Adı:
Aldatmak
Alt başlık:
Mini Kitap
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
504
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750730535
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Yayınları
Baskılar:
Aldatmak
Aldatmak
... yaşadığım sokak, sokak lambaları, şu an içinde bulunduğum ev, salondaki mobilyalar, bir gün hepsi ortadan kaybolacak... tıpkı bedenim gibi. Ama bir şey var ki kâinatın ruhunda iz bırakacak: sevgim.
Linda ayrıcalıklı bir yaşama sahip olduğunun bilincinde.
Yine de her sabah yeni bir güne açtığı gözlerini hemen kapayası geliyor.
Arkadaşları ilaç kullanmasını öneriyor.
Oysa Linda'nın istediği hissizleşmek değil, yaşadığını hissetmek...
Çünkü yaşamak sevmektir.

Paulo Coelho Aldatmak'ta diğer kitaplarından farklı olarak kışkırtıcı, tene dokunan ve tutku dolu bir hikâyeyle çıkıyor okurun karşısına. Her şeyin mümkünmüş gibi sunulduğu bir dünyada, imkânsız aşkın izini sürüyor. Ruhun kuytularında kaybolmaya çekinmeden... Ne de olsa bazen kim olduğumuzu bulmamız için kendimizi kaybetmemiz gerekir.
275 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Hemen hemen herkesin ilgisini çekecek bir konuda P.Coelho'da yazmış. Kendi halinde ve tamamen sorunsuz gibi görünen, kocası ve ailesiyle de hiç bir çatışması ve problemi olmadığı halde, normal bir kadının "aniden ve tesadüfen mutsuz olduğunu farkedip", içindeki şeytanı ortaya çıkarıp, olmadık macera ve risklere girmesi bana oldukça uçuk geldi. Diyeceksiniz ki, "normal olan ve normal yaşam kalıpları içinde yaşayan biri için bu tip sıradışı yaşam tarzları tabii ki anormal gelecektir." Evlilik kurumunun sorgulanması, hemen hemen her evliliğin geçirdiği aşamaları irdeleyip, tartışması da ilginç geldi ve hoşuma gitti. Her zaman yaptığı gibi bu konuda da gerçekten güzel tespitler yapıp, işin felsefesine girmiş ki, bu kısmıyla okunmayı hak ediiyor.
275 syf.
Yıllar önce, şu an toy olduğuma inandığım bir dönemde okumuştum ama beğenememiştim.
Acaba yeniden okursam beğenir miyim diye düşündüm. Bu yüzden yeniden okuyayım dedim ve kitabı okudum. Ama anladım ki bu kitabı ilk okuduğum dönem ben toy bir çocuk olduğum için değil, kitap çok toy olduğu için beğenmemişim.

Linda hayatında herhangi bir maddi manevi eksiği olmayan yani güzel bir ailesi ve iyi bir eşi olan, lüks bir hayata sahip olan bir kadın. Bu kadınının psikolojisi bozuk olduğu için bu dengesizliği yaptığı davranışlara net yansıyor.
Bu kitapta eşini aldatan Linda’nın yaşadıkları ve ruh hali kaleme alınmış.
Yazar Linda’nın ruh halini anlatmaya - yazar erkek olduğu için midir, bilinmez- çalışsa da iyi anlatamamış. Belki de ben iyi anlayamadım!

Bu kitap çok popüler bir kitaptır ve çok iyi satış yapmış.
Bence çok satma nedenleri şunlardır:
1- Yazarın diğer kitaplarının kaliteli olması nedeniyle okurun aldanıp bu kitabı da satın alması.
2- Müstehcen anlatımların çok “cesur” bir şekilde yapılması.
3- Kitabın tanıtımlarında kitabın içinde bulunan çok güzel edebi cümlelerin ve alımlı felsefi cümlelerin alıntı yapılarak ya da dilden dile dolaştırılarak reklamı yapılmış ve kitap cezbedici hale getirilmiştir.

Okunacak bir kitap mı bilmiyorum ama ben içindeki bazı güzel cümleler haricinde bu kitabı beğendim, diyemem.

Saygılar...
275 syf.
·6/10
Paulo Coelho kitabı okumaya ilk başladığımda okunabilirlik düzeyi açısından farklı mı diye düşünmedim değil. Fakat ne yazık ki konusu son derece klişe, kahramanlar sıradan ve konular alakasız...

Sizden daha iyi bir performans beklerdim doğruyu söylemek gerekirse.
Hiçbir hissizlik, boşlukta bulunma hali aldatmayı meşru kılamaz.
En azından ben böyle düşünüyorum.

Müstehcen satırlar, kitap satışı için yeterli midir?
Veya neden bu yola başvurulur?
Edebiyat dünyası bence duraklama döneminde. Daha iyi eser bulamıyoruz ve hala eski yazarları okumaya devam ediyoruz.
271 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Paulo Coelho;okudugum en etkileyici kitaplardan birisi olan Simyacı''nin yazarı. Kendisi bana göre yani yazdıklarından çıkardığım sonuca göre hayatın anlamını çözmüş birisi.
Kitaplarındaki kullandığı sözlerden de bu anlaşılabiliyor.
Bu kitabini ise o kadar sevemedim. Bana biraz Madam Bovary i hatırlattı. Yani bir kadinin hayatından bunalmasini anlatıyor. Çok rahat bir hayat süren bu kadın bir gün eşini aldatıyor. Kitap tamamiyle bu yasak ilişkiyi ve kadının psikolojik durumunu ustaca anlatıyor. Kitaba 10 puan vermek yerine 1 puan kirmamin nedeni de bu.kadının kacamaklarini okumak pek hosuma gitmedi ama kesnlikle okunması gereken bi kitap.
Kesinlikle bu kitabi okuyamasaniz bile son 30 sayfasını okumalısınız!
Çünkü son sayfalarda anlattıkları yıllarca ugrasilsa da bulunamayacak türden derin ve erdemli sözler.
275 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Evli bir kadının kocası ve aşık olduğu adam arasında yaşadığı duygusal gerilimi ve depresyonu anlatan bir kitap. Kitabın en sevdiğim özelliği diliydi... Kitap benim olsa altını çizeceğim cümleleri her sayfada bulacağımdan eminim. Çok mantıklı, edebi ve insanı düşündüren cümlelerle anlatmış aldatmak konusunu Coelho. Evli, iki çocuklu ve hayatından gayette memnun bir kadın neden kocasını aldatma hatasına düşer, neden bu boşluk oluşur içinde bunu Linda'nın yaşadığı depresyonla anlatmış. Ve kitabın sonunu Sevgi'ye, Sevgi'nin gücüne bağlamış. Her şey biraz sevmekle başlar, sevgiyi arayan ve bulan huzuru da bulur, anladık Coelho :) Kitabın özellikle dilini sevdiğimi bir kez daha söyleyerek okumak isteyenlere tavsiye ederim. Ben çizemedim ama siz çizecek bir sürü cümle bulacaksınız :) iyi okumalar :)
275 syf.
·9 günde
Bir kadının 10 yıllık evliliğinden sonra yaptığı bir röportajında farkına vardığı rutin hayatını sorgulaması ile başlayan lisedeki aşkıyla karşılaştıktan sonra takıntılı bir aldatma serüvenine dönmesini konu alıyor kitap. Sonu hatasının geç de olsa farkına varması ve her şeye rağmen onu kabul eden kocasıyla olan evliliğini kurtarmasıyla son buluyor. Buna bir yamaç paraşütü yaptığı esnada hissettiği duyguları da etki ediyor. Şiddetle öneriyorum diyemesem de başarılı bir eser..
275 syf.
·2 günde
Haddimi aşan şeyler söylemek istemiyorum ama ilk hissettiğim şey ticari kaygıyla yazılmış bir kitap olduğunu düşünmek oldu. Temelde işlediği konu farklı versiyonlarla diğer kitaplarında da geçiyor. Sevgi üzerine felsefi yaklaşımlarla kısmen başarılı bulduğum halde genelde vasat bir kitap olarak değerlendiriyorum. Belli bir noktadan sonra sıradanlaşan ilerleme sıkıyor.
Bana en ilginç gelen şey anlatıcı rolündeki kadının; gazeteci, kadın, eşini aldatan kadın, sevgiyi arayan kadın, kendisini sorgulayan kadın her neyse işte kitaptaki üzerine düşen karakter olmaktan çıkarak bir bilgeye dönüşüyor olması. Bir bakıyorum kişisel gelişim kitaplarındaymış gibi bilgiler aktarıyor okuyucuya, hadi oradan diyorum karaktere bunları söyleyen sen değilsin, Paulo Coelho söylüyor bunları, o zaman da karakterle benim aramdaki –okuyucu ben- ilişki kopuyor, yapmacık oluyor.
Çok satılanlara girmesine de etki büyük ihtimalle kapaktaki kiraz, kitabın adı ve sonra birileri tarafından birilerine anlatılan cesurca yazılmış sevişme anlarıdır. Elinize aldığınızda hızlı bir şekilde tüketeceksinizdir, yazarımızın değindiği konu gerçek yaşamda mevcuttur buna itirazım yok ama daha değerli bir hale getirilebilirdi aslında bunu söyleten yazarın diğer eserleri… Yapabiliyor… Ya da ben önceden okuduklarımı, önceki okurluğumla yapabilir diye bellemişim.
275 syf.
·Beğendi·8/10
"Kim olduğumuzu bulmamız için kendimizi kaybetmemiz gerekecektir"
İsviçre'de yaşayan evli bir kadının, evliliğinden hayatından sıkılması yeni heyecanlar araması ve kocasını aldatması anlatılıyor. Bu aldatma kadına şehvetin geçici sevginin sonsuz olduğunu gösterecek kendisini ve evliliğini kurtaracaktır.
Ortadoğu'nun göbeğindeyseniz bu kitap size pek etki etmeyecektir:) Bizim yakındığımız şeylere bakın, birde onların yakındıklara şeylere bakın diyeceksinizdir.
275 syf.
·Beğendi·8/10
İsviçre'li , evli bir kadının eşini aldatmasını,sebeplerini anlatıyor...
Dört dörtlük bir eşi,iki çocuğu,ekonomisinin iyi olması,bir işi olması ve huzur içinde olmasına rağmen yaşadığı tatminsizlikler ve psikolojik durumu anlatılıyor... Neyse ki sonunda doğru yolu buluyor.Değişik bir Paulo Coelho kitabı...Alışılmışın dışında.
275 syf.
·9/10
Kendi arzuladığımız kişi değiliz. Toplumun talep ettiği kişiyiz. Anne babamızın istediği kişiyiz. Kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemeyiz, sevilmeye çok ihtiyacımız vardır. İşte bu yüzden en iyi yönlerimizi bastırırız. Rüyalarımızın ışığı olarak gördüğümüz şey yavaş yavaş kâbuslarımızın canavarına dönüşür. Gerçekleştirmediğimiz şeyler, yaşamadığımız olasılıklardır bunlar.
275 syf.
·7/10
Simyacı isimli kitabını merak ederken elime bu kitabı geçen yazar Aldatmak isimli kitabında oldukça akıcı bir üslupla Linda’nın gel gitlerini, bir yanda kocasını severken bir yandan da monotonlaşan ilişkisinde farklı bir heyacana yönelişini, çocukluk aşkıyla alevlenen ilişkisini anlatıyor. Kitap merak uyandırıcı ve sürükleyici.
275 syf.
·12 günde·8/10
Paulo Coelho’nun yalın ve seri anlatımı Aldatmak.
Acaba sadece evlilere mi tavsiye etmeliyim kitabı diye düşünüyorum.
Özellikle evli çiftlerde, sevgi tekdüzeliğe dayansa da aşk dayamaz ve ölür.

Karakterimiz Linda‘ya da eşinin sevgisi, iyi bir aileye sahip olması yetmez, ruhu doyuma ulaşmaz, aşk, Tutku, heyecan ister,
içgüdülerini kontrol edemez ve
evliliğine sadakatsizliğini katar.

Oysa Sevgiyi tekdüze yaşanan bir duygu değil de ince ince işleyerek yaşamak gerekir.

Okuyun.
Bir yandan hayatımda bir şeylerin değişeceğinden korkuyorum,
diğer yandan ise değişik bir şeyler yaşamayı arzuluyorum.
Paulo Coelho
Sayfa 45 - epub
Doğru erkeği sevmeyi öğrenmek mümkün müdür? Elbette mümkündür. Esas mesele, yoldan geçerken kapıyı açık görüp izinsiz içeri giren yanlış erkeği unutabilmektir.
Kim, “Sevgi her şeye yeter,” dediyse yalan söylemiş.
Yetmez, hiçbir zaman da yetmedi.
Esas sorun, insanların kitaplara ve filmlere inanmaları...
Paulo Coelho
Sayfa 112 - epub

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aldatmak
Alt başlık:
Mini Kitap
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
504
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750730535
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Yayınları
Baskılar:
Aldatmak
Aldatmak
... yaşadığım sokak, sokak lambaları, şu an içinde bulunduğum ev, salondaki mobilyalar, bir gün hepsi ortadan kaybolacak... tıpkı bedenim gibi. Ama bir şey var ki kâinatın ruhunda iz bırakacak: sevgim.
Linda ayrıcalıklı bir yaşama sahip olduğunun bilincinde.
Yine de her sabah yeni bir güne açtığı gözlerini hemen kapayası geliyor.
Arkadaşları ilaç kullanmasını öneriyor.
Oysa Linda'nın istediği hissizleşmek değil, yaşadığını hissetmek...
Çünkü yaşamak sevmektir.

Paulo Coelho Aldatmak'ta diğer kitaplarından farklı olarak kışkırtıcı, tene dokunan ve tutku dolu bir hikâyeyle çıkıyor okurun karşısına. Her şeyin mümkünmüş gibi sunulduğu bir dünyada, imkânsız aşkın izini sürüyor. Ruhun kuytularında kaybolmaya çekinmeden... Ne de olsa bazen kim olduğumuzu bulmamız için kendimizi kaybetmemiz gerekir.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları