırım zaten biliyorum konuyu' diyenleriniz varsa onlara sesleniyorum. Bu kitabı gerçekten okuyun. İzlediğinizden daha keyifli olacağına eminim.

Yazar olay örgüsünü öyle güzel kurmuş ve karekteri öyle güzel anlatmış ki, adeta ben oldum. Şu dünyadan göçüp giderken 'Açlık Oyunu'da oynamadım' demem.

* Açlık oyunları kutlu olsun! Ve şans hep sizinle olsun!

Yağmur bulduk 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitaba bayıldım. Okuduğum en güzel kitaplardan. Kitap seri ve üç kitaptan oluşuyor. Açlık oyunları ateşi yakalamak ve alaycı kuş. Filmi var ve alaycı kuş kitabı iki fimden oluşuyor. Bazı anlamadığım kelimeler oldu ama onlarıda araştırarak öğrendim. Peeta mı? Gale mı? Diye sorarsanız kesinlikle Peeta derim. Ölmeden önce okumanız gereken kitaplar arasında.

Vildan Eyüpoğlu 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her ne kadar serinin son kitabını pek sevmesem de yazar olayları çok başarılı bir şekilde toparlamış.Özellikle konusunun farklı olması ve hiç kesilmeden sürükleyici bir şekilde devam etmesi okuyucu içine alıyor.
Nefes almadan okuyacağınıza emin olabilirsiniz.

ESRA ÖZGÜL 
13 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Lanetli gelecegimize merhaba deyin !
Gunumuz medya cagini,gosteri toplumunu,teshir heyecanini ve buyuk sirketlerin kolesi konumunda sekillenen bizleri nasil da guzel anlatiyor.
Bilimkurgu degil distopya romani...

arzu algayır 
16 May 16:14 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

filmlerini izledikten sonra kitabı okumak adedim değildir. Her zaman önce kitabı okur sonra filmi izlerim. bu benim için de bir ilk olacak ve muhtemelen kitaptan sonra filmleri çok anlamsız bulacağım.

MELİKE GÜL ÖZKAPLAN 
07 May 19:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Veeee 74. açlık oyunları başlasınnn ... en eğlendiğim sevdiğim macera kitaplarından biri... ayırdığınız vaktin karşılığını alıcağınıza inanıyorum... keyifli okumalar:)

Burhan Dalkılıç 
17 Nis 19:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okumamak için hiç bir sebebi olamaz insanın. En sevdiğim ve unutumadığım üçlemedir benim. Yanlız Kitabından sonra filmi izledim ve çok boş geldi bana film...

Ümran Canoğlu 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

seriyi çok severek okumuştum ve benim için çok etkileyiciydi hala aklımda kalan o büyüsü bozulmasın diye filmini izlemiş değilim izlersem o büyü bozulabilir:)

Döngüsel 
18 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Yıllar önce.. On yıl olmuş mudur? Olmuştur muhtemelen.. Bir arkadaş tavsiyesiyle serinin ilk kitabı ile tanıştım. Ne tanışmak ama! Tam bir haftada tüm seriyi okudum. Merak mı diyeyim, kitabın sürükleyiciliği mi diyeyim, yoksa boş zaman bolluğu mu diyeyim? Bilemiyorum. Bildiğim şey şu ki; o bir hafta sonunda gözlerimin feci derecede ağrıdığı, bir süre bu kadar uzun kitap okumamaya söz verdiğim olduğuydu. Okurken çok eğlendiğimi, film seyreder gibi sayfaların gözümde canlandığını hatırlıyorum. Okurken adeta yaşıyordum da. Hatta, muhakkak ben bu filmi bir yerde gördüm diyordum, öylesine tanıdıktı anlatılanlar. Belki Zeyna’yı canlandırmıştım gözümde. İster istemez savaşçı bir kadın kimliğine, Zeyna gibi sert hatlı bir kız yerleştirdim zihnime. Ve filmi çekildiğinde, masum suratlı Jennifer Lawrance’i görünce şok oldum bu yüzden. Bendeki vahşi kızla alakası yoktu gördüğüm Katniss’in. Hayal kırıklığı yaşamıştım. Olmamıştı bu.. Beğenemedim, izleyemedim devamını. Bendeki Katniss saklı kalsın bende. Bozmadım..