Bilinmeyen Hitler

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.656
Gösterim
Adı:
Bilinmeyen Hitler
Baskı tarihi:
Ocak 2018
Sayfa sayısı:
329
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051066929
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Alfa Basım Yayım Dağıtım
Baskılar:
Bilinmeyen Hitler
Bilinmeyen Hitler
Bilinmeyen Hitler
Aytunç Altındal, Bilinmeyen Hitler'deki "yeni" belgeler, bulgular ve bilgilerin iktidara geldiği 1933 yılına kadar Hitler'in hayatından kesitler sunuyor. "Hitler'in bir iş kazası" olmadığını, Nazilere yolunu açan esrarengiz bir Okült Örgütle ilişkilerini, bu örgütün kurucu ve yöneticisinin hiç değinilmemiş yönlerini gün ışığına çıkarıyor. "Thule Gessellschaft" adıyla bilinen bu gizli örgütün kurucusu Baron Rudolf von Sebottendorff, çift taraflı bir casus ve aynı zamanda Bektaşi ve Masondu.

Tarihçilerden kendisini on yıllarca gizlemeyi başaran Hitler'in "yol göstericisi" ve "rakibi" olan Sebottendorff Türk vatandaşıydı ve Hitler'i iktidara getiren esrarengiz örgütü ilk kez İstanbul'da kurmuştu. Hitler'in hiç bilinmeyen bu yönünü Alman ve İsrailli araştırmacılar da ilk kez bu kitaptaki belgelerden öğrenmişlerdir.
(Tanıtım Bülteninden)
329 syf.
·Beğendi·10/10
Ezoterizm, sırlar, gizli örgütler ve saklanan tarih denildiğinde, akla Türkiye'de hatta Dünya'da ilk gelen isimlerden biridir rahmetli Aytunç Altındal. Bu kitabında Hitler'in bilinmeyen ve tuhaf yönlerini bulabilecek, bize sunulan Hitler ile gerçek Hitler'in mukayesesini yapabileceksiniz. Yaptığı tüm araştırmaları belgelere dayalı olan Altındal'ın bunun dışındaki bütün kitapları da bir hazine niteliğindedir. Keyifle ve hayretle okuyacağınıza inanıyorum.
329 syf.
·Puan vermedi
Hitler'in alışıla gelmiş hayatına bomba gibi düşen bir kitap bence.
Yazarın kitabın önsözünde yazdığı gibi eğer aile yapısı atlatılırsa gerisi çabuk okunuyor.Kim kimdi ne neydi diye anlamaya çalışmaktan yığınla beyin hücremi kaybettim.Kitabı okuyacaklara tavsiyem , elinize bir kağıt kalem alın ve isimleri yazın. Yoksa iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Bence güzel bir kitaptı.
329 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Hitler ve Nazilerin ideolojik altyapısını cok iyi analiz etmiş. Hitler'in çok tuhaf yaşamını anlatmış. Nazi Partisinin arkasındaki örgütten bahsetmiş.Örgütün kurucularindan gizemli bir insan olan von Sebottendorff' u anlatmış. Aytunç Altındal' ın her kitabı gibi bu da okunmalı.
%34 (100/296)
·2/10
Hitler diye başladık, Hitler'in ninesinden çıkamadık. 60 sayfa bilinmeyen nineden bahsettik. Kitap hacmi artsın diye zorla dön dolaş yapılmış gibi. (Ki bizde kitabın kalitesi sayfa sayısına bağlanır, güzel bir uyanıklık...) Rahmetle... Walla devam edeyim diye zorladım yine de ama yok olmuyor; sürekli tekrar.
329 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Allah gani gani rahmet eylesin. Mükemmel bir insandı Aytunç Altındal. Adolf Hitleri merak edenler, bununla ilgili ödevi olanlar, hatta tarihi bir gerçeği öğrenmek isteyenler bu kitabı kesinlikle okusun diyorum. Bildiğiniz o Hitlerin aslında kim olduğunu daha iyi görecek ve anlayacak hatta çok şaşıracaksınız... :)
329 syf.
Aytunç Altındal, Bilinmeyen Hitler'deki "yeni" belgeler, bulgular ve bilgilerin iktidara geldiği 1933 yılına kadar Hitler'in hayatından kesitler sunuyor. "Hitler'in bir iş kazası" olmadığını, Nazilere yolunu açan esrarengiz bir Okült Örgütle ilişkilerini, bu örgütün kurucu ve yöneticisinin hiç değinilmemiş yönlerini gün ışığına çıkarıyor. "Thule Gessellschaft" adıyla bilinen bu gizli örgütün kurucusu Baron Rudolf von Sebottendorff, çift taraflı bir casus ve aynı zamanda Bektaşi ve Masondu.

Tarihçilerden kendisini on yıllarca gizlemeyi başaran Hitler'in "yol göstericisi" ve "rakibi" olan Sebottendorff Türk vatandaşıydı ve Hitler'i iktidara getiren esrarengiz örgütü ilk kez İstanbul'da kurmuştu. Hitler'in hiç bilinmeyen bu yönünü Alman ve İsrailli araştırmacılar da ilk kez bu kitaptaki belgelerden öğrenmişlerdir.
296 syf.
·10 günde·Puan vermedi
Rudolf Freiherr von Sebottendorf! Öncelikle kitaba nerden merak saldım onu belirteyim! Başta söylediğim isim Sebottendorf denilen adam Thule örgütünden olup Nazi’lerin kurucu üyelerinden ve Hitler’in başa gelmesinde kilit rol oynayan isimlerden birisidir. Bu adam aynı zamanda hem Alman, hem Türk, hem de Meksika vatandaşıdır. Türkiyede de uzun yıllar yaşamıştır. Özet geçiyorum Hitler’i partiye alıyor, Okültizmle ilgileniyor çeşitli büyüler, Bektaşi ilmi gibi ilimleri de Türkiyede öğreniyor. Herneyse bu şahıs ve bunun gibiler Hitleri başa geçiriyor fakat Monarşi isteğiyle geçiriyorlar. Daha sonra Hitler Monarşi’nin olmayacağını belirttikten sonra olay patlak veriyor. ‘’Hitler gelmeden önce” adlı bir kitap çıkartıyor kendisi ve Hitler tarafından kitabı yakılıyor ve öldürülme emri çıkarılıyor. Bu adam Türkiyeye kaçıyor ve Türk kimliği adı altında yaşıyor. Bu örgüt Thule örgütü büyücülük, el falı gibi işlerde usta olan bir örgüt. Kitaptan alıntı yapmadım şu satıra kadar fakat kitaptan da şunu söyleyeyim Aryan Irkı denilen üstün ırk terimini de Almanya’da piyasaya çıkaran kişiler yine yahudiler olmuştur. :) Benim en ilgincime giden ise Hitler’in Münih’e gittiğinde kaldığı oda da Lenin’in daha önce kalmış olması. İkisi de o oda da kitap yazmış. İşte böyle bir kitap daha fazla ayrıntı vermek istemiyorum, okumanız gerek merağınız varsa ben çok merak ediyorum özellikle “Hitler gelmeden önce” adlı kitabı fakat yok piyasa da o şu an müzede sergileniyor. Bu kitabı bulduğuma sevindim eksiği yok fazlası var kanıtlarıyla birlikte aklımda ki birçok konuya ışık tuttu.
296 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Okurken çok dikkat gerektiren bir kitap, bir kere okumayla her şeyi anlamak mümkün değil, araştırma yapmak için fazlasıyla elverişli ve yeterince kaynak barındırıyor. Tavsiye ederim
329 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
İlk olarak Kitabın büyük bir araştırma ve emeğin ürünü olduğunu söylemekle başlayalım yoruma. Kitabın araştırma süreci tam 9 yıl sürmüş. II. Dünya Savaşı, Hitler, Nazi, SS, Almanya'ya genel bir bakış, toplumun yapısı, aryan ırk meselesi, Almanya'nın geçmişi vs. O döneme ait okuduğum ilk kitap. Ancak sadece II. Dünya Savaşı ve Hitler'e odaklanmıyor. Kitapta birçok önemli ayrıntı ve bilgiyi öğrenmek mümkün. Ayrıca, bazı Türklerin(Osmanlı paşalarının) Hitler ve nazi Almanya'sıyla olan bağlantıları anlatılıyor. Aynı zamanda Alman Thule örgütünün kurucusu Sebotendorff'un Türkiye'ye gelişi, Bektaşi oluşu ve öğrendiği bütün bilgileri yeni kurduğu örgüte adapte etmesi konu ediliyor. Kitapta o kadar çok isim, yer, zaman, mekan ve kişiler arası bağlantı var ki bazen kopukluklar ve zorlanmalar yaşayabiliyorsunuz, okuması kolay bir kitap değil. Gizli örgüt ağları, Hitler'in soyağacı, yeraltı dünyası, Sıradan bir İnsanken I. Dünya Savaşından yenik çıkan Almanya'nın gelecekteki kurtarıcısı - Führer- olarak bir anda gündeme oturması okurken hayretler içerisinde bırakıyor. Hitler o kadar güçleniyor ki Onu Führer ilan eden Thule örgütü ve kurucusu Sebottendorff'u öldürmeye kalkıyor. Yorumun sonuna kitabın son cümlelerini bırakıyorum.

"Sebotendorff çoktan öldü. Ama onun kurduğu Thule, bugün binlerce 'mini Hitler'
tarafından yaşatılıyor. Almanya'dan Amerika'ya ve Latin Amerika'ya kadar uzanan çok geniş bir coğrafyada, Sebottendorff ve çevresinin, dünyanın başına musallat ettiği Adolf Hitler'e bağlı Neo-Naziler liderlerinin her doğum yıl dönümünde (20 Nisan) yeni cinayetler işliyorlar ve 4. Reich'ı kuracaklarını ilan ediyorlar. Acaba, yeni 'Hitler' kim olacak?
Ama bu sorudan daha önemlisi, yeni Sebottendorffların kim olduklarıdır. Bu soru, eğer 1920'lerde sorulabilseydi, ne Adolf Hitler, ne II. Dünya Savaşı, ne Holokost ne de milyonlarca genç insanın ölümü olurdu. Ne yazık ki, bu soru hiç sorulmamıştır. Tıpkı bir Okült özdeyişinde olduğu gibi: "Doğru soruyu sorabilmek, cevabını bilmekten zordur." Hazin olan da budur!"
329 syf.
·8/10
çok fazla mekan ve kişi isminin geçmesi son bölümlerde kafa karışıklığına sebebiyet verebiliyor özellikle benim gibi kişilere önceden aşinalığınız yoksa
329 syf.
Başlarda biraz sıkıcı olduğunu söylemeliyim ama tarih severler için ve Hitler'in bu zamana kadar anlatılmayan yönlerini bilmek isteyenler için çok güzel bir eser. Aytunç Altındal'dan çok değerli bir yapıt. İkinci dünya savaşına giden yolda Hitler'in doğumundan önceki süreçlerle başlayıp daha çok aile ilişkilerini ve kimler tarafından ne amaçla yetiştirildiğini anlatan harika bir kitap.
329 syf.
·Puan vermedi
Aytunç altındal deyince bir duracaksın zaten!:) Kitap Hitlerin bilinmeyen taraflarını ele almış ve Hitlerin nasıl başa geçtiğini arkasındaki güçleri karanlık tarikatları anlatan hatta bu tarikatın başındaki adamın bir zamanlar İstanbula geldiğini yaşadığıni türkçe bildiğini Bektaşi tarikatı ile ilişkiler olduğunu ve daha fazlasını bu kitapta bulabilirsiniz
Hitler, tüm yaşamı süresine '7' sayısının kendisine uğur getirdiğine inanmıştı.Masaya oturduğunda 7 kez vurur, suyu 7 yudumda içer ve içinde 7 sayısının yer aldığı tarihlere ve olaylara özel bir ilgi gösterirdi.Babasının 3. oğlu olması, annesinin 3. ve sağ kalmayı başaran 1. çocuğu olması onda bu sayıya karşı (3+3+1=7) büyük bir tutku uyandırmıştı. Şaşırtıcıdır ki, Adolf Hitler tam 7 kez ölümden kurtulmuştu!
1920'ler Almanya'sında Adolf Hitler'in öğrenimini tamamlayamamış olması halkın gözünde bir kayıp değil, tersine bir kazançtı. Hitler iyi eğitimli biri olsaydı hiçbir Alman onu dikkate almayacaktı. Halkın büyük çoğunluğunun gözünde cahil bir adamın 'Doğru'(!) sözler söylüyor olması onda 'Auto-Teistik' kehanet gücünün bulunduğunun en somut kanıtıydı. Nitekim Hitler de bu özelliğini sonuna kadar istismar etmiş, kendinden geçerek ve ağlayarak attığı nutuklarla milyonlarca Alman'ı büyüleyerek kendisine bağlayabilmişti.
Garip ama gerçektir ki, Adolf Hitler 1933'te iktidara geldikten sonra 'Yeni Alman Hıristiyanlığı' diye yeni bir Kilise kurdurmuş ve hem Protestan hem de Katolik kiliselerini dışlamıştı. Bu kilisenin yayınladığı İncil'de tek kelimeyle dahi Yahudi sözünün geçmesine izin verilmemişti.
"Benim ne düşündüğümü hiçbir zaman bilemeyeceksiniz," demişti Hitler silah arkadaşı ve bir dönemin Genelkurmay Başkanı General Franz Halder'e. "Çevresine hava atmak için benim aklımdan geçenleri bildiklerini yüksek sesle söyleyenlere ben hiç kimselere
söylemediğim yalanları söylerim."' Nedir ki, Hitler yalan söylemiş olmak için yalan söyleyen biri değildi; daima içinde bulunduğu koşulları gizlemek için
yalan söylerdi. Hitler'in yalanlan 'taktik' yalanlardı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bilinmeyen Hitler
Baskı tarihi:
Ocak 2018
Sayfa sayısı:
329
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051066929
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Alfa Basım Yayım Dağıtım
Baskılar:
Bilinmeyen Hitler
Bilinmeyen Hitler
Bilinmeyen Hitler
Aytunç Altındal, Bilinmeyen Hitler'deki "yeni" belgeler, bulgular ve bilgilerin iktidara geldiği 1933 yılına kadar Hitler'in hayatından kesitler sunuyor. "Hitler'in bir iş kazası" olmadığını, Nazilere yolunu açan esrarengiz bir Okült Örgütle ilişkilerini, bu örgütün kurucu ve yöneticisinin hiç değinilmemiş yönlerini gün ışığına çıkarıyor. "Thule Gessellschaft" adıyla bilinen bu gizli örgütün kurucusu Baron Rudolf von Sebottendorff, çift taraflı bir casus ve aynı zamanda Bektaşi ve Masondu.

Tarihçilerden kendisini on yıllarca gizlemeyi başaran Hitler'in "yol göstericisi" ve "rakibi" olan Sebottendorff Türk vatandaşıydı ve Hitler'i iktidara getiren esrarengiz örgütü ilk kez İstanbul'da kurmuştu. Hitler'in hiç bilinmeyen bu yönünü Alman ve İsrailli araştırmacılar da ilk kez bu kitaptaki belgelerden öğrenmişlerdir.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 235 okur

  • YUSUF AKBAŞ
  • Fatih Fatih
  • Metin Kartal
  • Yasin Değirmenci
  • Şahin Öztürk
  • Şamil
  • Colonna Poliphili
  • Selda akdeniz
  • neslihan
  • Dursun ozdemir

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%19
25-34 Yaş
%23.8
35-44 Yaş
%23.8
45-54 Yaş
%33.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%26
Erkek
%74

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30 (30)
9
%17 (17)
8
%14 (14)
7
%11 (11)
6
%1 (1)
5
%2 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%2 (2)