Adı:
Akıl Labirenti
Baskı tarihi:
Eylül 2012
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054629183
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Two Deaths of Daniel Hayes
Çeviri:
Dilan Toplu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Akıl Labirenti Okuyucuları Çözümü Zor Ama Heyecan Dolu Bir Mantık Oyununa Davet Ediyor

Kim olduğunuzu unutsaydınız kim olurdunuz?

Adam gözlerini açar, çıplak ve üşümüş ve boğulmak üzeredir. O ıssız okyanus kıyısında ondan başka kimse yoktur.

Tek hayat belirtisi az ilerideki içi boş bir BMW'dir. Bu pahalı arabada üstüne tam oturan bir kıyafet, hırpalanmış haldeki ayaklarına uyan bir çift ayakkabı, Rolex saat ve Daniel Hayes adına kayıtlı bir araba ruhsatı bulur.

Ancak bir sorun vardı. Kim olduğunu, orada ne yaptığını hatırlamıyordu. Geçmişi, anıları, pişmanlıkları silinip gitmişti. Hatırlayabildiği tek şey bir kadın yüzüydü. Onun kim olduğunu bulmaktan başka çaresi yoktu. Birden bu kadının hayali onun evi, dünyası, umudu olmuştu. Ve belki de kendine geri dönüşünün tek yolu. Ancak bu yol onu soğuk bir gerçeğe götürecekti: Oraya gittiğinde karşılaşacağı bu gerçek karşısında, akıl labirentinden çıkmak hiç de kolay olmayacaktı.

Farkında olmadığı şey ise; o geçmişinin peşindeyken, tüm ülke de onun peşindeydi.

"Sakey'i farklı kılan, onun detaycılığı, zekası, tutkusu ve heyecanı. Bu kitap akıllıca yazılmış satırlardan çok daha fazlası."
-Lee Child.-

"Hikaye sizi anında içine çekecek... Uykusuz gecelere hazır olun."
-Chicago Sun-Times-

"Tüyler ürpertici."
-Entertainment Weekly-

"Sonuna kadar zihninizi zorlayacak, sürükleyici bir gerilim."
-New York Times-

"Sakey bu kitapla ne kadar müthiş bir yazar olduğunu kanıtladı.
Olağanüstü bir eser."
-Michael Connelly-

"Mükemmel."
-The Huffington Post-

"Kitaba yatmadan önce başlayacaksanız, uykuyu unutun."
-Chicago Tribune-

"Gerilimi sürekli hissedeceğiniz, keskin dönüşlere sahip bir kitap. Tek kelimeyle sarsıcı.
-Library Journal-

"Kitabın başından kalkamayacaksınız."
-Gillian Flynn-

"Travmatik bir olay sonucu gelişen kedi fare oyunu."
-The Oregonian-

"Bu romanı okurken aynı anda hem James Cameron filmi izliyor hem de duygusal bir Alanis Morisette şarkısı dinliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sakey zoru başardı ve gerçek bir yıldız oldu."
-Crimespree-
(Tanıtım Bülteninden)
440 syf.
·10 günde·Beğendi·6/10
Dilini başlarda çok yadırgadığım - şimdi ne olmuştu? Burada ne işi vardı?- gibi cümlelerle zaman zaman bezdiren bir kitap oldu zamanla diline de alıştım. Yaklaşık 10 günde kitabı bitirebildim. Ortalama bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Güçlü diyaloglar pek fazla yok. Kendini arayan bir adamdan daha fazla düşünsel, sorgulayıcı konuşmalar beklerdim. Bulamadım. Yinede olay örgüsü güzeldi. Havada kalan şeyler oldu tabiki ama zeten kitap çok fazla içine almadı.
440 syf.
·9/10
Kendini arayan bir adamın muhteşem kurulanmış hayatı.İnsan kim olduğunu bilmeden nasıl yaşar? Yazar eserinde detaylara çok önem vermiş,sıkılmadan okunacak bir başyapıt...
 • Profesör
  7.9/10 (82 Oy)84 beğeni233 okunma55 alıntı2.808 gösterim
 • Akıl Oyunları
  8.1/10 (145 Oy)117 beğeni398 okunma53 alıntı3.860 gösterim
 • Histeri
  6.3/10 (79 Oy)33 beğeni218 okunma27 alıntı1.824 gösterim
 • Travma
  8.2/10 (101 Oy)91 beğeni265 okunma13 alıntı3.630 gösterim
 • Zaman Çarkı
  7.3/10 (167 Oy)129 beğeni458 okunma28 alıntı2.978 gösterim
 • Kayboluş
  7.6/10 (198 Oy)125 beğeni558 okunma25 alıntı3.666 gösterim
 • 26 Yazardan Tek Bir Hikaye: Adalet
  7.9/10 (82 Oy)57 beğeni202 okunma38 alıntı2.931 gösterim
 • Deja Vu
  8.0/10 (69 Oy)49 beğeni237 okunma18 alıntı1.925 gösterim
 • Şizofren
  7.9/10 (201 Oy)188 beğeni570 okunma142 alıntı9.691 gösterim
 • Psikoanalist
  8.1/10 (314 Oy)260 beğeni856 okunma364 alıntı6.277 gösterim
440 syf.
·8/10
Zihninizde oluşan "Bir gün hiçbir şey hatırlamayarak uyansanız kim olmak isterdiniz? " sorusuyla başlayan kitabın her satırı heyecan ve merak uyandırarak su gibi akıp gidiyor. Ünlü bir senaristin başından geçenlerin hafızasından silinmesi ile başlayan yeni hayatı, bu hayatı oluştururken farklı insanların birbirine ağ gibi bağlanmış aynı noktada birleşen yalanlarının yeni hayatının oluşumuna katkıları.
Kitaptaki olayların birbirleri ile bağlantısını en iyi özetleyen cümle bence buydu; "Ne buz dağının ne de Titanik'in kötü niyeti yoktu ama yine de inanılmaz bir kazanın parçaları olmuşlardı (sf.402)" Heyecan ve merak içinde, soluksuz okuyacak bir kitap arıyorsanız bence kesinlikle okumalısınız :)
#akıllabirenti #marcussakey #kitap #kitapkokusu
440 syf.
·33 günde·Beğendi·10/10
Ben kandi adıma konuşuyorum şu an ve bu kitap beni okumaya yönelten içimdeki okuma isteğini daha belirgin hale getiren kitap. Bu yüzden Marcus Sakey'e çok teşekkürler bu kitap bir muhteşem. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
440 syf.
·Puan vermedi
ilk defa bir kitabın ne arkasını okuyup ne yorumlarına bakıp elime alıp okumaya başladım. ve kesinlikle pişman olmadım.
kitabın başlarında ne diyor bu yahu dedirtiyor, zaman zaman sıkıcı oluyor ancak biraz sabrettikten sonra adeta gözünüzün önünden muhteşem kurgulanmış bir film geçiyor. anlatımı o kadar iyi değil, ya da çevirmenin başarısızlığı ama yine de kendini okutturan bir kitap. ilerledikçe ağzınızı açık bırakan, şaşırtıcı ayrıntılarla dolu, boş zamanımda ne okusam ne okusam diyorsanız düşünmeyin alın derim.
440 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
Daniel hayes kitabın kahramanı bir hafıza kaybıyla uyanıyor ve ondan sonra kim olmak isterse onu olacak. Hafızası yerine gelecek mi kim olduğunu hatırlayacak mi hep bi merak içinde oluyorsunuz. Hiç bitmeyen aksiyonu ile harika bir kitap
440 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kştap çok değişik gerçekten ama gerçekten okumanızı tavsiye ettiğim bir kitap kimin ne olduğunu bilmediğiniz bir kitap başları azıcık sıkıcı geçebilir ama kitabın sonlarının öyle güzel bir tadı var ki okumanızı çok tavsiye ederim
440 syf.
·7 günde·1/10
Senaryosu çalıntı gibi geldi. Terimlerinde ve cümlelerinde edebi bir incelik göremedim. Kesinlikle tavsiye etmem, senaryosu çoğu kez zorlama hissettiriyor. Çeviride çok kötü bazı bölümleri anlamadan devam ettim. Mevzuda en şaşalı olandan alınmış bir amerikakı yıldız aktris burdan nasıl edebi bir eser çıkardı zaten . okumayın derim zaman kaybı
440 syf.
·7 günde·7/10
Bol aksiyonlu, heyecanlı, sürükleyici, bilmeceli, zaman zaman romantik, eğlenceli kitapdır. Devam eden hikayede bazı tezatları veya mantıksız yerleri kafanıza takmayın, kısacası hata aramadan hikayeye bir bütün olarak bakarsanız eğlenirsiniz. Aksi takdirde zaten hiçbir kitaptan zevk alamazsınız. Keyifli okumalar.
440 syf.
·19 günde·5/10
ilkin çok sürükleyici olarak başlayan kitap, malesef devamını bu şekilde getirememiş. sonlarında biraz hareket katılmış. şahsen ben çok beğenemedim. bu yüzden bayağı sıkıldım okurken..
440 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Marcus Sakey en sevdiğim yazarların başında geliyor. Kitaplarını okudum. Bu adamın anlatımı olayları işleyişi ve tarzı bir harika. Özellikle bu kitapta çok iyi bir olay örgüsü, harika bir dil ve akıcı anlatım var. Karakterin iç sesi olsun, hafızasını kaybeden bir insan nasıl davranır neler yapar gibi bu tür psikolojik ve nörolojik olayları çok iyi hissettirip yaşattı Sakey bana. Konuya gelecek olursak. *** Daniel Hayes uyandığında kendini bir sahilde çıplak bulur. Etrafına baktığında bir Bmw görür. İçini incelendiğinde arabanın Daniel Hayes adına kayıtlı olduğunu görür. Arabanın içinde Rolex bir saat, üzerine tam olan elbiseler ve yıpranmış bir çift ayakkabı vardır. Bunların ne olduğuna dair hiç bir bilgisi yoktur. Aklı karışık bir halde nerede olduğunu anlamaya çalışır. Aklında sadece bir kadının siması ve bir çok cevapsız sorular vardır. Hiç bir şey hatırlayamaz. Arabaya biner ve bir bilinmeze doğru yol alır. Acaba aradığı cevapları bulabilecek midir?
440 syf.
·28 günde·7/10
Kitabın başını anlamayı beklemeyin geliştikçe detaylanan bi roman. İlerledikçe türk dizisi izliyor gibi oldum. Pek bi beklentiniz olmasın ama okunur. Aslında sıkıntı şu ki kitabın ismi ve sloganı sizi çok fazla beklentler içine sokuyor anlatım ve konu geride kalıyor.
Etrafına bakıp bir seçim yapar ve sonuçlarına katlanırsın, hayat budur. Kötü sonuçlar da adildir çünkü seni buna götürenler de senin tercihlerindir.
Marcus Sakey
Sayfa 65 - Koridor
Konuşmak insanların farkında olmadan yüzdüğü durağan ve önemli bir nehir gibiydi. Dinleseniz çok şey öğrenebilirdiniz.
Marcus Sakey
Sayfa 75 - Koridor Yayıncılık
Kontrolü ele geçirmenin en basit yolu; tavuğun tüylerini yolup onu bir avuç yeme muhtaç etmektir. Önce korkutarak gücü ele geçirirsin sonra da ne verirsen ver, karşındaki minnettar kalır.
Marcus Sakey
Sayfa 53 - Koridor
Merhaba kendim. Neler oldu biliyor musun? Başına neler geleceğine dair en ufak fikrin bile yok.
Marcus Sakey
Sayfa 236 - Koridor
Dünya bir oyun sahnesiydi ve parçalara gereğinden fazla değer verirsen kazanamazdın, onlar sadece amaca giden yolda birer maşaydılar.
Marcus Sakey
Sayfa 293 - Koridor
Anılar sadece işlerin o noktaya nasıl geldiğini anlatırken kullandığımız hikayeler.
Marcus Sakey
Sayfa 346 - Koridor

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Akıl Labirenti
Baskı tarihi:
Eylül 2012
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054629183
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Two Deaths of Daniel Hayes
Çeviri:
Dilan Toplu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Akıl Labirenti Okuyucuları Çözümü Zor Ama Heyecan Dolu Bir Mantık Oyununa Davet Ediyor

Kim olduğunuzu unutsaydınız kim olurdunuz?

Adam gözlerini açar, çıplak ve üşümüş ve boğulmak üzeredir. O ıssız okyanus kıyısında ondan başka kimse yoktur.

Tek hayat belirtisi az ilerideki içi boş bir BMW'dir. Bu pahalı arabada üstüne tam oturan bir kıyafet, hırpalanmış haldeki ayaklarına uyan bir çift ayakkabı, Rolex saat ve Daniel Hayes adına kayıtlı bir araba ruhsatı bulur.

Ancak bir sorun vardı. Kim olduğunu, orada ne yaptığını hatırlamıyordu. Geçmişi, anıları, pişmanlıkları silinip gitmişti. Hatırlayabildiği tek şey bir kadın yüzüydü. Onun kim olduğunu bulmaktan başka çaresi yoktu. Birden bu kadının hayali onun evi, dünyası, umudu olmuştu. Ve belki de kendine geri dönüşünün tek yolu. Ancak bu yol onu soğuk bir gerçeğe götürecekti: Oraya gittiğinde karşılaşacağı bu gerçek karşısında, akıl labirentinden çıkmak hiç de kolay olmayacaktı.

Farkında olmadığı şey ise; o geçmişinin peşindeyken, tüm ülke de onun peşindeydi.

"Sakey'i farklı kılan, onun detaycılığı, zekası, tutkusu ve heyecanı. Bu kitap akıllıca yazılmış satırlardan çok daha fazlası."
-Lee Child.-

"Hikaye sizi anında içine çekecek... Uykusuz gecelere hazır olun."
-Chicago Sun-Times-

"Tüyler ürpertici."
-Entertainment Weekly-

"Sonuna kadar zihninizi zorlayacak, sürükleyici bir gerilim."
-New York Times-

"Sakey bu kitapla ne kadar müthiş bir yazar olduğunu kanıtladı.
Olağanüstü bir eser."
-Michael Connelly-

"Mükemmel."
-The Huffington Post-

"Kitaba yatmadan önce başlayacaksanız, uykuyu unutun."
-Chicago Tribune-

"Gerilimi sürekli hissedeceğiniz, keskin dönüşlere sahip bir kitap. Tek kelimeyle sarsıcı.
-Library Journal-

"Kitabın başından kalkamayacaksınız."
-Gillian Flynn-

"Travmatik bir olay sonucu gelişen kedi fare oyunu."
-The Oregonian-

"Bu romanı okurken aynı anda hem James Cameron filmi izliyor hem de duygusal bir Alanis Morisette şarkısı dinliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sakey zoru başardı ve gerçek bir yıldız oldu."
-Crimespree-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 225 okur

 • Salih köse
 • Ahmet
 • Zehra Ocak
 • Hande Carver
 • Nev
 • Şeyma Çakır
 • Enes Balkan
 • Gökhan Apaydın
 • Fatma Yıldırım
 • Mehmet AKSU

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.8
14-17 Yaş
%7
18-24 Yaş
%26.8
25-34 Yaş
%23.9
35-44 Yaş
%29.6
45-54 Yaş
%8.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%70.1
Erkek
%29.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%14.6 (12)
9
%15.9 (13)
8
%31.7 (26)
7
%15.9 (13)
6
%9.8 (8)
5
%3.7 (3)
4
%6.1 (5)
3
%1.2 (1)
2
%0
1
%1.2 (1)