Altın Işık

·
Okunma
·
Beğeni
·
2908
Gösterim
Adı:
Altın Işık
Baskı tarihi:
14 Aralık 2014
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755017440
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Erdem Çocuk Yayınları
Türk milleti olarak sahip olduğumuz değerleri, sonraki nesillere aktarmak amacıyla Ziya Gökalp’in kaleme aldığı masallardan oluşuyor. Yirmi masalın yer aldığı kitap, gençlerimize birçok olumlu duyguyu anlatması açısından önemli.
240 syf.
·1 günde·8/10
Altın ışık masal ve şiirlerden oluşan bir kitap. Ziya Gökalp yeni Türk devletinin yolunu çizerken sadece yetişkinleri değil çocukları da düşünmüş. Küçük Prens ve Küçük Kara balık kadar etkileyici ve öğreticiydi. Bu kadar az bilinmesine şaşırdım doğrusu. Gayet akıcı ve sade. Çocuklarınıza okumanız ve okutmanız dileğiyle.

Keyifli okumalar diler, böyle güzel bir mecrayı bizlere sunduğu için 1K ekibine teşekkür ederim.
240 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitap halk hikayelerinden oluşuyor. Her ne kadar çocuk kitabı olarak görünsede her bireyin bir kere de olsa okumasından yanayım. Hikayeler de bir kültür aktarıcısıdır. Buradaki hikayelerde dürüstlük, çalışkanlık,iyilik ve erdemlilik vurgulanmış. Ziya Gökalp çocuklara Türk kültürünün küçük yaşlarda verilmesi düşüncesinden yola çıkarak böyle bir eser kaleme almış. Çünkü Gökalp edebiyatı kültürü aktarmada bir araç olarak görmüş ve her çocuğun kültürünü bilerek yetişmesi gerektiğine inanmıştır.
240 syf.
·1 günde·5/10
Çocuklara tarih bilgisi vermek ve milli şuur oluşturmak üzere yazılmış hikayelerden oluşan bu kitabı çocuklarımızın erken yaşlarda, yetişkinlerin geç de olsa okumalarını tavsiye ederim.
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
MALAZGİRT
Git söyle kayserine biz sulhu çok severiz
Lakin harbe girersek,insan değil ejderiz
İslamiyet güneştir bizde onun kıvılcımı
Yenmeden kına sokmam,
çekersem eğer kılıncımı

okuması kolay akıcı bir kitap
okunmasını tavsiye ederim
özellikle ilköğretim çağındaki çocukların okuması daha faydalı olur.
240 syf.
·
Altın ışık kitabının adının neden altın ışık olduğunu hatırlamıyorum. Bu kitabın içinde bir çok hikaye var ve hepsinin sonuda kötü. Genellikle masallardan ve halk hikayelerinden oluşuyor.
56 syf.
·Puan vermedi
Masalların çocukların okuması için doğru olduğunu düşünmüyorum, evet tarih şuuru verebilecek tatlı masallar,evet maceralarıyla akıcı ve eğlenerek okunacak bir kitap. Lakin içinde yanlış davranışlar oluşturabilecek unsurlar fazla. Söylediğim bölümleri okurken benim bile şoka uğradığımı itiraf etmeliyim.
240 syf.
Gökalp'in çok değerli eserlerindendir. Özellikle milli şuuru çocuklara anlatmak için seçilecek harika bir kitap. Döneminin en üretkenlerinden olan büyük fikir adamı Gökalp bu kitapla büyük-küçük herkesi Türk Dünyası yolculuğuna çıkarıyor ve haykıyor ; ''Türküz, varacağız Kızıl Elma'ya!''
320 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitabın içinde yok yok. Masallar, kıssadan hisse veren beyitli şiirler. Tabi bunlara geçmeden önce Ziya Gökalp'in hayatının anlatılması vs.
Halka ders niteliği olan şiirleri mevcut. Kitap günümüz Türkçesi diliyle yazılmış fakat ara sıra eski kelimelerde mevcut, lakin onların açıklamaları ya da karşılıkları dipnot olarak düşülmüş.
102 syf.
·2 günde
Kitap, birbirinden anlamlı masalsı hikayelerden oluşuyor. Hikayeleri okuyunca ne kadar zor zamanlarda ama bir o kadar da gerçek duygu ve hissiyatın yaşandığını anlayabiliyorsunuz. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim .
240 syf.
·Beğendi·10/10
Türk çocuklarına tarih bilinci vermek,onları tarihlerine yöneltmek ve geçmişlerini sevdirerek onların milliyetçi çocuklar olmasını amaçlayan masal kitabı.Gayet başarılı ve yerinde bir eser.
188 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Çok anlamlı, manevi yönü güçlü masallar içeren bir kitap. Bazı masallar küçükler için pek de iyi olmayabilir ama genelinde büyüğünden küçüğüne herkesin okuyabileceği bir kitap. Manzum ve mensur eserlerden oluşuyor. Malazgirt Muharebesi'ni anlatan bir tiyatro oyunu da mevcut. Okuması zevkli bir günde biten akıcı bir eser.
240 syf.
·Beğendi·8/10
Cümleten Günaydın arkadaşlar. Siz hiç sabahın 04.00’da kalkıp bir tatil gününü heba ettiğinizde mutlu oldunuz mu? Ben oldum sanırım bilemiyorum. Ne hikmetse bugün 16.00’da da sınavım var. Hayırlısı olsun.
Keloğlan, Tembel Ahmet, Kuğular, Nar Tanesi ya da Düzme Keloğlan, Keşiş Ne Gördün, Pekmezci Anne, Yılan Beyle Peltan Bey… Güzel hikayeler ve insana hoş geliyor. Ziya Gökalp işte. Hakkında konuşulacak çok konu var ama sabah sabah öyle uyku bastırdı ki. Keyifli okumalar, mutlu sabahlar arkadaşlar..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Altın Işık
Baskı tarihi:
14 Aralık 2014
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755017440
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Erdem Çocuk Yayınları
Türk milleti olarak sahip olduğumuz değerleri, sonraki nesillere aktarmak amacıyla Ziya Gökalp’in kaleme aldığı masallardan oluşuyor. Yirmi masalın yer aldığı kitap, gençlerimize birçok olumlu duyguyu anlatması açısından önemli.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 2 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0