Aşk Meclisi

6,6/10  (16 Oy) · 
58 okunma  · 
9 beğeni  · 
864 gösterim
Bir Eroinmanın Gerçek Günlüğünden Uyuşturucu Gerçeğini Tüm Çıplaklığıyla Göz Önüne Seren Çarpıcı ve Sarsıcı Bir Yaşam Öyküsü!...

"Sen ve ben artık yalnızlığımıza âşık olmuş iki insanız. Bizim bu yalnız dünyamıza şafak atmaz, gün doğmuş. Gergin, donuk, yamyassı dünyamızda katılaşıp kaldık bir kristal taşı gibi. Çığlık çığlığa bir gecenin içinde, ikiye ayrılmış karanlık bir gökyüzünde, kan içindeki bir şırınganın ucunda, sahipsiz bir gölge olmuş ve hiç kimsenin istemediği yürek karası düşlerin kanatlanmış ölüleri gibiyiz ikimiz. Sen ve ben...İkimiz..."

Bu kitapta bir eroinmanın dilinden yaşam, ölüm ve aşk arasındaki paradoksu okuyacaksınız. Hangisi daha büyük suç? Eroinman olmak mı? Eroinman olmaya sebep olmak mı?

Her zaman çok satan ve çok okunan Sevmek Zorunda Değilsin Beni, Yatağımdaki Yabancı, İki Kişilik Yalnızlık, Bana Sırtını Dönme, Etekli İktidar kitaplarının yazarı Sinan Akyüz'den uyuşturucu gerçeğini tüm çıplaklığıyla göz önüne seren, çarpıcı ve sarsıcı bir yaşamöyküsü...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  262
 • ISBN:
  9786051061993
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:

Yarım bırakmamak için günlerdir direniyorum ama olmadı maalesef, gerçek hayat hikayelerini okumayı sevmişimdir her zaman ama çok basit anlatım, sanki komşu teyzeden, birisinin hikayesini dinliyormuşsnuz gibi karakterlere adapte olamadım, konunun içine müdahil olamadım derken kitap yarım kaldı.
Eroin bağımlısı bir genç var ailesinin sorumsuzluğu, sevgi ve saygı eksikliğinden bu hale geldiğini aslında kendisinden çok anne babasının suçlu olduğunu anlatmaya çalışıyor. En son bir krizinde hastaneye arkadaşları tarafından kaldırılıyor ve bütün hikayeyi günlük yazarak en başından anlatmaya başlıyor.

Tavsiye edemem ama okursanız İyi okumalar dilerim.

Ceren Acer 
27 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

SİNAN AKYÜZ kalemine kelimeler kifayetsiz... Kalemine bir kez daha hayran bıraktı Aşk Meclisi romanıyla... Gerçek yaşanmışlıklar, yıpranmış eroinmanlar, ölümler, bol bol gözyaşı okuyucuyu son sayfaya kadar yalnız bırakmıyor. Kitap çabuk bitiyor ama bu esnada siz de bitiyorsunuz. Bu romanı okuyup etkilenmeyen yoktur sanırım. SİNAN AKYÜZ bu kitabını biz okurlarına sunmak için belli ki derin araştırmalar içine girmiş. Gayette etkileyici ve profesyonel bir kitap olmuş bence. Okumayanlara tavsiye ederim. Yazara ve Alfa Yayınlarına sonsuz teşekkürler.

Milena 
27 Haz 17:00 · Kitabı okudu · 1 günde · 3/10 puan

Ergenlik cağında okunabilecek kitaplardan bence .Bir eroinmanın ( güya) yaşadığı gerçek hikaye. Basit bir kitap bence başka şeyler okuyun .

Nurten Ulaba 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın kalemine yüreğine sağlık .Ülkenin sorunlarını romanlaştırarak yazıyor .Ürpererek okudum adeta yüreğim ezildi .Ülkemizin gerçeğini bir kez daha anlamış oldum. Şunu düşündüm bu esrarın eroinin batağına üşen insanlar sadece sahipsiz olanlar değil .Demek ki ne yaparsak yapalım bazen kaderimizi yaşamak zorunda kalıyoruz çırpındıkça batıyoruz.
Bu tür bataklıklara düşenler ne bizden daha salak veya biz onlardan daha akıllı değiliz. Demek ki zayıf fıtratta yaratılmışlar yaşadıkları da üzerine tuzu biberi oluyor. Herkesin yaşadığı sorunlar sıkıntılar var bunun üstesinden gelmek için Allah akıl vermiş irade vermiş, üstelik dini kurallar koymuş , devlet yasaları koymuş. Bütün bunlara karşı insanlar naasıl hayatını hiçe sayar arkasından da sevdiklerini sürükler hiç anlayamıyorum.
Sadece şükür ediyorum bu tür sınava tabi tutulmadığımız için .Bu , narkotik ekipleri nerde .Ancak birisi ölünce mi haber oluyor, gazeteciler nerde? Yazık değil mi bu gençlere bunu engelleyecek tek kurum devlettir. Çünkü bu tür içkilere meyilli insanımız çok .Sigara da bunlardan biri alışan kurtulamıyor.
Kitabı bitirdim ama etkisinden bir türlü kurtulamıyorum ..Aklımda almıyor mutlaka okunmalı okutulmalı......Hayat güzel her şeye rağmen yaşamaya değer elbette ki bir o kadar da zor. Zor olduğu için yaşam güzel. Zorluk olmayan bir şeyde tat olur mu zevk olur mu ?

Rabia Dorum 
06 Ağu 22:30 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Her yaştan insanın okuması gereken bir kitap.. Kitabın başında yazarın basit cümleler kurması beni şaşırtmıştı. En sevdiğim yazarlardan biri olduğu için hayal kırıklığına uğradım. Kitabı yarım bırakmayı bile düşündüm. İyi ki devam etmişim. Basit cümleler kurmasının sebebini kitabın sonunda yazarın düşüncelerinden çok daha iyi anladım. Yaşamdan birinin zorlu hayatını ele alan bu kitap size; kişiyi yargılamadan önce dinlemenin önemini kavratacak..

Tuğçe Gökalp 
20 Tem 02:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gerçek bir günlükten yola çıkılarak yazılmış bir roman.Kahramanlarımızın isimleri değiştirilmiş.Aşk meclisinde bir eroinmanın hikayesi anlatılıyor..Aşk meclisi eroinmanın mı yoksa O'nu eroin kullanmaya iten çevrenin mi suçlu olduğunu sorguluyor bir yandan.Sanıldığı gibi bir aşk kitabı değil.Daha çok eroinman bir kişinin acı dolu öyküsü.Bitişi Kanat Güner'de olduğu gibi hüzünlü mü? Okuyun derim.Aşk meclisini Okuyarak bunu öğrenebilirsiniz!

Moon light 
06 Oca 16:11 · Kitabı okudu · 4 günde

Bence kitabın adı ile içeriği çok alakasız. Ayrıca kitap zaten bir günlükten alınmış. Yazarının Sinan Akyüz olması çok saçma. Yazar adı olarak günlük sahibinin adı olmalıydı.

Tuncay YILDIRIM 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir eroinmanın yaşam öyküsünü anlatan kitapta hüzün isyan ve acınası hayat hikayeleri var. Aile içi sorumsuzluklar biraz abartılı anlatılmış. Çok beğendim diyemeyeceğim.

Kitaptan 8 Alıntı

Darcy 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Yüksek eğitim görmüş insanlara sadece diploma veriyorlar.Bir insanın entelektüel birikimi okuduğu kitaplarla alakalıdır.

Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 35)Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 35)
Darcy 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Evlilik bağınıza dikkat edin de kötü bir bağ olmasın. Çok acele bağ kurarsanız eğer, çıkan sonuç evliliğin yıkılması olur. Ailenin yıkılması olur. Çocukların yıkılması olur.

Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 6)Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 6)
hamlet 
18 Oca 15:37 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sen ve ben artık yalnızlığımıza âşık olmuş iki insanız Bizim bu yalnız dünyamızda şafak atmaz,gün doğmaz. Gergin, donuk, yamyassı dünyamızda katılaşıp kaldık bir kristal taşı gibi.Çığlık çığlığa bir gecenin içinde, ikiye ayrılmış karanlık bir gökyüzünde, kan içindeki bir şırınganın ucunda, sahipsiz bir gölge olmuş ve hiç kimsenin istemediği yürek karası düşlerin kanatlanmış ölüleri gibiyiz ikimiz. Sen ve ben... İkimiz...

Aşk Meclisi, Sinan AkyüzAşk Meclisi, Sinan Akyüz
yesim ulus 
04 Nis 14:54 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Benim gittiğim bu yoldan başka genç insanların gelmesini kesinlikle istemiyorum. Şunu bilin ki ey gençler; Benim yolum çıkmaz bir yol.
Şunu bilin ki ey anne, babalar; Benim yolum aynı zamanda herkesin yolu.

Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 50)Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 50)
Darcy 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Çünkü ben korkunç acılar içinde inleyerek can verecek kadar büyük günahlar işlemedim

Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 4)Aşk Meclisi, Sinan Akyüz (Sayfa 4)