Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım

7,2/10  (21 Oy) · 
36 okunma  · 
12 beğeni  · 
898 gösterim
"Bu bağımlılık yaratan kitap için programınızda yer açın. Şaşırtıcı, duygusal, asla unutamayacağınız bir aşkın muhteşem öyküsü."
-Deb Caletti-

O geceki kaza her şeyi değiştirdi… Şimdi, kazadan beş yıl sonra Rachel'ın hayatı paramparça. Babası ölümcül hasta. Küçük bir apartman dairesinde yaşıyor, sonu olmayan bir işte çalışıyor ve yüzündeki derin bir yara iziyle birlikte, en sevdiği kişinin ölümünden kendisini sorumlu tutuyor. Zamanı geri almak için her şeyini verirdi. Ama hayat buna asla müsaade etmez. Yoksa eder mi?

O geceki kaza her şeyi değiştirdi… Yine, kazadan beş yıl sonra, Rachel'ın hayatı bu kez mükemmel. Harika bir nişanlısı, onu sevgiyle kucaklayan eskisi gibi sağlıklı babası, çevresini saran dostları ve hep hayalini kurduğu bir işi var. Fakat Rachel neden diğer hayatının anılarını gözünün önünden silemiyor? Hangi hayatı gerçek, hangisi halüsinasyon?

Son sayfaları okurken, birkaç damla gözyaşının gözlerinizden gizlice o sayfalara aktığını fark etmeyeceksiniz bile… 
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  326
 • ISBN:
  9786054629664
 • Orijinal Adı:
  Fractured
 • Çeviri:
  Belgin Seven Haktanır
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Emine Vargılı 
28 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Korkunç bir araba kazasından sonra yaşanılacak iki farklı hayat: Birinde hasta bir baba, kötü bir iş ve pişmanlıkla geçen bir beş yıl, diğer hayatta ise yine bir beş yıl ama bu sefer hasta olan baba iyileşmiş, iyi bir üniversitesi de okunulmuş, tam hayalindeki işi yapıyor ve mükemmel bir nişanlı... Peki gerçek mutluluk hangisinde? Yazar dilini o kadar çarpıcı kullanmış ki hayran olmamak elde değil. Kitap son üç sayfasına ne kadar sonla ile ilgili en ufak bir ipucu vermiyor bu beni daha da meraklandırdı doğrusu. Sonuç olarak kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Fatoş Çetiner 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okumak için aldığımda bildiğimiz aşk hikayelerinden birini okuyacağımı düşünüyordum ama okudukça öyle olmadığını gördüm. Çok farklı, çok başka, çok daha güzeldi. Çok rahat ve büyük bir merakla okuyacağınızı söyleyebilirim. Sonuna kadar nasıl bağlayacak konuyu diye merak ediyordum, hatta kalan sayfa sayılarına da bakıp umarım kötü bitmez, yazık olur kitaba diyordum ama ... Okuyun bu kitabı, başka bir şey söylemeyim ben.

Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım benzeri kitaplar

Edanur Kaya 
31 Oca 02:06 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Kitap heyecanlı bir şekilde başladı, içinde paralel evren gibi şeylerin olduğunu düşünüp heyecanla okudum ve bir günde bitirdim. Fakat sonu beni hiçbir şekilde tatmin etmedi. Film tadında kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap. Kafa dinleyeyim, akıcı olsun, anlaşılır olsun, beni yormasın diyorsanız tavsiye ederim; fakat okuduğum kitap beni çok etkilesin, bana bir şeyler kazandırsın diyorsanız tavsiye etmem.

Maalesef sevemedim. Kitabın arka kapağını okuduğum zaman daha farklı bir şey beklemiş olmam belki de beğenimi bu kadar azalttı bilemiyorum. Kitabın sonunu tahmin edemem dışında geri kalan her şey gayet tahmin edilebilir ve basit geldi bana. Ki kitabın sonu da bende yazarın vermek istediği etkiyi yaratamadı maalesef. Böyle bir konudan güzel bir bilim-kurgu romanı çıkabilirdi diye düşünüyorum.

beliz şendur nural 
23 May 08:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

değişik sürekleyici bir kitap .Başladığınız andan itibaren elinizden bırakamadığınız nasıl yani deyip bir çırpıda okuduyacağınız bir kitap...Tavsiye ederim.

sonay malcı 
08 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi

Rachel iki farklı yaşam arasında kalmış hangisi rüya hangisi gerçek. Son sayfasına kadar merakla heyecanlandığım bir kitaptı. Konusu ve finaliyle çok değişikti. Kesinlikle okunacaklar listesinde olmalı.

Elif Küçükler 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel sonuna doğru hüzünlendiğim bir hikayeydi.Kitabın temposu anlatımı iyiydi ve yazar sonda çok güzel ters köşe yaptı hiç tahmin edemedim çok üzüldüm...

Ceyda Küçükoruç 
 22 Haz 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

İlk defa kitabını okuduğum bir yazar Dani Atkins.
Öncelikle kitabın üzerimde bıraktığı olumsuz etkilerden söz etmek isterim. Ancak baştan belirteyim bunların hiç birisi yazar kaynaklı değil. Türkçe çeviri ve kitabın basımında ciddi ve çok sık tekrarlanan hatalar mevcut. Olumlu kullanılması gereken cümlenin olumsuz olarak yazılması -ya da tam tersi- diyaloglarda isimlerin karıştırılması gibi sıkıntılar vardı. Okurken bazen aynı yeri 2-3 defa tekrar etmek ve ne denmek istenebileceği üzerine düşünmek zorunda kalabiliyorsunuz. Ama dediğim gibi bu durumun muhatabı Dani Atkins değil.
Kitabın orijinal adının Fractured olması ve Türkçe karşılığı itibariyle (kırılmış-kırık) kitabı tamamen yansıtıyor olmasına rağmen niçin bu isim verilmiş çeviri yapılırken anlamış değilim.

Kitap Rachel üzerine, daha doğrusu onun hayatı üzerine kurulmuş bir roman. Bundan 5 yıl önce (2008 yılının aralık ayında) bir arkadaş toplantısındayken beklenmedik bir kaza ile Rachel'ın hayatı akıl almaz bir şekilde değişiyor. Bir kaza ve iki farklı hayat... 5 yıl sonra yıl 2013'ü gösterdiğinde Rachel hangi hayatın kendisine ait olduğuna emin olabilecek mi?

Romanın kurgusunu çok beğendim. Şu anlamda çok beğendim. Kitabın son 20 sayfasına kadar Rachel'ın başına gelenler ile ilgili çeşitli olasılıklar üretiyor beyniniz. Yazar bunun olabilmesi için elinden geleni yapmış. Ve sizin bütün bu ürettiğiniz senaryolara karşın kitap çok ama çok normal bir son ile bitiyor. Hatta klişe bile diyebilirsiniz belki. Ancak eğer sizin aklınızda oluşan herhangi bir son ile bitmiş olsaydı, bu kitap bir bilim kurgu kitabı olurdu ve gerçek dışılığa doğru kayardı. Kendi adıma gerçek dışı ya da doğaüstü olaylardan hiç hoşlanmadığım için bu sonu ben beğendim.

Güzel, enteresan bir kitaptı bana göre. Sayfa sayısı bakımından da oldukça normaldi. Çarçabuk okunabilecek bir kitap. Tavsiyelerimin arasında yerini almış bulunmaktadır.

Nuray Durmuş 
11 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Rachel'in iki farklı hayatını okuyoruz. Yaşadığı bir kaza sonucu gözlerini hastanede açar fakat her şey çok farklıdır. Aradan beş yıl geçmiştir ve babası kanser , erkek arkadaşı bir başkası ile beraber ve çok sevdiği arkadaşı ölmüştür.
Yine bir kaza sonucu gözlerini hastanede açar.Kazadan beş yıl geçmiş fakat tam tersi çok mutlu, hiçbir arkadaşı ölmemiş, babası oldukça sağlıklı..
Peki hangisi gerçek. .
Okurken sonunu az çok tahmin ettiğim için bana sürpriz olmadı ama yine de üzüldüm. Akıcı bir şekilde kurgulanmış, bir çırpıda okunan değişik bir kitaptı. Beğenerek okudum.

Badegül Vardar 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 2/10 puan

Kitabın kapağının anlamı, kitabı bitirdiğinizde daha çekici gelecek.
Bir kaza, iki farklı hayat. Aşkın yoğunluğu ve bilinmeyenin çekiciliği eminim sizi fethedecek

Kitaptan 34 Alıntı

Emine Vargılı 
16 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Aslında, hiçbir şeyi unutmadım. Hafızamda boşluklar falan da yok. Hiç yok hem de. Son beş seneyi sana tüm ayrıntılarıyla anlatabilirim. Ama benim hatırladığım, farklı bir beş sene.

Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 139)Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 139)
Emine Vargılı 
31 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Akıl sağlığım bu davranışlara göre mi ölçülüyordu? Aklını yitirmiş kişiler çay içemezler miydi?

Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 103)Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 103)
Emine Vargılı 
17 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

O zamanlar, bir çok şeyi kendime saklardım; bunların birçoğu belki de söylemiş olmam gereken şeylerdi.

Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 151)Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 151)
Emine Vargılı 
23 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hatırladığınız bir hayatı kutulara doldurmak acı vermiyordu, geride hiçbir anı bırakmadığınızda da hiçbir pişmanlık hissetmiyordunuz.

Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 255)Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 255)
Emine Vargılı 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Neden hayatında kimse yok? Harika birisin. Muhteşem bir hayat arkadaşı olabilirsin. Neden yalnızsın?

Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 161)Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 161)
Emine Vargılı 
25 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ama belki de o olay bile o kadar da kötü sonuçlara neden olmayacaktı. Bana sadık kalamayacağını en baştan öğrenmek ve onunla evlenmek gibi bir hata yapmamak daha iyi olabilirdi.

Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 295)Avuçlarının Arasına Bir Kalp Bıraktım, Dani Atkins (Sayfa 295)
4 /