Aşk Meclisi

6,8/10  (10 Oy) · 
45 okunma  · 
5 beğeni  · 
782 gösterim
Bir Eroinmanın Gerçek Günlüğünden Uyuşturucu Gerçeğini Tüm Çıplaklığıyla Göz Önüne Seren Çarpıcı ve Sarsıcı Bir Yaşam Öyküsü!...

"Sen ve ben artık yalnızlığımıza âşık olmuş iki insanız. Bizim bu yalnız dünyamıza şafak atmaz, gün doğmuş. Gergin, donuk, yamyassı dünyamızda katılaşıp kaldık bir kristal taşı gibi. Çığlık çığlığa bir gecenin içinde, ikiye ayrılmış karanlık bir gökyüzünde, kan içindeki bir şırınganın ucunda, sahipsiz bir gölge olmuş ve hiç kimsenin istemediği yürek karası düşlerin kanatlanmış ölüleri gibiyiz ikimiz. Sen ve ben...İkimiz..."

Bu kitapta bir eroinmanın dilinden yaşam, ölüm ve aşk arasındaki paradoksu okuyacaksınız. Hangisi daha büyük suç? Eroinman olmak mı? Eroinman olmaya sebep olmak mı?

Her zaman çok satan ve çok okunan Sevmek Zorunda Değilsin Beni, Yatağımdaki Yabancı, İki Kişilik Yalnızlık, Bana Sırtını Dönme, Etekli İktidar kitaplarının yazarı Sinan Akyüz'den uyuşturucu gerçeğini tüm çıplaklığıyla göz önüne seren, çarpıcı ve sarsıcı bir yaşamöyküsü...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  262
 • ISBN:
  9786051061993
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:

Yarım bırakmamak için günlerdir direniyorum ama olmadı maalesef, gerçek hayat hikayelerini okumayı sevmişimdir her zaman ama çok basit anlatım, sanki komşu teyzeden, birisinin hikayesini dinliyormuşsnuz gibi karakterlere adapte olamadım, konunun içine müdahil olamadım derken kitap yarım kaldı.
Eroin bağımlısı bir genç var ailesinin sorumsuzluğu, sevgi ve saygı eksikliğinden bu hale geldiğini aslında kendisinden çok anne babasının suçlu olduğunu anlatmaya çalışıyor. En son bir krizinde hastaneye arkadaşları tarafından kaldırılıyor ve bütün hikayeyi günlük yazarak en başından anlatmaya başlıyor.

Tavsiye edemem ama okursanız İyi okumalar dilerim.

Ceren Acer 
27 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

SİNAN AKYÜZ kalemine kelimeler kifayetsiz... Kalemine bir kez daha hayran bıraktı Aşk Meclisi romanıyla... Gerçek yaşanmışlıklar, yıpranmış eroinmanlar, ölümler, bol bol gözyaşı okuyucuyu son sayfaya kadar yalnız bırakmıyor. Kitap çabuk bitiyor ama bu esnada siz de bitiyorsunuz. Bu romanı okuyup etkilenmeyen yoktur sanırım. SİNAN AKYÜZ bu kitabını biz okurlarına sunmak için belli ki derin araştırmalar içine girmiş. Gayette etkileyici ve profesyonel bir kitap olmuş bence. Okumayanlara tavsiye ederim. Yazara ve Alfa Yayınlarına sonsuz teşekkürler.

Nurten Ulaba 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın kalemine yüreğine sağlık .Ülkenin sorunlarını romanlaştırarak yazıyor .Ürpererek okudum adeta yüreğim ezildi .Ülkemizin gerçeğini bir kez daha anlamış oldum. Şunu düşündüm bu esrarın eroinin batağına üşen insanlar sadece sahipsiz olanlar değil .Demek ki ne yaparsak yapalım bazen kaderimizi yaşamak zorunda kalıyoruz çırpındıkça batıyoruz.
Bu tür bataklıklara düşenler ne bizden daha salak veya biz onlardan daha akıllı değiliz. Demek ki zayıf fıtratta yaratılmışlar yaşadıkları da üzerine tuzu biberi oluyor. Herkesin yaşadığı sorunlar sıkıntılar var bunun üstesinden gelmek için Allah akıl vermiş irade vermiş, üstelik dini kurallar koymuş , devlet yasaları koymuş. Bütün bunlara karşı insanlar naasıl hayatını hiçe sayar arkasından da sevdiklerini sürükler hiç anlayamıyorum.
Sadece şükür ediyorum bu tür sınava tabi tutulmadığımız için .Bu , narkotik ekipleri nerde .Ancak birisi ölünce mi haber oluyor, gazeteciler nerde? Yazık değil mi bu gençlere bunu engelleyecek tek kurum devlettir. Çünkü bu tür içkilere meyilli insanımız çok .Sigara da bunlardan biri alışan kurtulamıyor.
Kitabı bitirdim ama etkisinden bir türlü kurtulamıyorum ..Aklımda almıyor mutlaka okunmalı okutulmalı......Hayat güzel her şeye rağmen yaşamaya değer elbette ki bir o kadar da zor. Zor olduğu için yaşam güzel. Zorluk olmayan bir şeyde tat olur mu zevk olur mu ?

Moon light 
06 Oca 16:11 · Kitabı okudu · 4 günde

Bence kitabın adı ile içeriği çok alakasız. Ayrıca kitap zaten bir günlükten alınmış. Yazarının Sinan Akyüz olması çok saçma. Yazar adı olarak günlük sahibinin adı olmalıydı.

Tuncay YILDIRIM 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir eroinmanın yaşam öyküsünü anlatan kitapta hüzün isyan ve acınası hayat hikayeleri var. Aile içi sorumsuzluklar biraz abartılı anlatılmış. Çok beğendim diyemeyeceğim.

Kitaptan 6 Alıntı

Mehmet YILDIRIM 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Yüksek eğitim görmüş insanlara sadece diploma veriyorlar.Bir insanın entelektüel birikimi okuduğu kitaplarla alakalıdır.

Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 35)Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 35)
Mehmet YILDIRIM 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Evlilik bağınıza dikkat edin de kötü bir bağ olmasın. Çok acele bağ kurarsanız eğer, çıkan sonuç evliliğin yıkılması olur. Ailenin yıkılması olur. Çocukların yıkılması olur.

Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 6)Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 6)
ümran karaca 
18 Oca 15:37 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sen ve ben artık yalnızlığımıza âşık olmuş iki insanız Bizim bu yalnız dünyamızda şafak atmaz,gün doğmaz. Gergin, donuk, yamyassı dünyamızda katılaşıp kaldık bir kristal taşı gibi.Çığlık çığlığa bir gecenin içinde, ikiye ayrılmış karanlık bir gökyüzünde, kan içindeki bir şırınganın ucunda, sahipsiz bir gölge olmuş ve hiç kimsenin istemediği yürek karası düşlerin kanatlanmış ölüleri gibiyiz ikimiz. Sen ve ben... İkimiz...

Aşk Meclisi, Sinan AkyüzAşk Meclisi, Sinan Akyüz
Mehmet YILDIRIM 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Çünkü ben korkunç acılar içinde inleyerek can verecek kadar büyük günahlar işlemedim

Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 4)Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 4)