1000Kitap Logosu
Bir Gün Mutlaka
Bir Gün Mutlaka
Bir Gün Mutlaka

Bir Gün Mutlaka

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.5
16 Kişi
40
Okunma
21
Beğeni
256
Gösterim
416 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 47 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınevi · 2020 · Karton kapak · 9786051737638
Orijinal adı
If Not For You
Kitapları bütün dünyada onlarca dile çevrilen ve satış rekorları kıran New York Times çoksatan yazarı Debbie Macomber, Yeni Düşler serisinin üçüncü kitabı ile sizlerle! Bir Gün Mutlaka, her anı heyecan dolu bir duygusal ve fiziksel iyileşme hikâyesi. Kalbimizi hayata, aşka ve yeni başlangıçlara her daim açık tutabilmemiz için... Beth, annesinin hayatını yönetmesinden bunalmıştır ve evden ayrılarak kendi ayakları üzerinde durmaya karar verir. En büyük destekçisi ise 60’ların çiçek çocuk ruhunu hâlâ içinde taşıyan teyzesi Sunshine olacaktır. Sunshine’ın yaşadığı şehre, Portland’a taşınan Beth’i burada sürprizlerle dolu bir hayat beklemektedir. Oregon’da bir lisede müzik öğretmeni olarak işe başlayan Beth’i meslektaşı Nichole bir arkadaşı ile tanıştırmak ister. Nichole’un ısrarıyla tanışmayı kabul eden Beth sıra dışı bir adam olan Sam ile Nichole’un evindeki bir yemekte bir araya gelir. Dövmeleri, uzun saçları, rahat ve umursamaz tavırlarıyla Sam, Beth’in düşlerindeki erkek olmaktan çok uzaktır. Beth ise hanım hanımcık tavırlarıyla Sam’in hiç mi hiç ilgisini çekmemiştir. İkisi de bu yemekten kaçarcasına ayrılır ve bir daha görüşmemeyi umarlar. Ne var ki aynı gece yaşanan üzücü bir olay yakınlaşmalarına ve beklenmedik bir aşkın içine sürüklemelerine sebep olur. Beth kendini tanıyıp özgürleştikçe annesinin ve Sunshine’ın geçmişlerine ışık tutacak, ailesinde güçlü bir değişimi başlatacaktır. Sam ise kapalı bir kalple yaşamak ile geçmişin yüklerinden kurtulmak arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺33,58
9.5
10 üzerinden
16 Puan · 6 İnceleme
bir ailem bir de kitaplarım
Bir Gün Mutlaka'yı inceledi.
416 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
HER DAİM OKURUM ...
En sevdiğim yazarlardan olan Debbie Macomber 'ın Yeni Düşler serisinin üçüncü kitabı "Bir Gün Mutlaka". Özellikle kadınlar, aile, annelik, sadakat ve sevgi konulu kitapları ile favori yazarlarımın en üst sıralarında. Annesinin gölgesinde kalan Beth, kendi seçimlerini kızına uygulatmak için uğraşan bir anne Ellie ve tüm pozitif yapıcılığı ile konuyu ele alan ünlü bir ressam olan teyze Sunshine. Gerek olay akışı, gerek dostluk, sadakat, öyle güzel anlatılmış ki hiç bitmese öylece sürekli okusam dursam diye düşünüyorum okurken yazarın kitaplarını. Türkiye'de yayımlanan tüm kitaplarına sahip olup okumuş olmaktan mutluluk duyuyorum ve herkese de tavsiye edebileceğim türde kitaplar. Serinin devamının Türkçe'ye çevrilip basılmasını büyük bir merakla bekliyorum.
Bir Gün Mutlaka
9.5/10
· 40 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Mükerrem Koçak
Bir Gün Mutlaka'yı inceledi.
416 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
Kitapla İlgili Bilgiler ; Kitapta bir önceki kitaptan tanıdığımız araba tamircisi Sam ,Nichole ve Eşi Rocco yer almakta. Beth artık annesinin ona olan baskısından,sürekli hayatını yönetmeninden çok bunalmıştır ve evden ayrılarak kendi ayakları üzerinde durmaya,kendi hayatını istediği gibi yaşamaya karar verir. Ve bunun için Portland'a yani teyzesinin yanına taşınmaya karar verir tabi bu konuda teyzesi Sunshine en büyük destekçisi olur. Teyzesi çocuk ruhunu hala içinde taşıyor ve çok yetenekli bir ressamdir. Beth'in annesi ve teyzesi bilmediği bir nedenden dolayı konuşmuyodur bu annesini daha da öfkelendirir. Oregon'da bir lisede müzik öğretmeni olarak işe başlayan Beth'in en iyi arkadaşı meslektaşı Nichole'dur. Ve Nichole Beth'i eşi Rocco'nun en samimi arkadaşı Sam ile tanıştırmak ister. Beth ne kadar sıcak bakmasa da Nichole'un ısrarı ve Teyzesi Sunshine'ın dedikleri ile tanışmayı kabul eden Beth,Sam ile Nichole'un evindeki yemekte bir araya gelir. Dövmeleri,uzun saçları ve umursamaz rahat tavırlarıyla Sam, Beth'in düşlerinde ki erkekten çok uzaktır. Beth hanım hanımcık tavırlarıyla Sam'in hiç ilgisini çekmez. İkiside kaçar gibi yemekten ayrılır ve bir daha görüşmeyi hiç düşünmezler. Ama aşk onların bildiği ve sandığından daha sinsidir. Aynı gece yaşanan talihsiz ve üzücü bir olay yakınlaşmalarına ve beklenmedik bir aşkın içine girmelerine neden olur. Beth tamamen kendini tanıyıp nasıl bir hayat istediğine karar verip özgürleştikçe annesi Ellie ve teyzesi Sunshine'ın geçmişlerine ışık tutarak ailesinde güçlü bir değişim başlatıcaktir. Şam ve Beth için bu birliktelik hiç kolay olmadığı gibi çokta güzel ve cezbedicidir. Sam geçmişin yüklerinden kurtulmak ve kapalı bir kalple yaşamak arasında seçim yapmak zorundadır. Kitap Yorumum ; #newbeginnings serisinin son kitabınıda bitirmiş bulunmaktayım.Diğer iki kitaba göre daha akıcı ve daha çok merak uyandırıcı bir kitap olmuş.Kitap bitmiş olmasına rağmen hala kafamda olan sorular ve merak ettiğim olaylar var. Umarım devamı bir an önce gelir. Her zaman derim Debbie Macomber bir ayrıcalık. Bayılıyorum bu kadının kiyaplarinda kadının gücüne yer vermesine kadın istediği her şeyi başarır mesajını vermesine ve her kitabında ayrı bir umut tohumu ekmesine.
Bir Gün Mutlaka
9.5/10
· 40 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2