Bilinmeyen Hitler

9,1/10  (10 Oy) · 
25 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.013 gösterim
Aytunç Altındal, Bilinmeyen Hitler'deki "yeni" belgeler, bulgular ve bilgilerin iktidara geldiği 1933 yılına kadar Hitler'in hayatından kesitler sunuyor. "Hitler'in bir iş kazası" olmadığını, Nazilere yolunu açan esrarengiz bir Okült Örgütle ilişkilerini, bu örgütün kurucu ve yöneticisinin hiç değinilmemiş yönlerini gün ışığına çıkarıyor. "Thule Gessellschaft" adıyla bilinen bu gizli örgütün kurucusu Baron Rudolf von Sebottendorff, çift taraflı bir casus ve aynı zamanda Bektaşi ve Masondu.

Tarihçilerden kendisini on yıllarca gizlemeyi başaran Hitler'in "yol göstericisi" ve "rakibi" olan Sebottendorff Türk vatandaşıydı ve Hitler'i iktidara getiren esrarengiz örgütü ilk kez İstanbul'da kurmuştu. Hitler'in hiç bilinmeyen bu yönünü Alman ve İsrailli araştırmacılar da ilk kez bu kitaptaki belgelerden öğrenmişlerdir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2004
 • Sayfa Sayısı:
  327
 • ISBN:
  9786051066929
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Hacer 
06 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hitler'in alışıla gelmiş hayatına bomba gibi düşen bir kitap bence.
Yazarın kitabın önsözünde yazdığı gibi eğer aile yapısı atlatılırsa gerisi çabuk okunuyor.Kim kimdi ne neydi diye anlamaya çalışmaktan yığınla beyin hücremi kaybettim.Kitabı okuyacaklara tavsiyem , elinize bir kağıt kalem alın ve isimleri yazın. Yoksa iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Bence güzel bir kitaptı.

Serdar Poirot 
19 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça güzel bir araştırma eseri. Hitler'in soy ağacı üzerine yapılan araştırmalar, gizli Thule örgütü ve gelişimi, Nazi partisinin kuruluşu ve yaşanan olaylar gibi pek çok konuda ayrıntılı fikir ve bilgi edinmemizi sağlayan ciddi manada güzel bir kitap. İkinci dünya savaşını merak edenler için bulunmaz bir nimet.

İlker göçmen 
07 Nis 05:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hitler hakkında Almanyada bestseller olmuştur rahmetli Aytunç Altındal in bu harika eseri...Hitlerin az bilinen ailesi kökeni çocukluğu ve farklı bağlantıları ve Türkiye ile bağlantısı ise beni çok şașirtmiștir

Kitaptan 3 Alıntı

Hacer 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Hitler yalan söylemiş olmak için yalan söyleyen biri değildi; daima içinde bulunduğu koşulları gizlemek için yalan söylerdi. Hitler'in yalanları 'taktik' yalanlardı.

Bilinmeyen Hitler, Aytunç AltındalBilinmeyen Hitler, Aytunç Altındal
Hacer 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bir sabah her haliyle pek de normal sayılamayacak siyah giysili bir adam Adolf Hitler'i ziyarete gelmişti. Lurker siyasi tutuklularla görüşmek isteyenlerin kimlik bildiriminde bulunmaları gerektiğini ziyaretçiye bildirmişti. Bunun üzerine adam Adolf Hitler olduğunu söylemiş ve kimliğini göstermişti. Lurker şaşırmış ve Adolf Hitler'in cezaevinde olduğunu söylemişti. Bunun üzerine siyah giysili adam şöyle konuşmuştu: "Gerçek Adolf Hitler benim. Sizin cezaevinde tuttuğunuz kişi benim kardeşim Rudolf Hitler'dir. Siz onu Adolf Hitler adıyla tanıyorsunuz, çünkü şimdilik benim adımı kullanıyor." Bu garip ve garip olduğu kadar da akıl karıştırıcı olay Otto Lurker'i şahsen tanıyan ve Hitler'in yakın dostu -sonra uzak düşmanı- gazeteci Konrad Heiden tarafından 1936'da yayınlanan Adolf Hitler adlı biyografik kitapta da yer almıştı. Heiden, ayrıca uzun yıllar kendisinin de aralarında olduğu NSDAP'nin üst kadrosunun Adolf Hitler'in gerçek adının Robert Hitler olduğunu bildiklerini de yazmıştı. Bu üst kademe yöneticilerine göre Robert Hitler, Avusturya Ordusu'nda askerlik yapmamak için kimliğini kardeşi Adolf'la değiştirmiş ve böylelikle askerlikten kurtulmuştu. Ne var ki, bu olayı esrarengiz hale getiren bu kimlik değiştirme meselesi değildi. Adolf Hitler'in gerçekte Robert ve Rudolf adlı kardeşleri hiçbir zaman olmamıştı. Ne Robert Hitler diye biri gerçekte var olmuştu ne de Rudolf Hitler. Fakat Almanya ve Avusturya'da çok ender rastlanan Hitler soyadını kullanan bazı Yahudi aileler vardı. Hitler ise Katolik'ti, hapishaneye gelen şahıs, gerçekti. Hitler efsanesini çoğaltmak amacıyla gönderilmiş eski bir aktördü. 1930'larda Nazi Partisi içinde kimileri Adolf Hitler'in gerçek adının Rudolf Hitler olduğunu, kimileri de Robert Hitler olduğunu sanıyorlardı ama ortada sadece bir tek Adolf Hitler vardı. O da bu yanlış kanıyı silip atmaktansa başka yalanlar uydurarak söylenti yangınına körükle gidiyor ve akılların daha da karışmasından hoşnut oluyordu.

Bilinmeyen Hitler, Aytunç AltındalBilinmeyen Hitler, Aytunç Altındal
Halil İbrahim kapan 
05 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Bilinmeyen Hitler” alışılmadık bir kitaptır. Kendi alanında bir “ilk”tir. Adolf Hitler’e ve Nazizm’e yerleşik bakış açısında bir değişiklik yapıp yapamayacağını İleride göreceğiz.

Bilinmeyen Hitler, Aytunç AltındalBilinmeyen Hitler, Aytunç Altındal