Aşkın Cep Defteri

8,0/10  (15 Oy) · 
57 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.210 gösterim
Murathan Mungan’ın yeni kitabı çok ilgi görecek. “Yazınca da Geçmiyor”, “Kedi Kapısı”, “Fal Metinleri”, “Bende Kalanlar” ve “Aşkın Cep Defteri” başlıklı beş bölümden oluşan ve bilinen edebi türlerden birine kolay dahil edilemeyecek olan kitapta şiir, öykü, metin ve aforizmalar yer alıyor. Bir deftere yazılabilecek şeyler... Aşk her zaman ardında okunacak bir şeyler bırakır.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789753428590
 • Yayınevi:
  Metis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sümeyye Nevra Yıldız 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Okuduğum en iyi denemelerdendi muhakkak. Ön yargım nedeniyle Murathan Munganın daha ağır bir dil kullandığını sanıyordum ama yanılmışım dili içten bir şekilde kullanmış. Samimi bir kitaptı ve başlarda kitabın hüznüne katıldığımı söylemeliyim. Kısa sözlerin olduğu bölümle çok hoşuma gitti. Sözlerin bazılarında bencilliğimi fark ettiğim, hatalarımı gördüğüm oldu. Murathan Munganın bakış açısıyla bakmak çok iyi geldi. Ve ayrıca kitabın şekli çok hoşuma gitti. Sayfa kenarları katlanınca çok sinir oldurdum köşeli olmaması çok hoş olmuş.

Özlem Akbaş 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sanırım başucu kitabım oldu.Bitireli uzun zaman olmasına karşın, sık sık karıştırma ihtiyacı duyuyorum.Murathan Mungan aşkı her açıdan incelemiş.

Arzu Bozdemir 
15 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitaplığımın en tatlılarındandır, ara ara sıklıkla elime alır rastgele bi sayfa çevirip okur gülümserim.

Kitaptan 89 Alıntı

Bir akşamüstü yanımızda kimsecikler olmaz; ya da olması gerekenler yanımızdakiler değildir...

Aşkın Cep Defteri, Murathan MunganAşkın Cep Defteri, Murathan Mungan
Arhon 
26 May 2016 · Kitabı okudu

Bazı insanların yüzü buralı değildir. Görür görmez anlarsınız. Çekip gideceklerdir, hem de ilk fırsatta. Dolayısıyla onlara bakarken onları yaşanan anın boşluğuna çivilemek istercesine bütün gözlerinizle bakarsınız. İleride anımsamanızı kolaylaştıracağına inandığınız dipdiri bir dikkatle bakarsınız. Sonradan yaşadıklarınız ne olursa olsun, ilk bakışta gördükleriniz doğru çıkar. Çekip giderler gene de. Yazınızda yazılıdır bu.
Bakışlarınızda da.

Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 83 - Metis Yayıncılık)Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 83 - Metis Yayıncılık)
Meyrem KARADENİZ 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Zamanın unutturduklarıyla fotoğrafların hatırlattıkları içimizde çarpışır.

Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 55 - Metis)Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 55 - Metis)

Kader, aradığı kişiyi insanın karşısına her seferinde kapı komşusu olarak çıkarmaz. Uzakları yakın etmek size düşer. Haritaları seviniz.

Aşkın Cep Defteri, Murathan MunganAşkın Cep Defteri, Murathan Mungan
Arhon 
 04 Haz 2016 · Kitabı okudu

Aşk
Bazen onu birine anlatırken fark edersin aşık olduğunu. Bazen de anlata anlata aşık olursun.

Aşkın Cep Defteri, Murathan MunganAşkın Cep Defteri, Murathan Mungan
Arhon 
 26 May 2016 · Kitabı okudu

Aşk
Bazı aşklar kendi yangınında ölür. Yeterince tutuşmadan, alevine doymadan kül olur. Erken rüzgar, fazla har, ne derseniz deyin artık. Geçip gitmiştir.

Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 85 - Metis Yayıncılık)Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 85 - Metis Yayıncılık)
Arhon 
 26 May 2016 · Kitabı okudu

Sokakta oynayan çocuk bilir, pencerede kendini bekleyenin gece de orada durduğunu. dizi berelendiğinde, canı yandığında, dışarıda yapamadığında, sokaktan bıktığında, geri dönebileceği bir evin varlığını; o evin kapısının daha o çalmadan açılacağını, onu, orada sıcak ve şefkatli bir göğsün bekleyeceğini, saçlarının okşanarak uyutulacağını, her şeyin unutulup, her şeyin yeniden başlayacağını bilir.

Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 36)Aşkın Cep Defteri, Murathan Mungan (Sayfa 36)